Squat hareketinde tam olrak çömelemiyorum sandalyeye oturur pozisyonda yapabiliyorum işe yarar mı?

halterde 10 kiloyla yapıyorum ama 5 kiloylada yapsam hatta ağırlıksızda yapsam tam olarak çömelemiyorum
daha açıklayıcı olursam
bu şekilde eğilebiliyorum ancak
squat hareketinde tam olrak çömelemiyorum sandalyeye oturur pozisyonda yapabiliyorum işe yarar mı ?
ama bu resimdeki gibi tam çömelince bir daha kalkamıyorum :D

yaptığım squat işe yarıyomudur sizce?

0|0

En İyi Erkek Görüşü

• zaten tam çömelmeyeceksin... tam çömelmeye tam squat denir ust bacak yere paralel olacak kadar yani senin söylediğin gibi sandalyeye oturmuş gibi durmak normal squat olarak kabul edilir... tam squat tehlikeli ayrıca gerekte yok

1|0
    0|0

En İyi Kız Görüşü

• tam olarak çömelmene gerek yok

1|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 12

• Doğru şekilde yapmaya çabala. Hatta salona gidince vaktini sadece buna ayırabilirsin. Uğraştıkça doğru şekilde yapmaya başlarsınız. Daha çok verim alırsınız.

1|0
    0|0
  • https://youtu.be/qQwZbF3lWyI izlesen faydasi olur. tam comelince kalkamaman kaslarinin guclu olmamasindan muhtemelen

1|0
    0|0
  • doğrusu ne kadın kadar havada ne adam kadar aşağıda durmamak dizlerini bükmeye çalış bide ağırlığı azalt önemli olan hareketi doğru yapmak

1|0
    0|0
  • Doğrusu üst resimdekidir

1|0
    0|0
  • tam çömelmiycen zaten

1|0
    0|0
  • yarıyordur tabi ama diğeri kadar çok çalıştırmıyordur kası. biraz da daha yavaş yaparsan daha çok yarar

0|0
    0|0
  • yaramaz ass to grass olmali mofo.

0|0
    0|0
  • hareketi doğru yapmazsan işe yaramaz

0|0
    1|0
  • Eee iyi yine

0|0
    0|0
  • Ormanda tuvalet yapar pozisyonda ayaklar biraz önde oluyor doğrusu

0|0
    0|0
    • valla o kadar kolay değilki dizleri çok öne çıkarmadan popoyu arkaya vererek yapmak lazım bide dediğin gibi ormanda tuvalet yapar pozisyonsa tam çömelmek lazım ve ben onu yaptığımda geri kalkamıyorum omzumda barla

• 10 kilo kaldırcana 5 kiloluk tak

• bence uzun bir süre muz, kola, ekmek, ve kabız edici ne varsa ye... sonra alatırka tuvalete git... istemediğin kadar yapacağının garantisi var dediğin hareketi

0|0
    0|0
  • Agirligi azalt tam yapmaya bak. evet gene yapiyosun ama yarim yapiyosun hareketi. kendini sakatlayabilirsin

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 0

Kızlardan En İyi Görüş seçilmiş!

Yükleniyor...