Vucut gelıstırme?

Bir bayan olarak 50 kilo 1.72 boydayım şu sıralar spor yapıp böle erkekler gıbı iri kaslı olmaya merak saldım tüm vücut bıcımı dahil ama nasıl spor yapmam lazımki öyle vücuda sahip olabıleyım? İlaçların etkısı oluyormu?

0|0
218

En İyi Erkek Görüşü

• acaklar ve kalçalar birbirne bağlı kas grupları bunları herbırını

farklı egzersizlerle çalışmalısın.. idmanlarında agırlık kullanmalısın ve 8-10tekrar max ağırlık sistemıyle

çalışmalısın. squat etkılı temel bir egzersizdir ancak agırlıkla çalışacagın ıcın tehlıkelı teknıgını ıyı

ogrenmelısın aksi taktirde ciddi sakatlıklar yaşabilirsin.. beslenme konusu ıdman kadr cok onemlı.. kg başına 1,8 -

2grm hayvansal proteıni alacaksın ve bunun yanına kompleks karbonhıdrat alacaksın sağlıklı yağlrdan bir mıktar

tüketebilirsin balık yagı gibi zeytın yagı gibi kuruyemışlerdekı yaglar gibi.. egzersizlerini ve beslenmeni doğru

yaparsan yag oranın dusucek kas oranın ve sıkılaşman artacak (çok fazla kaslanırım dıye korkma öyle bırsey

yok) bayan bir sporcu musabık ise kesinlikle anabolik

steroid GH hormonu gibi steroid türevlerini kullanmak zorunda.. neden zorunda açıklayayım.. kadınlarda erkeklık

hormonu yanı testasteron seviyesi çok düşüktür öyle ki olgun bır kadında 10 yaşındakı bir erkek çocuğunda oldugu

kadar testasteron vardır.. dolaysıyla bu hormonu dışarıdan almak zorundalardır. bu nedenle yüz hatları erkeksi

görünürler sesleri kalındır kıllanma vardır gibi erkeksi özelliklere sahip olurlar.. bu erkeksilik yine sporcunun

genetigine baglıdır herkesde çok belli olmaz.. Ülkemizde ki kızlar ben ağırlık çalışmak istemiyorum kaslanırım

diye çok korkuyorlar, böyle birşey yok kaslanmazsınız korkmayın ağırlık çalışmak hem kadın hem erkek için çok

faydalıdır... uzun vadede eger dısıplınlı olursan sonuca ulaşırsın

0|0
    0|0

En İyi Kız Görüşü

Senin görüşün var mı?

Erkekler Ne Diyor 17

• Oncelikle sana bisi soylemeliyim hafif kas cok hafif ama kizlara ama sana bisj anlatmak istiyorum. Ben 105 kiloyum 1.82 boyum var ve spora basladim ve ordayken 1 hafta sonra biraktim ve ben kendi kendime ne dedim biliyomusun kilo verip kasli olunca nolcak insanlar bana kasli veya sexual acidan bakicak kimse icimdekine ulasacak kadar tanimiycak beni. ondan sonrada birakti. Şu an kiloluyum ve kilo vermek istiyomuyum evet ama genede bir yanfsn dusunuyor insan inciyi disindaki istiridyenin rengine gore yorumlarlarsa ne olur

0|0
    0|0
  • Tatlı ponçik bir kızsın ne işin var kasla 😄 Hem kızlarda testosteron olmadığı için steroid kullanmadan olmaz

0|0
    0|0
    • Testosteron hormonu var ama kadınlarda kendısı şart deyıl 😂

• Hayır sizde östrojen hormonu var testosteron erkeklerde eğer sizde testosteron olsaydı erkeklik belirtileri olurdu , erkeklerde östrojen olsa göğüsler falan büyür

• erkekte çok az östrojen kadında da çok az testosteron vardır. kadınların erkekler kadar kaslı kuvvetli olmayışının temel nedeni testosteron hormonunun azlığıdır. bu yüzden vücutçu kadınlar testosteron ve benzeri anabolik ilaçlar kullanır 👍

• Kafaya koyduysan vazgeçirmek yerine yardımcı olmak lazım bende vücut geliştirme ile uğraşıyorum yaptıgım spordan dolayı senin kast ettiğin kadınların erkeksi vücutları ilaç ile oluyor çok çalışma ve stereoıdler ile o hale gelirsin 1 yılda

0|0
    0|0
  • gereği yok
    zamanla sarkarsın

0|0
    0|0
  • Öyle olma, ince kas yap.
    İri, hacimli olma fit ol.

0|0
    0|0
  • sana testosteron lazım ;)

0|0
    0|0
  • ilaç etkisi olmaz hergün bir de olsa şnav ve bunu her geçen gün arttır bir arttır iki arttır fark etmez

0|0
    0|0
  • Nan ağzından bal damlıyor
    Bunu diyen Türk kızı ise
    Dötünü bile öperim 😘👏👏👏🎉🎉🎉🎊🎊🎊

0|0
    0|1
  • İlaç olmadan olmaz

0|0
    0|0
  • Gayet de hoş olur yap tabi

0|0