210 squat yaptım berbat durumdayım yardımcı olun nasıl geçer?

Arkadaşlar normalde spor yapan birisiyim haftada 5 kez 50 kere squat yaparım. Dün biraz üzücü olaylar yaşadım kendimi spora kaptırdım. 210 squat yaptım ve yürüyemeyecek duruma geldim. Dokunsam bile acıyor nasıl daha hızlı geçer acı hissi yardımcı olun lütfen.

0|0

En İyi Erkek Görüşü

• Protein ağırlıklı beslen bazı amino asitlerin kas ağrılarını iyileştirme sürecini hızlandırır. Proteinin içinde de bir miktarda olsa amino asit vardır. Ayrıca o bölgeyi dinlendir bir süre. Ara sıra masajda yapabilirsin. Biraz stres atmak istemişsin ama fazla kaptırmışsın biraz dinlenip sakinleş derim.

1|0
    0|0
    • Evet fazla kaptırmışım kendimi 😂

• Dediklerimi yap yavaş yavaş geçer bir kaç gün sürer ama söyliyim :) Masajı ihmal etme ama kan dolaşımını hızlandırır ağrıyı azaltır hem. Tek ağrıdığı zamanda değil masaj insana her zaman iyi gelmiştir biz askerde bazen yapardık birbirimize sırayla bazen içimden gelirdi yapardım karşılık beklemeden yaptığım kişiler de şaşırırdı ama çok teşekkür ederdi sonunda :D
      Neyse dediklerimi yap bir kaç gün sürer zaten o kas ağrıları her türlü. Yukarıdakilerle iyileşme sürecini hızlandırırsın.

Erkekler Ne Diyor 16

• Çok iyi beslen ve duş alıp uyu. Ne kadar çok yemek yersen o kadar iyi gelir. Özellikle protein bakımından zengin şeyler yemeyi dene

1|0
    0|0
  • protein ağırlıklı beslen malmısınız anlamıyorum squat da tekrar sayısını artırmanın bir anlamı yok 15 tekrardan sonrasının size bir katkısı yok ağırlık koyun tekrarı artırmayın belinizi sakatlıyacaksınız

1|0
    0|0
    • Zaten tekrarım hep 50 dün için bir aşma yaşandı ve yanlış biliyorsun. Tekrarın gün geçtikçe arttırılması gerekir ağırlık kullanılmıyorsa.

• Tamam işte ben de ondan bahsediyorum ya, ne yaparsam acısı geçer? Yoksa ben de biliyorum aniden arttırmanın sağlıksız olduğunu :)

• esnetme yap protein ağırlıklı beslen

• Glutamin kullan, protein ağırlıklı beslen ve dinlen.

1|0
    0|0
  • Duş al ve dinlen bol bol

1|0
    0|0
  • Offf süper bence şöyle yap ilk yemek ye sonra uyu geçer hamlımdan daha önce o kadar telrar yapmadıgından ama popon gelişiyor devam

1|0
    0|0
    • Önceden bu kadar tekrar yapmamıştım ondandır

• Yarın bak popon her zamankinden daha şişkin dik olur çünkü kan pompalanıyor ya oraya zaten kas gelişimi az kilo çok tekrarla olur sende bir ricam var sana davet gönderdim bende bayadır squat falan yapıyorumda soruda popomun foto var bakıp yorumlarmksım güzel mi değil mi

• Dokunma o zaman acısı geçene kadar 😀

1|0
    0|0
  • Soğuk duş al

1|0
    0|0
  • agirlik kacti?

1|0
    0|0
  • haftada 2 kere ağırlıkla (10-15 tekrar) yap farkı göreceksin 👍

1|0
    0|0
  • Masaj yapabilirim

1|0
    0|0
  • Boş otobüste ayakta git 2 güne düzelir

1|0
    0|0
  • Malzeme ne durumda peki?

1|0
    0|0
  • kakaolu süt iç faydası olur. kas gevşetici üsür ama o kadar çok yapma hazır olan kası yakarsın overtraining yüzünden. açma germe ve başka bacak hareketleri de yap onun yerine. daha faydalı olur

0|0
    0|0
  • soguk press yap

1|0
    0|0
  • Kalça esnetme yap

1|0
    0|0
    • Hareket yapamıyorum gerçekten yürürken bile canım fena yanıyor 😂

• Bacakalarıni kalçanı esnet. Kasların çok kasıldığı için açıyodur. Esneterek rahatlat biraz acıcak ama yapıcak bişey yok 1dk falan esnet

• Acı geliştiğinin işaretidir acı yoksa başarıda yok raki devam

1|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 0

Kızlar görüş yazmamış.

Yükleniyor...