Yüzmede kondisyon nasıl sağlanır?

Stillerin hepsine hakimim ama kondisyon sıkıntım var. 50 metrede yoruluyorum 1 dalika kadar dinleniyorum. Kosdisyon için nasıl bir çalışma yapabilirim?

0|1
130

En İyi Erkek Görüşü

• 50 metrede yotulman normal bayansın en büyük kondisyon 50 metreyi 50 kere daha yüzdügünde Bir 50 metre daha yüzebilcegini anlarsın o yüzden sürekli yüzmek güzel bir kondisyon vucudun olaya bagısıklık saglar gözüne gelmez yorulmadan keyfini cıkara cıkara yüzebilirsin

0|0
    0|0

En İyi Kız Görüşü

Senin görüşün var mı?

Erkekler Ne Diyor 29

• Bende 4stil yüzmeyi biliyorum bu konuda şunu soyliyim bence tamamen antrenman ile alakalı ne kadar çok yuzersen o kadar gelisirsin sürekli calismak ile olur kolay gelsin.

0|0
    0|0

• Nefesini kontrol etmeyi öğrenmelisin.

Tabi bunun altında yatan bir başka etken var mı sağlık açısından ona da bakmak lazım.

.

0|0
    0|0
  • Sizin nefesiniz mi bitiyor, yoksa kaslarınız mı tükeniyor?

0|0
    0|0
  • sırt üstü çalışabilirsin çok yorucu ama kondisyon için çok iyi olur.

0|0
    0|0
  • kulac atarken 1 kulac nefes al 1 kulac nefes ver ben krndim bazen öyle yapıyorum genelde tek nefes alıp yüz üstü bir kondisyonum var...

0|0
    0|0
  • Durmadan yüzmeye devam et. Yüzerken kollarınla beraber gövdeni ve omuzlarını kullanmalısın. Kollara yüklenirsen çabuk yorulursun

0|0
    0|0
  • Bol bol koş

0|0
    0|0
  • Yüzdüğün mesafeyi belli süre arttır. İlk 2 hafta 50 metre dinlen, sonra 100 metrede bir dinlen gibi

0|0
    0|0
  • Kulaç atarak..

0|1
    0|0
  • Koşu olarak kondisyon tecrübem var ama suya girince koşu kondisyonu fayda etmiyor.

0|0
    0|0
  • sağlanmaz :D

0|0
    0|0
  • Yüzdükçe kondisyon yaparsın...

0|0
    0|0
  • düzenli çalışma ile

0|0
    0|0
  • kondisyon sıkıntın tam olarak nefes mi yoksa kollar ya da bacaklar mı?

0|0
    0|0
  • düzenli olarak çalışman lazım nefes egzersizleri yapman lazım

0|0
    0|0
  • ben 50 metre yüzsem şükrederim iki metre gidiyom nefes nefese kalyorum

0|0
    0|0
  • belkide beyaz kasların ezici oranda fazladır kırmızı kaslarına göre..

0|0
    0|0
  • ders alacaksın

0|0
    0|0
  • Kosman lazım

0|0
    0|0
  • Nefesini kontrol ederek ve devamlilik

0|0
    0|0
  • Erkekler Devam
    9

Kızlar Ne Diyor 0

Kızlardan En İyi Görüş seçilmiş, ancak hala görüşünü paylaşarak katkıda bulunabilirsin.

Yükleniyor...