2010-2011 Sezonu Şike Davası dolayısıyla Türkiye'ye yapılacak yaptırımlar?

Türkiye'de davanın durumunu biliyorsunuz. Yargıtay'da onadıktan sonra dava düşecek. Fakat Trabzonspor içinse durum farklı. Kasım ayında İsviçre'de konuyla ilgili Cas davası oldu. Tabi bu davada şikenin varlığı ya da yokluğu ile ilgili değildi. Gerekli cezaların Türkiye'de verilmemesi ile ilgiliydi. Çünkü zaten 2013'te daha Türkiye'de şikenin varlığı ispatlanmamışken fenerbahçenin isteği üzerine Cas kendi yargılamasını yaptı ve varlığını tespit etti. Ki zaten Uefa tarafından avrupaya gidemedi.

Peki madem öyle neden cezalar bu zamana kadar verilmedi dediğinizi duyar gibiyim. Uefa, Uefa temyiz , Cas evet şike var dedi fakat Türkiye'nin iç işlerine (şu anda) karışamayız eğer Tr'de verilmesse o zaman gereğini yaparız dedi.

Eğer Cas fenerbahçeyi küme düşürür ve kupanın Trabzon'a verilmesini talep ederse tepkiniz ne olur? Bu konuda ne söylemek istersiniz?

Aksi durumda ise Türkiye milli takımı 15 yıl Avrupaya alınmazsa (ki 2016'ya katılamayacağız diye fatih terimin ne kadar eleştirildiğini gördünüz) o zaman tepkiniz ne olur? ya da federasyon bunu göze alır mı?

NOT : CAS'IN BU TARZ YAPTIRIMLARI VE YETKİSİ VARDIR. LÜTFEN BOŞ YORUM YAPMAYIN. ÖRNEK OLARAK (DAHA 1 AY ÖNCE) ORDUSPORLU AHMET DURU'YU DOPİNG ALDIĞI İÇİN FUTBOLDAN MEN ETTİĞİ ÖRNEĞİNE BAKIN.


0|0
06

Senin görüşün var mı?

Kızlar Ne Diyor 0

Kızlardan ilk görüşü sen paylaş ve
1 Xper puan fazladan kazan!

Erkekler Ne Diyor 5

  • Hiç umrumda değil valla fenerliyim ama gram umrumda olmaz.
    Trabzona gelince tepkinizi aramızda para toplayıp kupa verelim de susun artık.

    0|2
    0|2
Yükleniyor...