Şınav ve mekik çekmek güçlü, kaslı bir vücut yapar mı?

Şınav ve mekik çekmek güçlü, kaslı bir vücut yapar mı sizce?

0|0
4|45

En İyi Erkek Görüşü

• Lise 2. Sınıftayım, ilk kez elime basket topunu 7 li yaşlarımda aldım, ilk profesyonel kulübüme 11 li yaşlarımda başladım. İlk kulübüm Pınar Karşıyaka, ardından Gelişim Koleji idi ve bunların hepsi İzmir kökenli, adını duyurmuş takımlar (İzmirliyim bu arada😬). Bunca yıl spor hayatımda birçok şey değişti (oynayış stili, taktikler, fitness gibi). Ama değişmeyen tek bir şey var ki, o da çok çalışmak, yorgunluğa direnmek, son hücrendeki son enerji tükenene kadar antrenman yapıp çalışmak. Vücut geliştirme için de aynı şey geçerli. Şınav ve mekiği sınırlarını zorlayarak ve düzgün yaparsan ve acılarına karşı gelebilirsen iş bitmiş demektir. Şimdiden kolay gelsin.

1|0
    0|0

En İyi Kız Görüşü

Senin görüşün var mı?

0/2000

Gönder

Erkekler Ne Diyor 44

• idmanlarında agırlık kullanmalısın ve 8-10tekrar max ağırlık sistemıyle çalışmalısın. squat etkılı temel bir egzersizdir ancak agırlıkla çalışacagın ıcın tehlıkelı teknıgını ıyı ogrenmelısın aksi taktirde ciddi sakatlıklar yaşabilirsin.. beslenme konusu ıdman kadr cok onemlı.. kg başına 1,8 - 2grm hayvansal proteıni alacaksın ve bunun yanına kompleks karbonhıdrat alacaksın sağlıklı yağlrdan bir mıktar tüketebilirsin balık yagı gibi zeytın yagı gibi kuruyemışlerdekı yaglar gibi.. egzersizlerini ve beslenmeni doğru yaparsan yag oranın dusucek kas oranın ve sıkılaşman artacak (çok fazla kaslanırım dıye korkma öyle bırsey yok).. uzun vadede eger dısıplınlı olursan sonuca ulaşırsın

0|0
    0|0
  • Bu sadece onunla olacak şey değil bunun tekniği beslenmesi ağırlığı kasları uyarması varda var ama hiç bir şey yspmasa bile dinç yapar

1|0
    0|0
    • yüzme işe yarar mı?

• Dünyadaki en iyi spor yüzme ama kas abartılı kas yapmaz. Body iyide kadınların fitness yapması daha iyi.

• Yaptığını gördüm

1|0
    0|0
  • biraz yapar tabi.

1|0
    0|0
  • Tabkide

1|0
    0|0
  • Kısmen

1|0
    0|0
  • yapar ama barfiks de katabilirsen çok güzel olur

1|0
    0|0
  • o taş gibi olur ama programlı bir şekilde yaparsan.

1|0
    0|0
  • şinav sadece kol kaslarını güçlendirir mekik karin kaslarını güçlendirir ama sadece bu ikisini yaparak güçlü kaslı bir yapıya sahip olamazsın

1|0
    0|0
  • evet

1|0
    0|0
  • Şınav çekmek ğöğse etkilidir. Mekikte karin kaslarina adam gibi şekersiz beslenirsen kas yaparsin güce etki etmesini istiyorsan bol proteinli gidalar tüketiceksin.

1|0
    0|0
    • Sekersiz beslenmekle kas yapmak arasındaki baglantiyi cozemedim bro? bir de power antrenmani için protein mi kasiliyormus cok ilginc

• Yüzme işe yarar , bütün kasları çalıştırıyor zaten farkedersin ki çoğu yüzücünün vücudu kaslıdır

• DarkMask Cevabini vermiş :D Çok iyi kalori yakan bir spordur kaslara faydası vardır. En çokta omuza faydasi var.

• şişirmez güçlendirir

1|0
    0|0
  • Evet

1|0
    0|0
  • yapar en etkili yol

1|0
    0|0
  • belki biraz ama o hareketler gibi vücut ağırlığınla yapabilicegin en iyi egzersiz barfiks ve squat bence

1|0
    0|0
  • Irileştirmez fazla ama kuvvet artisi mutlaka olur

1|0
    0|0
    • Irilestirmez mi emin misin bro :d

• Bende onu soyluyorum sen kendine terec8 diyorsun ama tumsulalem sporcu. Aklinin ermeyecegi noktalara gelenler var. Senin boyle bir sey ollmaz overtraining denir diyecegin seylerin ise yaradigini gordum. Şu an 3 kuzenim de marmara besyoda onlar da geriden geliyor. Malesrf ki boyle bir ortamda büyüdüm :( sen iyi niyetini kendine sakla 35 cm bicepsinle iyi geceler dilerim :d

• @Y4ln1z bicepslerim 41 cm boyum 190 cm uza gel tirrek bir antrenman bu kesin overtraining yapar diyemezsin zaten o senin recovery durumuna beslenmene bagli su sporda en nefret ettigim sey irilesince her boku bildiğini sanan backzekalilarin cogalmasi

• evet işe yaradığı doğru

1|0
    0|0
  • Mekik karın kası yapar şınav kanatlara doğrudan etki yapar..

1|0
    0|0
  • Çalıştırdığı kas gruplarını güçlendirir

1|0
    0|0
  • hayir

1|0
    0|0
  • Erkekler Devam
    24

Kızlar Ne Diyor 3

Yükleniyor...