Kendini nokta kadar değersiz hissettiğinde dönüp arkana bak... Bu söze katılıyor musunuz?

Herkese günaydın.Yeni yılda ilk sorum yine bir kişilik sorusu olsun istedim.

"Kendini nokta kadar değersiz hissettiğinde dönüp arkana bak; belki önemli bir cümlenin sonundasındır." Bu söze katılıyor musunuz arkadaşlar ve buna örnek oluşturacak durumlarda kaldınız mı hiç? Kaldıysanız paylaşır mısınız?

Güncellemeler:
Hiç sevmememe rağmen güncelleme yapma gereği duydum. Cevap veren arkadaşların bunu tek taraflı ve sadece bir konu bazlı düşünmelerine şaşırdım açıkçası. Oysa bu konuya örnek teşkil edebilecek çok durumla karşı kaşrıya kalınabiliyor. Sözüm meclisten dışarı ama at gözlüklerini çıkarırsak sevinirim.
Verilen cevaplar için teşekkür ederim arkadaşlar ama bir konuya açıklık getirmek istiyorum. Bence insanın kendini değersiz hissetmesi sözünden kastedilmek istenen şey, o kişinin bir işe yaramayan olduğu değil. Bence kastedilen o kişinin bir işi istediği gibi yapamamsı sonucunda kendini yetersiz hissetmesidir. Fakat durum böyle olsa bile o işi elimizden gelen en iyi şekilde sonuçlamdırmak için çok çabaladıysak ve buna rağmen olmadıysa bu da takdire değen bir uğraşdır demektir bence.
Bir başka anlamı ise bir ilişki olsun, bir uğraş olsun bunun bitmesinin herkes için daha hayırlı olacağı kesinken bunu bitirmekle herkese iyilik yapılmış olabileceği düşüncesidir. Önemli bir işi en iyi şekilde sonuçlandırmak onu bitirmekse bunun neresi yanlış olabilir ki. Eğer o iş ya da ilişki kötü bitti diye üzülüyorsak ama bitmesi en iyi seçenekse bu önemli bir işi başarmaktır diyor bence üstat burda.

0|0
9|4

En İyi Kız Görüşü

Kızlar Ne Diyor 8

• "Kendini nokta kadar değersiz hissettiğinde dönüp arkana bak; belki önemli bir cümlenin sonundasındır."

0|1
    1|0
  • cümle kişisel gelişim kitaplarında bile bulamayacağımız bir sıradanlık taşıyor kim söylemişse noktaya gelinen yerde farkettiği için teselli bulmak amacı taşıdığını düşünüyorum

2|1
    0|2
    • katılıyorum.

• Alay ediyorsan cevap vermeseydin çünkü espri olsun diye sormadım. Kimseye bir şey öğretmek için de sormadım. Cevabında samimiysen ne anladığını da öğrenmek isterim. Güncellemede de bir cümlenin birden fazla anlam içerebileceğine dikkat çekmekti amacım. Demek istediğim bu söz başka anlamlar da içeriyor. Dar düşünmemek lazım. Ama özet geçmem bundan sonra. Arkadaşlar anlamıyor.

• bro ne alayı geniş açılı baktığımda anlam yerine oturdu

açıklama bölümüne kısa yazdığın için arkadaşlar anlamadı köşeli jeton bro so sorry

• Evet katılıyorumm.Bişeylerin farkına varmak için düşünmek gerekir.Sordugun sorda düşünceye dayalıç..İnsan düşünerek bişeylerin farkında varabilir.

0|1
    1|0
    • Ve kötü biten bir olayı sonlandırmak için oynadığın rol bile sana saygı duyulabilecek şekilde dönebilir.

• Aynen öyle :)

• Kendimi hiç değersiz hissetmedim ... Herdaim değerliyim ...

0|0
    0|0
  • Güzel bir laf ama o anki ruhhalimde aklıma hiç böyle bir avuntu gelmez malesef.

0|0
    0|0
    • Avuntu olarak düşünme sadece. Avuntuya ihtiyacın olmasına gerek yok bu sözü düşünmen için.

• Normal zamanda çok anlamlı bir laf ama kendimi nokta kadar değersiz hissettiğimde gerçekten moralimi düzeltmek için fayda sağlamaz.

• Emo lafı gibi geldi banada

1|0
    0|0
  • güzel bir söz.

0|0
    0|0
  • tavuk suyuna çorbadan arak cümlelerle kişisel gelişemiyorum ne yazık ki.

1|1
    1|1
    • Kişisel gelişimine katkı olsun diye yazmadım zaten. Ama sıradan bir soruya bu tarz cevap vermen bana kişisel gelişmişlik seviyen hakkında bir fikir verdi. Teşekkür ederim.

Erkekler Ne Diyor 4

• Züğürt tesellesi gibi geldi bana.

2|1
    1|1
  • Nokta kadar menfaat için, virgül kadar kıvrılma sözü geldi aklıma. İnsan hiçbir zaman değersiz değil bu yaşamda. Kendi değerini her zaman korumalı insanoğlu.

0|0
    0|0
  • saçma sapan bir söz

kendimi neden değersiz hissedeyim

0|0
    0|0
  • Felsefi bir laf bu yüzden uzatmadan sözü felsefe yapan arkadaşlara bırakıyorum

0|0
    0|0
    • Hiç yorum yapmamak tek taraflı düşünüp yapmaktan daha iyisir. Eyvallah arkadaşı.

Yükleniyor...