İp atlayınca boy uzar mı ? Sıkılaşma olur mu ?

İp atlayınca ne olur mesela kalça bacaklar erir ya da sıkılaşır mı ? Boy uzatır mı ? Kardio için birebir onu biliyorum . İp atlarsam ne olur anlatır mısınız biraz ?

0|0
9|6

En İyi Kız Görüşü

• tüm vücudunun kasları çalışır baldırın sıkılaşır boyunu da uzatır ama vücudunun gelişim sürecinde olması lazım yani 18 yaşında ve küçük olanlar

0|1
    0|0

Kızlar Ne Diyor 8

• Uzar. Aynı zamanda bağışıklık sistemini de düzenler. Kalorilerini yakarsın.

Fakat ben diyorum ki, ip atlamak yerine trambolin zıpla. Çünkü ip atladığında zemin serttir ve 1 atlayışında yakacağın kalorinin trambolinde zıplamayla arasında oldukça fazla fark vardır. Zeminin de etkisi oldukça fazladır.

0|0
    0|0
    • Benim vücudum fit zaten spor yapıyorum ama ip konusunda hiç bilgim yoktu o yüzden sordum . Kilom iyi yani 60 kiloyum :) Vücudumda çok fazla yağ yok yani sürekli kickbox ve fitness la iç içeyim . Benim amacım boy uzatmak bide kalçamı sıkılaştırmak . Halının üstünde zıplasam boyum uzar mı yani ? Büyümem durmadıysa uzar mı ?

• Şu yaş aralıklarındaysan uzamaz.

• sıkılaşma olurda boy uzatırmı bilmem

yukarıya doğru uzanmak zıplamak yüzmek vs bu tür şeyler boyu uzatır diye biliyorum

0|0
    0|0
  • Düzenli atlarsan sıkılaşma kaçınılmaz. Boy uzaması da en fazla 1 cm. O da 2 yıl içinde düzenli yaparsan.

0|0
    0|0
    • Büyüme döneminde birisi ise bu kişi ?

• Boy uzaması daha çok genetik. Ama onun yanında çocukluktan itibaren düzenli yenilip içilen süt ve süt ürünlerinin büyük etkisi var. Basketboldur, voleyboldur, ip atlamadır bunların katkısı olur evet ama çok değil.

• çok uzamaz

0|0
    0|0
  • Uzar ama yaş önemli kalça sıkılaşır evet.

0|0
    0|0
  • Uzar,hem de kalori yakarsın.

0|0
    0|0
  • yaşına göre uzar

0|0
    0|0
  • evet boy uzar

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 6

• yaşına bağlı uzar

0|0
    0|0
  • 1.5 yıldır düzenli ip atlıyorm daha doğrusu spor yapıyorum ip atlamanın şöyle bir yararı var karın kaslarını sertleştiriyor bacak kaslarını sertleştiriyor kalçaya etkisi ise yağları yakıyor tavsiye ederim

0|0
    0|0
  • kıkırdakların açıksa uzar

0|0
    0|0
  • sıkılaşma olur hacım.

0|0
    0|0
  • ip atlamanın boya etksi çok çok az.15 yılı aşkın kickbox yapan arkadaşım var her antremanında ip de atlar.ama hala benden kısa :D

0|0
    0|0
  • 25-29 da boy uzaması mı buna kendinde inanıon mu hacı

0|0
    0|0
Yükleniyor...