Kuyumcular neden güvenilir insanlar değil ?

Gene her zamanki gibi ben ve güvensizlik.ya arkadaş ordaki adamlar para kazanmayı sadece o olarak mı görüyor ya.millet para kazanmak için alın teri döküyo be kardeşim.onlar hoba bir hesap makinası çıkar çarp böl çıkar geçir yapıyorlar.tabi bende bugün geçirdiğini anlayınca abi bunun gramı ne kadar deyince kilitleniyor suratı bozuluyor kazık atacaksan niye bozuluyo değil mi yaptığı pisliki kendisi görmüyo tabikide.ama biz gösterince kötü oluyoz.neyse işin icabı bugün kaybettiğim nişan yüzüğünü yenilettim.başka bir tane aldım.ve en az 5 kuyumcuyla konuştum.ilgilenen gibi oldu geçiririm dedi ama ben fiyatını bildiğim için geçiremedi.bugün bunu anladım ki paradan daha önemli şeylerde varmış.insanlık güvenilirlik gibi.neden kuyumcular ve diğer esnaflarımız her zaman halka geçirmeye ve her zaman daha fazlasını kazanmayı ister.bunu anlayanınız varsa bana bunu izah edebilir mi ?.unutmayalım askeri ücretin 800 tl olduğu bir ülkedde yaşıyoruz.bu kuyumcular bizi ne sanıyor ?

Güncellemeler:
bizde zamanında geçirildik ne yalan söyleyim.ama yiyince anlıyosun.hala anlamayan insanlar var ve ben buna çok üzülüyorum.zengin daha zengin fakir daha fakir.olmazolsun böyle insanlık olmaz olsun böyle esnaflık.neyse ben ilerde bir mühendis olayımda.iş nasıl yapılırmış görsün bu millet

0|0
2|3

En İyi Erkek Görüşü

• Kuyumcu İşte

0|0
    0|0
    • onlardan girerek farklı bişeye ulaşmaktı amacım.kuyumcularında böyle bilinir olması ama onlar hiçte kendilerini öyle sanmıyolar bunu bilesiniz

Kızlar Ne Diyor 2

• her daim uyanık olmamız gereken bir ülkede yaşıyoruz.

1|1
    0|0
  • nerden çıkardın bunu yoo

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 2

• kim geçirmiyorki bu zamanda :D

0|0
    0|0
  • güvenilir meslek grubu yokki :S

0|0
    0|1