Şimdiki aklınızla cocuk olsaydınız...

şimdiki aklınızla cocuk olsaydınız ne yapardınız nasıl yasardınız..?soruyu soran olarak ilk cevap benden :) gereksiz oyunlarla vakit oyuncaklarla da para kaybetmezdim yani o parayı direkt bana versinler ilerde illa ki lazım olur diye biriktiririm.. birde cocukken kendimi hep büyük sanıp bazı davranıslardan cekinirdim yasımın bilincinde olsaydım ben cocugum der her türlü yaramazlıgı yapardım kacak vapura trene binmek :)) birde yasanmıslıklarım varken cocukluguma döndüysem her adımı düsünerek atar hatasız kırıksız yasamaya calısırdım..

0|0
1|4

En İyi Erkek Görüşü

• Köy hayatında doyumsuz bir çocukluk yaşadım, her sene yeni bir oyunumuz kendi emeğimizle oyuncaklarımiz olurdu. Bir sene cam ağaçlarından kestiğimiz ve tam ortasını delip içine yine bir ağaç ile mil (mazi) taktığımız tekerlekler ile tamamı tahtadan arabamiz moda ise öteki sene olmamış fındıkları mermi kartonları çelik yelek yaptığımız sapan (kuş lastiği) ile oynadığımız hırsız polis moda idi. Zamanla ailelerimizin sadece bir kez almaya gücü yettiği bisikletlerimiz moda oldu. Dağ bayır patika düşe kalka kros yarışları yapardık. Kırılan bozulanı yenisi olmadığı için tamir etmeyi öğrendik. Tamirane sayılacak kadar parça ve anahtarımin olduğu dükkanım bile vardı. Öyle düştük mü annemiz nefes nefese koşmazdi hatta eğer yara onlara göre ciddi değilse yüzümüze bile bakmazdi :) çocuk düşe kalka büyür diye. Her meyve zamanı birinin bahcesinde ki ağaçları yagmalardik. 20-30 çocuk bir meyve ağacında. Karnımız ağrıyana dek yerdik. Ağaca sıralı çıkardık bazen piçlik yapar aşağıda kalanları bile işerdik :) sonra komple dereye gider üstümüzle yıkanır elbiseleri güneş altında çimenlerde yatar kurutur öyle eve giderdik. Bir topumuz olurdu genellikle. Sahibi maçın sahibi olurdu kimi isterse onu oynatırdi. Yırtık kauçuk (kara lastik) ayakkabılarımiz olurdu. Neresi yırtık ise iğne iplikle orasını diker onunla gezer onunla koşar onunla top oynardık. Yoksul ama mükemmel bir çocukluğum oldu keşke de hep öyle kalsaymis. Keşke şimdi ki aklım değil keşke şimdi imkanım olsa da o yıllara dönebilsem diyorum ben sadece...

0|0
    0|0
    • döktürmüşşün :) cocuklugunu doyasıya yasamıssın sanırım ama içinde doyumsuzluk kalmıs.. :)

• izmirliyim genelde salonda olur dügünler bazen de bahceli dügün yerlerinde oluyor..takı merasimleri pasta mesrubat ikramları slow müziklerde ortaya cıkan sevgililer asıklar evliler :( halaylar cökertmeler vs.

• Bende trabzonlu'yum. Bizde salon da falan olmaz açık bir meydan süslenir vur patlasın çal oynasın :-D

Erkekler Ne Diyor 3

• O yaşlarda şimdiki aklım olsaydı çocuk olmazdım zaten.. (Konuya hafif ukala bir giriş ;))

Her hayatın keşkeleri var.. Senin de, benim de, apartman görevlisi amcanın veya bakkalın karısı Dürdane teyzenin de..

Onlar da aynı soruyu defalarca sormuşlardır kendilerine.. Hatta sevgililerine veya eşlerine de.. Vardıkları yer de genelde "böyle lüzumsuz şeyleri bırak ta kalk çay koy!" veya "amaan datlım, fazla düşünme yakıcan devreleri" filan olmuştur zannedersem..

Kısacası keşkeleri olan insanlar topluluğuyuz hepimiz..

Hadi mevzu harcanmadan cevap ta vereyim:

Daha önce yaşadığım şehirde kalırdım diyeyim.. Daha çok sevmeye çalışırdım bir de..

Mesela benim hiç bisikletim olmadı, tee eşşek kadar olana dek.. Senin mantığınla paramı çarçur etmez bir mavi bisiklet alırdım kendime..

Var mı başka sorumuz? :)

0|0
    0|0
    • yok tsk. bende aynı mantıkla paramı carcur etmezdim oyuncaklarla demiştim bisikletim oldu ama olmayan birsey olmustur elbet bilgisayar gibi simdi 10 yasında cocugun bile var ben 25 yasında tanıstım maalesef..

• İstemezdim. Şimdiki ruh halim o zaman ki ruh halimi etkilerdi. Gülemezdim eğlenemezdim çocukluğumu yaşayamazdım.

0|0
    0|0
  • çocuk olsaydım yapacağım ilk şey disiplinli olmayı alışkanlık haline getirip sessiz sakin biri olarak kalmak istemem olurdu.

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 1

• dolu dolu yaşardım aklıma gelebılecek en çılgın eyleri yapardım..

0|0
    0|0
    • evet bende cekinmeden cocuk oldugumun bilinciyle her türlü yaramazlıgı kaldırabilirim düsüncesiyle..

Yükleniyor...