Ne kadar doğalsınız?

İş ve eğitim hayatınızda üstlerinize karşı zorunlu olarak takınmak zorunda olduğunuz bazı yapmacık tavırların haricinde, sosyal hayatınızda, çevrenize karşı ne kadar doğalsınız?

Ne olursa olsun içinizden gelenleri söyler ve içinizden geldiği gibi mi davranırsınız? Yoksa oyunu kuralına göre oynayanlardan mısınız?

Söylemek isteyip söyleyemedikleriniz mi daha fazla yoksa ne olursa olsun sonucu göze alıp söylemekten kaçınmadıklarınız mı?

Teşekkürler.

Güncellemeler:
arkadaşlar "içinden geleni söylemek" diyince niye illa ki "saydırmak" olarak algıladınız bunu yav?

yani birinden hoşlandığını söylemek ya da birşeyi/birini beğendiğinde iltifat etmekten çekinmemek vs gibi güzel şeyleri de dahil edelim, öyle düşünelim lütfen.

0|0
15|12

En İyi Erkek Görüşü

• İçimden geleni doğru olduğuna inanıyorsam ortamın gerektirdiği üslupla her zaman her yerde söylerim bazı istisnaları vardır bu durum çok saygı duyduğum insanlara karşı bu konuda biraz daha fazla tolerans tanırım o kadar zira düşündüğü şeyi söyleyememeyi zavallılık olarak nitelendiririm

2|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 11

• Doğal veya değil yorumu en delikanlı hatun veya adamın bile "yüzde bir milyon öyleyim aga" diyebileceği bir mevzu değil..

Doğal olacağım diye "naber len zilli" veya "nettin yiğidim İvedik?" bağlamak ta gereksiz zaten.. :D

Kimseye zararı olmayacak kadar yapmacığım galiba..

1|0
    0|0
  • bende 1 yöneticiyim.ama müdür dediklerimiz 3 harfli kısaca sadece nalıncı keseri(sadece kendine çalışan) 1isi olduğundan dolayı sıkıntı ve stres yaşıyorum.8 ay önce bu teklifi bana sunduğunda düşüncelerimi ve prensiplerimi söylediğim halde nafile.böyle olacağını bilsem ama ne yazık ki insanlar göründüğü gibi değil..sözün kısası

iyi yönetici kötü eleman sonunda iyi eleman olur.ama başımdaki tam tersi :)

hep doğal olduğum sanırım kaybediyorum ama kayıplarımıda önemsemiyorum

2|0
    0|0
  • Doğallık da kelime mi organiğim ben organik.. :P

1|0
    0|0
  • çok doğalımdır içimden geldiği gibi konuşurum ama kimseyi inciltmemeye dikkat ederim içtenliğimi algılamayanalara direk işine bak derim

2|0
    0|0
  • Kuralına göre oynarım.Ortamda hoşlandığım biri varsa ''Tatlı bıçağı ve çatalı alabilirmiyim?'' hoşlandığım yoksa ''Getir abi getir elle yiycem ben'' ...

1|0
    0|0
  • Hiçbir yerimde estetik yok tamamen doğalım ben :D

Şaka bir yana da çok doğalımdır. Kime ne diyeceksem o an söylerim. İş yerinde patronuma da söyleceklerimi söylemişliğim olmuştur askerde komutanlarıma da evde babama da :))

2|0
    0|0
  • doğal olmaya çalışmakk...

1|0
    0|0
  • Karşımda ki yapmacıksa benden de doğallık beklemesin

1|0
    0|0
  • Doğalımdır çoğunlukla.

1|0
    0|0
  • mükemmel derecede .. evdeki tuvalette nasıl osbir cekiyorsam işyerindede aynı doğalım yani değişemem

0|0
    1|1
  • doğalım erkek kız farketmez doğal gazımı bırakırım :DD

0|0
    1|0

Kızlar Ne Diyor 15

• Benim sorunum fazla doğal olmam :).Düşüncelerimi olduğu çıplaklığıyla söylerim ama tabiki her yerde değil.Büyüklerin yanında veya olur olmaz yerlerde patavatsızlık yapmam.Diplomatik olduğum yerlerde diplomatik olurum ama düşüncelerimi her zaman olduğu gibi tabağa sunarım ve karşımdaki insanında aynı olmasını çok isterim çünki yalan söylediklerinde palavra attiklarinda hemen anlıyorum :).

1|0
    0|0
  • söylemek ısteyıp de söylemedıgım pek fazla şey yoktur.. iyi veya kötü ne olursa olsun içimde tutmam ben tutamam yani.. doğalım herkese karşı..

1|0
    0|0
  • Oyunu kuralına göre oynadığım olmuyor değil ama çoğunlukla doğalım. İş, eğitim, sosyal hayat... hiçbi zaman içimden geleni söylememezlik etmedim. Belkide insanlarla o kadar kötü boyuta gelmemişimdir.

1|0
    0|0
    • Bu insanına göre değişir bu kadar genel sorcağını tahmin edemedik belkide :D Çok çok çok yakınımsa belki gerçekten öyle düşünüyorsam iltifat edebilirim. Ve hoşlandığımıda belli etmem en azından şu ana kadar etmedim. Bu konuda doğal değilim evet :)

• yani soruda özellikle küfüre veya kavgaya dayalı birşey yok. herkes içinden geleni söylemek diyince negatif anlamda algıladı. toplum olarak içimizden gelen olumlu şeyleri dile dökmeye bu kadar mı yabancıyız bilemedim :)

• açıkçası yapmacık hareketler yapmam fakat sevsemde sevmesemde karşımdakine saygılıyımdır o yüzden her istediğimi her ağzıma geleni söylemem.

1|0
    0|0
  • her alanda icimden ne geciyorsa onu söyler yaparim..

1|0
    0|0
  • Fazlasıyla doğalım. Neysem oyum.

1|0
    0|0
  • Doğal olduğumu düşünüyorum ama tam %100 doğal olmam için doğal ortamıma gitmem lazım :))

1|0
    0|0
  • Yapmacik hareketlerim yok ama acik sozlu degilim. Agzima geleni soylemem.

1|0
    0|0
  • ben yardiririm sonu gelmez

1|0
    0|0
  • Doğalım çoğu zaman,yani yapmacık hareketlerimin olduğunu söyleyen hiç olmadı.

1|0
    0|0
  • Aşırı doğalım. Böyle olmamam gerekiyor.

1|0
    0|0
  • doğallık kanımda var benim , doğarken kulağıma fısıldamış babam doğal ol diye

1|0
    0|0
  • Gerek patronuma gerek aile ve çevreye karsi hatta burada bile cok dogal bir hal içindeyim.

1|0
    0|0
    • içinden o an küfretmek gelse tutup patronun da olsa küfreder misin yani? :)

• Kufretmiyorum ama cok sinirliysem saklamiyorum. Ne mal adammis ya diyorum. Icimden geldigim gibiyim ama saygisiz değil:))

• kendimde en sevdim huyum cull olmam gerçekten yampacık olurken zorlanıyorum (bencilde değilim) bys.

1|0
    0|0
  • Herkesin düşüncelerine saygı gösteririm .. eleştirmem.. arkdaslarımı iyi secerim.. ben neysem odur.. genelde pek sevmezler beni.. zor derler. ama yapcak bir sey yok..

1|0
    0|0
Yükleniyor...