Karpuz seçer gibi din seçmek !

Bunların başında darwinizm (kendini maymundan gelme sanma sendromu), deizm, hazcılık, vampirizm, yok efendim satanizm... Ve yapılan araştımalara göre boşluğa düşmüş gençler bu gibi görüşlere tamah ediyor... İnternet kültürünün yaygınlaşması ile gençler bunları araştırıp ben bunu seçiyorum diyor, sanki karpuz seçer gibi... Madem bu kadar önemli bir karar alıyorsunuz aldığınız kararın gelmişini geçmişini bir inceleyin kitabını okuyun kimin zırvalaması bunlar, yok efendim bilemezler işte... Eğer bir gün istediğim mevkiye ulaşırsam bu konular hakkında gençlere yeterince bilgi vermeyi boynumun borcu kabul ediyorum... beni yalnış anlamayın niyetim aşağılamak değil sadece, neyin ne olduğunu bilin... Peki bu konu hakkında düşünceleriniz neler ?

0|0
6|13

En İyi Kız Görüşü

• arastırmacı olmak lazım,köru korune,arastırmadan , baskalarının doğrularını doğrusu yapanları anlamıyorum...

1|1
    1|0

Erkekler Ne Diyor 13

• Aman yazınızı okuyunca pek bir bilgilendik biran evvel o mevkiye oturup da gençlerimize bu zırvalıklarınızı empoze edin.

Zira bilimbilmezizm, kafadansallamaizm, kendini ademlehavvadangelmesanmaizm, boşkafaizm, konularındaki seviyeniz takdire şayan.

TV seyredip uydurukcu dinleyeceğinize biraz kitap okuyun, araştırın küçük hanım.

Merak etmeyin karpuz seçen kimse yok.

1|1
    0|0
    • neden bu kadar rahatsız oldun, söylediklerim zorunamı gitti

• emin ol inanmamış insan inanmıştan daha çok araştırır. zira inanmamasının sebebide budur. kapiş? ;)

• Laf salatası yapmayalım komik duruma düşüyorsun:) söylesene bana, deizm, satanizmin eğitim verdiği kurumlar var mı ? :D

• internet kültürünün gelişmesiyle insanların bilgiye ulaşımı kolaylaştı ve dinin ne kadar saçma ve yalanlarla dolu bir olduklarını görmeye başladılar.karpuz seçer gibi değil araştırarak,sorgulayarak din seçiyor insanlar artık.ama sorgulamayanlar bilgiyi reddedenler müslüman falan oluyor işte.

''darwinizm (kendini maymundan gelme sanma sendromu)''

evrim teorisine böyle bir şey diyen cahilin tekinin ''ileride gençlere bilgi vereceğim'' demesi ne kadar ironiktir

0|1
    1|0
    • sorna beyin yemek çok faydalıdır. inanmazsan tat bak :D

• sen çok yemişsin belli :D

• Versende farketmez.Onemsiz olmasaydi onun icin zaten arastirirdi.Artik din ve evlilik isleri cok onemsiz ayrintiymis gibi cogu icin.

1|0
    0|1
    • katılıyorum sana...

• Aynen öyle, haz almaktan başka bir şey düşüncelerdi şuan belkide şu durumları yaşıyor olmadık:)

• Buda benim istedigim birsey ama imkansiza yakin.

• Kime neye inanmak istiyorsa inanır, bundan kime ne, saygı duyarım Müslüman'a da, Ateist'e de, herkesi kendi kafanızdakilerle yargılamayı bırakın artık.

1|1
    1|0
    • Biz kimseyi yatgılamıyoruz, insanların bilinçsizce karar vermersini tartışıyoruz.

• hayat bir matematik evresi değil, olsa da iyi olurdu, en azından bazıları anlamakta güçlük çektikleri bilgileri, problem ile çözme fırsatı bulurlar dı.

• hayat tamamen matematik. keşke iddia etmekle kalmayıp bişeyler okusaymışsın. İKRA efem :))

• İslamda kadın mal gibi görülüyor resmen bu seni hiç rahatsız etmiyor mu ?

1|1
    1|0
    • Sen hiç kuran okudunmu ey insan oğlu ! Kuranda kadnınların ne kadar yüce olduğu cennet onların ayakları altında olduğu bir çok ayettde belirtilmiştir. Buradan görüyorum ki sende kulaktan duyma sözler ile dini kendine malzeme yapan cahilere tamah ediyorsun.

• link ha bu arada Tanrının varlığı hiç bir cihazda görünmüyor, bilimsel hiç bir kanıtı yok malesef.

• Bilimsel bilimsel bilimsel... geniş düşünemiyorsun, bunlarında da mantıklı bir açıklaması yok bu arada, bana dünyayı oluşturuan atomun nasıl meydana geldiğini açıklayabilir misin... sana söyleyim bilim bunun bir açıklamasını yapamaz.

• Karpuzcu Babanın Suçu Bunlar.

0|1
    0|0
    • konu zaten bu değil, insanların önemli konularda bilgisizce karar alması...

• ya hak yolu varken pok yoluna neden gider bu insanlar anlamam cehennem daha cazip geliyor heralde :)

1|0
    1|1
  • link

Viva Mazda viva Zerdüşt !

