Haftada kaç gün fitness?

yeni başlayan biri ne kadar yapmalı? spor salonuna gidemiyorum evde yapıcam internette 5 gün diyen de 2 gün diyen de hergün diyen de :D ne yapmalı bir yol gösterin bana :)

0|0

En İyi Erkek Görüşü

• bu senın spor gecmişine spor amacına yaşına kilona cinsiyetıne göre değişir fakat kabaca standrt bir çalışma programı istiyorsan haftada 3 gün 45dk-1saat idealdir.. pazartesi çarşamba cuma gibi.. idmanlarında agırlık kullanmalısın ve 8-10tekrar max ağırlık sistemıyle

çalışmalısın. squat etkılı temel bir egzersizdir ancak agırlıkla çalışacagın ıcın tehlıkelı teknıgını ıyı

ogrenmelısın aksi taktirde ciddi sakatlıklar yaşabilirsin.. beslenme konusu ıdman kadr cok onemlı.. kg başına 1,8 -

2grm hayvansal proteıni alacaksın ve bunun yanına kompleks karbonhıdrat alacaksın sağlıklı yağlrdan bir mıktar

tüketebilirsin balık yagı gibi zeytın yagı gibi kuruyemışlerdekı yaglar gibi.. egzersizlerini ve beslenmeni doğru

yaparsan yag oranın dusucek kas oranın ve sıkılaşman artacak (çok fazla kaslanırım dıye korkma öyle bırsey

yok).. uzun vadede eger dısıplınlı olursan sonuca ulaşırsın

1|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 7

• 1 gun dinlen 1 gun yap

1|0
    0|0
  • Dayanabilirim diyorsan hergün ben hem işte çalışıyorum hem akşam çıkınca spora gidiyorum yani bünye meselssi

0|0
    0|0
  • En ideali 3 ya da 4.

0|0
    0|0
  • 2 gün dinlen

0|0
    0|0
  • Her gün yap.

0|0
    0|0
  • 5 gün gidiyorum