2 gündür spor yapmaya başladım 21 yaşındayım ve bacaklarım aşırı sızlıyor yürüyemiyorum yanlış bişeymi yaptım?

Yoksa ilk başlangıçta bu ağrılar normal mi?
kilolu değilim 47 kiloyum vücut şekillendirmek için başlamıştım?

0|0

En İyi Erkek Görüşü

• hamlık agırısı yasıyorsun bu gayet normal.. bunun derecelerı var tabı senınkı cıddı bır durum olarak görebilirz bunun sebebı ise uzun zaman kasların drence ugramayıp bıranda drence ugrayınca kasların tepkımeye ugruyor bu agrıların oluşmasıda bundan kaynaklanıyor.. spor başladıgın zaman çok düşük ağırlıklarla ve hatta sadece vücut agırlıgınla kendını cok yormadan sporunu yapmalısın.. biz buna adaptasyon süreci diyoruz.. hareketlerı makınelerı egzersiz çeşitlerini tamal kurallarını öğrenme süreci.. daha sonra yavas yavas ağırlıkları arttırırsın böylelıkle kasların alışmış olur ve hamlık agrılarından kurtulmuş olursun.. şu an senin yapman gereken şey bol bol dinlen agrıyan bölgeye soguk ya da sıcak suyla sabunla ovman ve bol su içmendir.

0|0
    0|0

En İyi Kız Görüşü

• Sporun ilk haftalarında kas ağrıları gayet normal, ama ısınma hareketleri ilk zamanlarda uzun tutmanda fayda var.

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 21

• Kas ağrıları iyidir bunu beslenme ve dinlenmeyle toparlarsan hem güçlenir hem iyileşirsin ve bunları rutin tekrara dökersen istediğin fiziğe kavuşursun. Bu durumda en önemli bölüm detaylı beslenme bölümü. En çok buna dikkat etmelisin. Yoksa ağrılar denmez ve spor yapamazsın. Her aşamada daha güçlü daha sağlıklı ve daha fit olacaksın...

0|0
    0|0
  • kaslar yıprandıgi için sızlanma yanma olur zqten sızlamasa olmasa bişeyler ters gidiyor demektir doğru yoldasın beslenmeye dikkat

0|0
    0|0
  • evet kasların alışkın olmadığı için bu ağrılar normal. çalıştırmadığın kas gruplarını çalıştırdıkca benzer ağrılar olcak. bir kaç güne hafifler hafifleyince devam et spora. zamanla olmamaya başlar

0|0
    0|0
  • ham vücut ondan bir iki hafta gider böyle başlarda çok zorlama iki üç günde bir git beslenme dikkat et

0|0
    0|0
  • Asla kendini zorlayacak ağırlıklara girmemelisin en azından ilk iki hafta alışmak için hafif çalışmalar yapmalısın

0|0
    0|0
  • Hamlık ağrısı o dicem ama gelişiyosa ağrıması lazım zaten

0|0
    0|0
  • cok normal ilk 1 hafta felaket ağırır sen devam et yapmaya ağrıyorsa belki doğru yoldasın

0|0
    0|0
  • 3 hafta çektim, geçiyor sonra

0|0
    0|0
  • Normal 3 gun sonra gecer

0|0
    0|0
  • Aşırı yapmış olabilirsin hamlık var tabii

0|0
    0|0
  • Isınmadan başlama ve hamlığını atınca sorun kalmaz

0|0
    0|0
  • egzersiz yapman gerek.

0|0
    0|0
  • Hamlandin
    Bugun eve gidince 1 tane minoset plus al eczaneden
    Sicak dus al ilacı da iç ve uyu

0|0
    0|0
  • Ağrının olması normal

0|0
    0|0
  • Bengay sür daha da yuklen

0|0
    0|0
  • Hamlıktan dolayı 2 haftaya alışır vücudun

0|0
    0|0
  • Hamlııkdan spora yeni başladıın için yani 1-2 hafta düzenli antrenmanını yapınca geçer

0|0
    0|0
  • normal hamlanmışsin

0|0
    0|0
  • Hamliktan o... devam et gececek merak etme

0|0
    0|0
  • İlk baslayanlarin yaptigi en buyuk hata pro gibi calismak Sende buyik ihtimal oyle calistin

0|0
    0|1
  • Erkekler Devam
    1

Kızlar Ne Diyor 5

• Hamlamışsın bir şey olmaz
    Yavaş yavaş başla sonra arttır

0|0
    0|0
  • Hayır vücut hamlaşmış oldugu için böyle hissetmen normal ama kendine öok yüklenme yavaş yavaş arttır günden güne temponu

0|0
    0|0
  • normal

0|0
    0|0
  • normal

0|0
    0|0
  • Hamsin

0|0
    0|0
Yükleniyor...