Sizce halkın takımı kimdir?

Ben Fenerbahçe der ve bu videoyu buraya bırakıyorum izleyin fanatik birşey değil eski filmlerden kesit.

0|0

En İyi Kız Görüşü

• Fenerbahçe halkın takımı değil tam tersi zengin takımıdır... Ne Galatasaray ne Fener ne Beşiktaş halkın takımıdır. Anadolu takımları halkın takımıdır

0|0
    0|0
    • Mantığa dikkatli bak şu attığım videodan o zamanlardaki filmlerdeki çocuklar şimdi büyüdü zengin oldu öyle anlasana?

En İyi Erkek Görüşü

• Futbolseverler halkın takımı kavramını kendilerine göre zaman zaman farklı yorumlayıp mevzuya baksalarda takımların kuruluş ve çıkış noktalarına baktığımızda durum nettir aslında. Galatasaray Fransız ekolünden ve GS Lisesinden önemli ölçüde beslenmektedir, Beşiktaş ise kurulduğu dönemde çoğunlukla saray çoçukları ve üst yöneticilerin cocukların spor faliyetlerine iştirak ettiği kulüptü, jimnastık olarak zaten başladı, sıradan halkın iştirak edebileceği sporlar değildi zaten bunlar, belli bir zümreye hitap eden sporlardı. Futbol faliyetine diğer 2 kulüpten çok çok sonra 1911 yılında ancak başladılar,
    Fenerbahçe ise kuruluşu, kuruluşunda bulunan kişiler, kuruluşundan sonra dönem dönem idare tarafndan müslüman ahaliyi bütünleştirip kaynaştırmasından dolayı kapatılma riskleri yaşaması, o dönemlerde kazandığı sportif başarılar ile kurtuluş savaşında halka moral ve motivasyon kazandırması, kurtuluş savaşı öncesi ve sonrası anadoluya silah kaçırması vs. gibi bir tarihi gelenekten gelmesi Fenerbahçe yi halkın takımı yapmaktadır. Olaya fanatiklik boyutuyla değil futbol tarihi perspektifiyle bakıldığında kaynağıyla, belgeleriyle durum budur...

0|2
    0|0

Kızlar Ne Diyor 0

Kızlardan En İyi Görüş seçilmiş!

Erkekler Ne Diyor 12

• Fenerbahçe taraftarının 2. takimi yoktur

0|1
    0|0
  • Ulan videoyu izleyince gururlandım ve duygulandım.

0|2
    1|1
  • Anadolu takımlarıdır.

1|0
    0|0
    • Fanatik birşey değil videoyu izle yinede.

• Fenerbahçede istanbulun anadolu yakasında olduğuna göre bir sorun yok ozaman :)

• Sorun yoksa niye uzatıyosun? :D

• Beşiktaştır tabikide

1|1
    1|2

• www.facebook.com/.../ Fikret beyin dediğine göre hiç bişi anlaşılmıyor burda çünkü bir halkın takımı diyor bir saray takımı diyor bir halkın diyor bir saray takımı diyor gül gül yıkıldım ahah :D

• Şimdi sana kanıtlayıcı bişe bulamicam gereken cevabı vericem kardeşim 😄

• Halkın takımıdır FENERBAHÇE <3

0|2
    0|0
  • Güzel video kardeşim eline sağlık...

0|1
    0|0
  • Beşiktaş net komik olmayın

0|0
    1|2

• Tabiki Beşiktaş

0|1
    1|0
  • beşiktaş

0|0
    0|0
  • Fener şeyinde mutlu olsun sırf herkes senin dediğini desin diye soru açmışsın. Zaten en iyi cevabı diğer hesabın olan rychle verirsin

0|0
    0|0
  • Fenerbahçe halkın takımıdır. Eski filmlere baktığımız zaman hep Fenerbahçe ve Beşiktaş vardır, eskiden İstanbul'da FB-BJK mücadelesi olurdu, GS piyasa da yoktu, daha sonra Feto pisliği sonradan gelip halkın iki büyük takımı olan FB ve BJK spor kulüplerini küçük düşürmek için Fransız takımına yardım ve yataklık ederek yükseltti.
    Bu ülkenin en büyüğüdür Fenerbahçe.
    https://www.youtube.com/watch?v=NdSm1UlvG3k&t=10s

0|2
    1|1
  • Fenerbahcedir

0|0
    1|1
Yükleniyor...