İyilik yaptığınızda birilerine iyi davrandığınızda neden böyle yaptığınızı düşündünüz mü?

İyilik yaptığınızda birilerine iyi davrandığınızda neden böyle yaptığınızı düşündünüz mü ? Yani ben kendime ve çevreme bakıyorumda kimse iyilik yapmak için iyilik yapmıyor.Sevilmek, yalnız kalmamak için iyilik yapıyolar. Siz ne düşünüyorsunuz?

0|0
4|14

En İyi Erkek Görüşü

• Merhaba vampirci kardeş

İşte tam aradığım soru bu..

İyilik yapmak, ama ne için yapmak değil mi ?

Allah rızası için mi yoksa kendi menfaatimiz için mi iyilik yapmak ?

Ateistler burada diyor ki; biz de iyilik ederiz, yardım ederiz falan feşmekan.

Bu adamlar yaptığı iyilik sonucunda genelde karşılık bekler

Müslüman ise karşılığını ise Allah'tan bilir.

İşte en büyük ayrıntı.

Haydi ateistler açıklayın bunu

2|1
    0|1
    • yaptıgın iyiliği allahtan beklemekte bir cıkardır

• ayrıca isar düşüncesi,vicdan ve merhametten geçer...bir ateistte olmaz denilemez..

• Ateist de olmaz çünkü atesit için ahiret diye bir şey yoktur.

Hiçbir ateist görmedim ki ben bu dünyaya kendini kaptırmamış olsun..

Ateist adam dünya malını önemser. Ateist adam tamamen kötü adamdır demiyorum, lakin Tarihe baktığın zaman ateist olarak ölen kişiler kibir ve menfaatleri için yaşamış insanlardır

Bunu göreceksin

Erkekler Ne Diyor 13

• İyilik yap denize at balık bilmezse hâlik bilir..sözünü duymamış kimseler herşeyi bir menfaat doğrultusunda yapıyor .

0|0
    0|0
  • Evet düşündüm. Sevap kazanmak vs değilmiş derdim onu anladım. Yapabildiğim en iyi şey olduğu için yapıyorum her şeyi salla da bari onu yapabileyim ..

0|0
    0|0
  • valla dilenci teyzeye para verdığımde karşılık beklemıyorum ama şöyle 90-60-90 genç bir kız olsa dılencı amerikadakı gibi hanı bellı bı ucreten fazlasını verenlere opucuk verıyorlar karşılık beklemeden yaptığıma kendım bıle zor ınanırım.

0|0
    0|0
  • düşünmeden yaparım, tekrar bana dönmesini beklemem veya sevap point kazanmak için de yapmam(o kadar masum değilim ve günah olduğunu bilerek yaptığım şeyler de oldu, bana göre yapılmalıydı), o kişiyi mutlu ediceğini düşünüyosam sevinirim bu da yeterlidir bence

0|0
    0|0
  • İyilik yapınca karşımdakinin iyi hissedeceğini bildiğimden ben de iyi hissediyorum. Hem belki birgün yaptıklarımın karşılığını bulurum.

0|0
    0|0
  • kesinlikle haklısınız. en cok sevdıgım soru buydu ve sormayı dusunuyordum. işin kötü tarafı iyilik yapıyorum kotu cevap alıyorum yanı bırıne ah o ısten neden cıktın bak snn ıcın kotu olucak dıe dusundugum zaman bıle negatıf cevap alıyorum. yahu hayatımda kısacası soyle dusundugum zman hep ıyı nıyetımden dolayı kaybettım. maddı manevı. kısacası ıyılık yap at denıze, iyilik yapıp kotu olacagıma hıc bısey yapmam kotude olmam ıyıde...

0|0
    0|0
  • kimsenin içinden geceni bilemezsin öyle gibi gözükür ama aslında öyle degildir

kişi herkesi kendi gibi sanar

önce kendini bir sorgula acaba yalnız kalmamak için sevilmek için kim iyilik yapıyor ve herkesi de öyle sanıyor bir dusun.bu dunya senin gördüğün kadardır cünki

0|0
    0|0
  • Bazıları yalnız kalmamak için Bazıları diğer tarafı düşündüğü için Bazıları ise iyilik yaptığının farkına varmadan iyilik yaparlar gerçekler.

0|0
    0|0
  • o zaman yapılan iyiliğin ne manası kalıyorki içinden geliyorsa yaparsın yoksa çıkar için yapılan iyilikten hayır gelmez

0|0
    0|0
  • İyilik yapmış olmak için iyilik yaparım da herkese değil haliyle, ayrıca yalnızlığı ve sessizliği seviyorum, sevilmek, yalnız kalmamak gibi bir çıkar uğruna iyilik yapmam.

0|0
    0|0
  • İyliği karşılıksız yaparım

0|0
    0|0
  • Kendimi iyi hissederim iyilik yapinca ya da icim acir o yuzden iyilik yaparim.Ben mutlu olamıyorum bari bir insani mutlu edeyim psikolojisi:)

0|0
    0|0
  • Yoldaki teyzenin posetlerini yasirken, lise arkadasima Cocuk Esirgeme Kurumu'na cikolata almak icin para gonderirken, cop toplayan adamin yanindan gectigimde elimdeki plastik kutuyu cope degilde onun cuvalina atarken ve "Kolay gelsin abi" derken hic dusunmedim.

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 4

• Kendimi mutlu hissediyorum. Kimseye yaranmak amaçlı değil yani

0|0
    0|0
  • "İyi olduğun için herkesin sana adil davranmasını beklemek vejeteryan olduğun için boğanın saldırmayacağını düşünmeye benzer"

0|0
    0|0
  • Ben empati yapıyorum sadece... Sonrasında iyilikte kötülükte geliyor

0|0
    0|0
  • ne yaptığımı bilmiyorum

0|0
    0|0
Yükleniyor...