Kadının her tartışmada ben boşanacağım demesi

Bir kadın her tartışmada ben boşanacağım derse erkeğin tavrı ne olmalı? tartışma adabını dahi bilmeyen bir kadına nasıl davranılmalı? Hemen boşa vb. yorumları yapmayın lütfen, psikolojik olarak nasıl davranılması gerektiğini soruyorum.

0|0
9|8

En İyi Kız Görüşü

• Boşanma lafından bahsedilmemeli hiç bir zaman. Çocuk oyuncağı değildir evlilik. Boşanmak için mi evlenmiş? Bu tür yıkıcı laflar ediyorsa içinde bir şeyler bitmiştir bence. Daha fazla kırılmadan kırmadan gereken yapılmalı.

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 8

• Seçtiğiniz en iyi cevaba bakarak bir yorum yapmak istiyorum. Zannedersem, eşinizin boşanma kelimesini sık sık kullanmasından rahatsız olmuşsunuz ve bu rahatsızlıktan dolayı da haklısınız.

Rahatsızlığınız evliliğinizi yıkma düzeyine de getirmiş galiba. Bu düşüncemde yanılıyor muyum?

Eğer haklıysam neden yapıcı olmak yerine yıkıcı olmayı tercih ediyorsunuz?

0|0
    0|0
    • Yapıcı olmasam zaten biterdi... Ben belli sebepler haricinde boşanma taraftarı kesinlikle değilim. Evliliğimi sürdürmek için de gerekli her şeyi yapıyorum. Eşimle konuşup boşanma lafını her tartışmada telaffuz etmemesini rica ettim ve kendisi de bana hak verdi:))

• Sizin adınıza çok sevindim :) Dediğim gibi cevabım en iyi cevabın yorumu üzerineydi. Çünkü, arkadaş ''Bu tür yıkıcı laflar ediyorsa içinde bir şeyler bitmiştir bence. Daha fazla kırılmadan kırmadan gereken yapılmalı.'' şeklinde bir yorum getirmiş. Ayrılma kararı mı veriliyor acaba? dedim kendi kendime.

Mutluluklar dilerim size.

• :)) yok canım, Allah korusun... Ben şimdiki evliliklerin çoğunda yapıldığı gibi hemen boşanma taraftarı değilim. İyi ve güzel dileklerinize teşekkür ederim:)

• bir laf bir kere teleffuz edildiği andan itibaren insan beyninde yürürlüğe girmiş demektir. Konuşma ve tartışma adabı insana sonradan kazandırılacak bir şey değildir. İnsanlar değişmez. Ya kabul edeceksin ya da etmeyeceksin bu kadar basit

0|0
    0|0
  • Ölüm gibidir .İntihar edicem dersin halbuki intiharı istediğinden değildir yaşamak için bana bir bahane sun demektir.Buda böyle boşanıcam demesi düzelt anlamına gelir ilişkimizi ..

0|0
    0|0
  • tavrını ve sınırını koymalısın , her konuşmasında bunu kolay kolay söylememesi gerektiğini anlamalı

0|0
    0|0
  • Ilgili bir uzmandan yardim alin.

0|0
    0|0
  • boşan o zaman de.

0|0
    0|0
  • Sen benim kuzenimin kocası mısın? İsminin baş harfini söylesene :p

0|0
    0|0
    • :)) mümkün değül :))

• :D

• :)) söyle ona bir daha yapmasın çok üzülüyorum ve bunu hakedecek bir davranışım inan ki yok

• en güzeli karşına alıp konuşman beni bu şekilde tehtit etme şuan birlikteyiz ama yarın ne olacağını kimse bilemez kendine bu kadar güvenme ve sürekli boşanmaktan bahseredek ilişkimizi zedeleme artık bırak yaşayalım biteceği gün biter o kadar çok istiyorsan

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 8

• Başta analitik düşünmelisin , duygu ve durumları bir kenara bırakarak.

Önce olan biteni gözden geçirerek , bu sözü tehdit ya da ajitasyon ya da ağız alışkanlığı olarak mı kullandığını net anlaman gerek Kimi ölsem de kurtulsam der daraldığında ama aslında öyle bir şey istediğinden değildir. Kimi de boşansam da kurtulsam der ama öyle birşey istediğinden değildir.

Dolayısı ile boşanacağım kelimesinin aslında sözlük anlamı dışında deyim ya da tekerleme olarak kullanılıp kullanılmadığından emin olman gerek. Bu , senin sözlük anlamını fiil olaak alman ve aşırı tepki vermeni engeller.

Kelimeyi sözlük anlamında yani fiilen istediğini anlarsan , başta onun bu karara neden ve hangi olayların onun sabrını tüketmesi neticesi ulaştığını kendin tarafsız düşünerek bulman ve bunlar her ne ise tersine çevirmek için yapabileceğin neler var incelemen gerek. Belki artık dayanamadığı ve bu kadar sosyal imajı yıkmayı göze aldıracak bir gerçek vardır. Böyle birşeyi bulamazsan , sakince ve hayat kararı olarak adlandırarak ciddi ciddi ve güvenilir birini de konuşmaya şahit ederek , açıkça sor ve cevaplarda asla ama asla patlama yaratma .

Yapmaman ve yapman gereken ise , boşanmak üzere olan bir adam tarzına bürünüp sorumluluklarını gozardı etmemen , evin gecimini temin etmen , işine gucune devam etmen , saatinde zamanında evde olman , kendine ustune başına kıyafetine temizliğine tarzına dikkat etmen gerek. Özel konuları konuya karıştırmak tavsiyeler dizmek istemyorum onu da sen ayarla artık .Belki de çözüm bunlarda gizlidir .

0|0
    0|0
  • Boşanma hakkını neden erkeğe verdiler sanıyorsun :D yoksa hergün boşanırdı kadınlar :D

0|1
    0|0
  • Bir söz vardır ya hani, alimin fikri neyse zikri de o olurmuş diye. Kadın da bence bunu sakin kafayla düşünmüş ve kızgın haliyle de patlamış. Ben olsam üzerine giderim senin derdin ne diye. Çünkü normal değil bu söz.

0|1
    0|0
  • Aile içi meselelere karışmamak en iyisi. Şimdi bir şey söylenir yaparsın iyiye gidiyorken tamamen biter falan.

0|0
    0|0
  • Aklında boşanma fikri var demekki sürekli böyle söylemesi bunu kanıtlar tartışma esnasında alttan alıp daha sonra sakince bu konu hakkında konuşulmalı

0|0
    0|0
  • bence bunu gerçekten istiyomu yoksa o anlık sinirlemi söylüyo onu öğren abi basit bir laf değil umarım sinirden söylüyodur Allah yardımcın olsun

0|0
    0|0
  • Erkek ya da kadın olsun tek başınayken şöyle düşünür.

*''Bunu mu çekicem ya,boşanırım ne olacak''

0|0
    0|0
  • insanlar rahatlığa alışınca sorumluluk zor geliyor ondandır rahat edemiyodur

0|0
    0|0
Yükleniyor...