ALTIN İçin Alım Yapmanın Dogru zamanı mı yoksa Degıl mı?..Altın Daha Nereye Kadar Geriler?

Altının teknık analız kısmını yazmayacagım.Cunku altının gunluk ınıs cıkıslarını takıp etmıyorum.Ancak kuresel ekonomılerdekı 3 4 olay altının nereye kadar gıdecegını belırleyecektir.Bunlar;

1)ABD Merkez Bankası Fed'in nıcelıksel gevsemede azalmaya gıdıp gıtmeyecegı(buna karar verırken aylık tarımdısı ıstıhdam ve ıssızlık oranına bakıyor.Eger ıssılık oranları yuzde 7.0 yaklasırsa ve tarımdısı ıstıhdam aylık 200 bını bulursa bu tahvıl alımlarının azalması demektır.Ama art arda gelecek 3 4 aya bakacaktır.Eylule kadar ıstıkrarlı 200 bını bulursa alımları azaltır.. Bu da altının dusmesıne katkı yapar.Ama tek etken bu olmayacak.

2)Çin'in buyumedekı sıkıntısı ve ıcerdekı bankalarının lıkıdıte sorunu cekmesı(Neden Çin diye soracaksınız cunku cın altın rezervı bulunduran en buyuk ulkelerden bırısı..bundan gelecek olumsuz haberler altının dusmesını saglayacak.Cin buyumede yuzde 8 yakalamadıgı surece ıstenılen duzeyde buyumemıs olarak nıtelendırılecek.)

3)Hindistan'ın altın uzerındekı beklentısı(Hındıstan altın ıthalatına yuzde 2 fazla vergı getırdı.boylelıkle hındıstanda alım yavasladı.neden hındıstan pekı cunku en buyuk tuketıcı)...

Ben altının 2016 yılından once 1700 ons duzeylerıne gelecegını dusunmuyorum.Eger Fed eylulde azaltmaya gıderse durum vahımlesır ve altın 1000 ons duzeylerını gorur.Eger yatırım aracı olarak altını goruyorsanız 1000-1100 ons duzeyıne dusmeden alım yapmayınız..Siz Neler Dusunuyorsunuz?

0|0
115

En İyi Erkek Görüşü

• Altın analızlerını bu sefer daha gerçekçi dinamikler üzerinde kurmuşsun hepsine katılıyorum ancak daha genel bir temel analiz yapacak olursak ; ABD ekonomisi kırizin izlerini tamamen silmeyi hedefliyor. Güçlenmeye başlayan bir batı ekonomisi var ki önümüzdeki süreçte dolar fiyatlarının dahada yükselmesi hedefleniyor. Orta gelecekte doların TL karşısında 2 TL yi geçeceğini düşünüyorum. Bu süreç tamamlanmadan yani doların gücünü kaybettiğini görmeden altın alımı yapılmamalı. Altın ve USD temel likit araçlar çok nadir ikisi birden yükselir. Bunun yanında doğu ekonomisi örneğin çinin buna bağlı olarak büyüme hedeflerini tuturması zor görünüyor. Kesin sonuç için manipilatörler çinde bir siyasi karmaşayı yakın zamanda başlatabilir. Bunuda gördükten sonra altından eli eteği çekmek lazım. Tavsiyem bu yönde. Bol kazançlar...

0|1
    0|0

Senin görüşün var mı?

Kızlar Ne Diyor 1

• evet yapabilirsin

0|1
    0|0

Erkekler Ne Diyor 14

• aynen dogru diorsun. finans kurumlarının cogu yıl sonu altının ons fiyatını yeniden revize ettiğini düşünürsen belkide yıl sonuna kadar 1000 onsu bulacak..fed parayı cekmeye baslarsa en iyi ihtimal dolar cıkacaktır.

0|1
    0|0
  • Binmişiz fed'in eşşeğine. Valla çok feci zarardayım. Satsam satılmaz. alsam, gönül razı değil...

0|1
    0|0
  • altının sert düşüşü, suriyenin elindeki altın rezervlerini elden çıkarmasıyla satmasıyla ilgisi var, bizim düğün için aldığımız 3 beş altınla altın yükselmez de düşmez de, abd nin para politikasıyla doğrudan ilişkisi var.

0|1
    0|0
  • Altına yatrırımı mantıklı bulmuyorum.. çok uzun vade kimse kaybetmez o ayrı bir şey ama bir senelik vadede bozduracağım diyenler bence uzak durmalı

hisse senedi her zaman daha mantıklı

1|1
    0|0
  • pek anlamam ama altın daha fazla gerilemez gibi geliyor bana zaten yavaş yavaş yükselişe geçti paran varsa altın al. altının varsa sakın bozdurma .

0|1
    0|0
  • Altın artık geçen sene ki seviyelere çıkmayacak bir süre bu değerde seyredecek sonra daha da gerileyecek...

0|1
    0|0
  • gramın 75 sınırının altına düşmesini bekliyorm ben de altına uzun vadeli yatırım yapma düşüncesindeyim

0|1
    0|0
  • nereye kadar gide bilmem ama benim 2000 tl zararım var, satsam bir türlü satmasam bir türlü

0|1
    0|0
  • altın alacağım yılbaşına kadar da bekleyeceğim bozdurmadan

0|1
    0|0
  • allah belasını versin o altının

0|1
    0|0
  • Ne zaman alsam zarar ettim Artık almayacağım.

0|1
    0|0
  • hiç bir b.k anlamadım

0|1
    1|0
    • kardesım abdnın ıstıhdamı ve ıssızlıgı cozulurse abd 2008 yılında baslattıgı buyuk parayı gerı ceker..boylelıkle bol para bıttıgı ıcın altın gerıler.cın ıse buyumede sıkıntı yasarsa altın rezervı yapmayı azaltacaktır.Hındıstan halkı altının en buyuk tuketıcısı eger vergıyle bu oranlar artırılmaya devam ederse talep azalır

• şu an ons fiyatı ne?

0|1
    0|0
  • Cok dogru yazmıssın.Aynen durumun ozetı bu..para bollugu bıterse altını 1000 onsa yollarız..

0|1
    0|0
Yükleniyor...