Trafik kazalarında insanlar ölmek zorunda mı?

Herkesin mutlaka trafik kazasında kaybettiği bir yakını, akrabası vardır ve muhtemelen kıl payı atlattığınız bir kaza vardır. Biraz iç karartmak gibi olacak ama tablo gerçekten vahim. Ülkemizde yılda 4000'den fazla insan trafik kazaları yüzünden hayatını kaybediyor ve on binlercesi yaralanıyor. Üstelik bunların bir kısmı kalıcı etki bırakıyor ve bütün hayatını değiştiriyor.

link

Düşünsenize çocuğunuz, kardeşiniz, çok sevdiğiniz arkdaşınız sapasağlam yola çıkıyor ve bir anda ölüm haberi geliyor. Üstelik feci bir şekilde hayatını kaybediyor. Kanlar içinde ambulans bekleyerek, ölecek miyim ya da felç mi kalacağım diye düşünüyor belki o dehşet anlarında. Halen kendine çok fazla güvenen ve kurallara riayet etmeyenler varsa en azından kaza anında olabilecek manzarayı görmesi açısından Avrupa'da hazırlanmış bir reklam filmini paylaşıyorum. Yorumlarınız ve önerilerinizi bekliyorum:

link

0|0
2|6

En İyi Erkek Görüşü

• Bunu minimum yönteme indirme çabasında herkes bir şeyler söyler, ama kimse yapamaz. Ben aynı zamanda yaptığım bir şeyi söyleyeyim...

Mümkün mertebe vaktim var ise, gitmek isteğim her yere yürüyerek giderim. Değil ise, toplu taşıma araçları kullanırım. Böylesi daha iyi zaten. Herkes toplu taşıma araçlarını tercih ederse ne trafik sorunu kalır, ne de trafik kazası (en azından en aza iner)...

1|1
    0|0
    • bence de bu kadar kişinin ölmesindense trafik diye bir şeyin olmaması daha iyi bence insanların bu kadar acı çekmesinden iyidir

Kızlar Ne Diyor 2

• Dikkatsiz araç sürmek , alkollü araç sürmek ve hızlı araç sürmek bunlara ilaveten emniyet kemeri takmamak . Bunlarda kurallara uyarsak ölüm oranı azalır .

0|1
    0|0
    • azalır ama bitmez önemli olan kökten bitirmek, tek bir kişinin bırak ölmeyi yaralanmaması bile

ancak tehlikeli bir uzun yolda neredeyse silahlı çatışmaya girmiş kadar ölüm ve yaralanma riski oluyor

• Uzun yolda araba kullanmak yolları bilmediğin için daha zordur . Bir an önce gitmek için hızta yapılınca olan oluyor .

• hız yapmasan bile oluyor karşındakinin hatası yüzünden

herkes kurallara tam uysa gene olur kaza ama yüzde 90 lara yakın düşer

• Trafik kazası öldürmez, eceli gelen ölüyor , o bir sebep sadece ; hastalık gibi..

0|0
    0|0
    • iyi o zaman şehir içinde 100 le giden millete atarlanan beyinsiz mal insanlarda hiç suç yok

• Tedbir ömrü neden uzatmasın esesfsvs?

• yenidünyayadoğru , dünyada alacağın nefes sayısı belldir ; ne yaparsan ne edersen et o zaman doldumu ölürsün... gerektiği tedbiri al günün bitmişse ne yapacaksın ? tedbir , ölümlü olmayacak , ya da kazayla atlatacağın olaydan en az zararla kurtulmanı sağlar , biraz kaza- kaderle ilgili bu meseleler bir parçadan bakınca tam anlayamazsın ,

Erkekler Ne Diyor 5

• Allahın takdiri öldüren Allah yaşatan ALLAH

0|0
    0|1
  • O James buraya gelecek !

0|0
    0|1
    • böyle bir konuyla alay etmeyin bari

• ya kurallara uysan da oluyor dostum yılda 4000 kişi ölmez ama en az 1 kişi ölür ve bu bile büyük bir sorun 1 kişiye indi diye sorun bitmiş olmuyor

• dostum lastik patlar ,ön camına kuş çarpar gene kazaya sebep olur;ama kabul etmek gerekir ki kazaların en büyük nedeni kuralların çiğnenmesidir.Bir kaç kere sırf hayvan gibi araba kullananlar yüzünden kazanın eşiğinden döndüm ben uzun yolda...

• param olsa alacağım tek araba volvo çünkü bu zamana kadar karıştığı kazalarda kimse ölmemiş

0|0
    0|0
    • o bir şehir efsanesi bence

Atatürk'ün manevi kızı Ülkü Adatepe'nin hayatını kaybettiği araç volvoydu

• o yola savrulduğu için öldü kemeri takılı olmadığı için sen kemerini takmazsan volvo ne yapsın o ölmesinde benmi ölim

• Bi keresinde baya alkollü duvara girmiştik 4 arkadaş ondan sonra tövbe ettim kolay kolay alkollü birinin arabasına binmem.

0|0
    0|0
  • onu allah dedeye sor artık neden ölüyolarmış...

0|0
    0|2
    • ne alaka şimdi sen de mi trafik canavarısın

• yoo sen yazmıssın hergün insanlar ölüyor neden diye bende git allah dedeye sor dedim yanlış anlıyorsan suç bende değil

• öyle bir imkan var mı sence? neden ölüyor değil insanların neden bu kadar salak olduğunu sorgulamak lazım bence. halen hız yapan hatalı sollama yapan toplu taşıma sürücüleri var, üstelik insanlar rahatsız olduğunda itiraz edip bağırıp çağırıyorlar hepsi şerefsiz ahlaksız namussuz insanlar tabi ki işini düzgün yapanlar değil böyle yapanlar

Yükleniyor...