Fitnessdan anlayan var mı?

3 gündür plank challenge yapmaya başladım. günde 20 sn ile başladım gün geçtikçe artıyor plank yapma sürem. kilo da vermek istiyorum. sadece plank yapmanın yeterli olmadığının farkındayım. ayrıca her gün 40 dk yürüyorum tempolu bir şekilde (okula gidip gelirken toplam 40-50 dk)
günlerim çok yoğun o yüzden haftada en fazla iki gün kardiyo yapabilirim. bir de squata başlamak istiyorum. her gün squat ve plank yapsam kaslara bir zararı olur mu?
mesela günde 3x10 squat+ günlük plank süresi olarak yapsam faydası olur mu?

0|0

En İyi Erkek Görüşü

• Cevabı basit gelecek ama yılların tecrübesi ile yazıyorum. Hareketleri her antrenmanda yapmanda sakınca yok çünkü aynı hareketi yapıyon, farklı hareketle aynı bölgeyi hergün çalışsan sıkıntı o zaman. Yaparsın ama yağ oranını düşürmezsen verim alamazsın (kardio yani. Ayrıca hepsini mükemmel yap beslenme kötü olsun hiçbir işe yaramaz)

0|0
    0|0
    • saçma olacak ama nasıl beslenmeliyim?

• Google playden MyFitnessPal indir. Kalori ihtiyacıni hesapla hedefine göre. Kalori nin yüzde 50 karbonhidrat 30 protein 20 yag olarak beslen

En İyi Kız Görüşü

• O ne ki?

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 6

• Bu dediklerin kişiden kişiye değişir yani kasların iyileşme süresiyle alakalı çok fazla zorlamıyacaksan olabilir. Hem o kadarda abartı değil başarırsın diye tahmin ediyorum

0|0
    0|0
  • Yok.

0|0
    0|0
  • 1- her gün yapma
    2-40 dk yürüyorum tempolu bir şekilde (okula gidip gelirken toplam 40-50 dk) bunun sana bir katkısı olmaz
    3-günlerim çok yoğun o yüzden haftada en fazla iki gün kardiyo yapabilirim bahaneleri bırak haftada 4 e çıkar yarım saat vaktin vardır illaki

0|0
    0|0
  • Plank in süresi olmaz. Sınırlarını zorlayacaksın. Dayanabildiğin kadar dayanacaksın

0|0
    0|0
  • Vücuda gerekli besinleri verirsen bisey olmaz
    Hey dostum.. Besle onu!!

0|0
    0|0
    • nasıl beslemeliyim peki?

• Kasların zarar görmemesini istiyosan protein ağırlıklı beslen kas geliştirmek istiyosan hem protein hem karbonhidrat ağırlıklı beslen

• Baya olur karın kasların baya gelişir ve extradan bacak popon süpper olur

0|0
    0|0
    • sürekli aynı kaslar çalıştığından zarar olmaz değil mi? bir de kiloluyum ben. squatın kalçamı daha da büyütmesinden korkuyorum

• Zarar vermez büyütmez cardiyoda yapıyosun dilleşdirir sıkılaşdırır ordaki yağlarında gider mis gibi olursun ( senden ricam son sorumd popomunresmi var bakıp yorumlarmısım bende bayadır squat yapıyorumda )

Kızlar Ne Diyor 1

Yükleniyor...