0|1
    0|0
  • bir kadın vardı sürekli din değiştiriyo du aklıma o geldi

0|0
    0|0
  • karpuz seçer gibi seçerim ben en tatlısı hangisiyse o benim. :)))

çok komiksin maymuncuuum benim.

"araştırmadan" demişsinya bunu araştırmadan yazmışsın. darwinizm diye bir din veya görüş yoktur. darwinizm lafı A9'daki şişme adınların sahibine aittir. Darwin'in evrim teorisi vardır ve adından anlaşılacağı gibi sadece bir teoridir. bunu çürütmeye çalışmak başlı başına bir beyinsizlik örneğidir.

şunu da bilmeni isterim. Darwin, insanların maymundan geldiğini iddia etmiyordu. Oku araştır falan fıstık demişsin ya çok fena yalan söylemişsin. çünkü çok okuduğunu ima etmişsin. işte böyle imalı imansızlar yobaz oluyo.

not: fıstık lafını üzerine alınma sana demedim. muşmula desem alına bilirdin. :)))

bide işte bunlar hep seks

0|1
    1|0
    • Sen benden daha komiksin, anonim bey, sen farklı düşünüyor olabilirsin ama gençler bu saçma uydurma şeyleri dini olarak kabul etmiş, çeveremde çok fazla karşılaştığım bir durum... benim amacım insanlara internetteki bilgilerin uydurma olduğunu bildirmek, ve insanların doğru bilgiyi kitaplardan öğrenebileceğini aşılamak... ama bunu anlatırken kendimi duvara konuşmuş gibi hissetğimi söylemeden geçemiyeceğim:)

• kabe de 4 duvar. öptüm jnm ;*

• doğuştan itibaren hayat boyu kelek karpuz yiyeceğime seçeyim tadına bakayım demiş adam kendi bilir

1|1
    1|0
  • Darwinizm diye bir din yok cahil kezban.

1|1
    1|0
    • Bunlar din değil zırvalık ama bazı kendini aydın sananlar buna din derler...

• G*te gelmek istemiyorsan hepsine inanmalısın, garantiye almak lazım

0|1
    0|0

Kızlar Ne Diyor 5

• Hayatın boş anlamını ya da anlamsızlığını bir inançta yani bir nevi bir hedefte aramaktan daha doğal bir olay yoktur. Beynini doldurdukça inancı azalan ve neye yöneleceğini, ne yapacağını sapıtıp ben neden yaşıyorum sorusunun cevabını bulabilmek için ve hayatına yeniden bir anlam yüklemek için yapılabilecek en anlamlı aktivite kendi ruhuna hitap eden bir dinde kendini bulmaktır. Bu din olmayabilir. Bu inanç için yapılan bir olaydan ziyade dediğim gibi hayatın bir amacı olduğuna inanmak isteyenlerin seçimidir. Aslında hiç kimsenin bir dini yoktur. Yaşamdan ve ölümden korku insanları uğruna yaşayacakları bir dine inanmaya yönlendirir. Dinleri araştırıp aslında hepsinin insan yazması kitaplar olduğunu fark edene kadar inanırsın ve sonra inancın körelir. Yaşamak için tek hedefin seçtiğin yapay dinlerden biri olur. Bunlar da dediğin gibi darwinizm vs. Yani aslında dünyadaki herkes kendini kandırıyor.

0|0
    0|0
    • Burada dinleri değil doğru bilgi ve yalnış bilgiyi tartışıyoruz.. söylesene senin çocuklarının bazı saptırıcı inaçlara tamah etmesini istermiydin ?

• ben açıkçası araştırarak yani senin tabirinle karpuz seçer gibi din seçmenin daha mantıklı olduğunu düşünüyorum. bırak adam araştırsın hangisi mantığına yatıyorsa onu seçsin. annesi babası hristiyan diye hristiyan olmasından daha mantıklı.diğer türlü etrafında hangi dini görüyorsa ona uyar, onları taklit eder. taklidi iman oluyor bu şekilde.

0|1
    0|0
    • Taklidi iman kabul edilir ve gecerli bir iman sekilidir.

• iman olduğu için geçerliliği olabilir ama böyle insanların imanından %100 emin olamazsın. en ufak zorlamada bırakırlar

• vampirizm mi varmış :D

0|1
    0|0
  • Gelenekten geldiği için Müslüman olanlar var bu da yanlış.Neye inandığını neyi savunduğunu bilip buna göre karar vermeli insan.Bu aşamadan sonra ister Müslüman olur isterse değiştirir o ona kalmış.

0|1
    0|0
    • Müslümanlık gelenek değildir.. şuan sen bir çok ırktan milyonlarca insanı aynı kafeye mi koyuyorsun.

• demekkki onlarda karpuz seçiyomuş.

• evet senin gibi sonradan görme kafirler, karpuz gibi din seçer, kendi çıktığı yeri beğenmezler, çünkü onlar lağamlara laik Crane :)

• Darwinizm,hazcılık,vampirizm,satanizm birer din miymiş ki ?İlk defa senden duydum:D

0|1
    1|0
    • onlar bunu dini olarak kabul etmiş işte saçmalık

• bu sözü sana söylemedim araya giren parazite söyledim

• canı beyin çekmişte onu ifade etmeye çalışıyo gel yavrucum gel vereyim sana en vitaminlisinden beyin. zihnin açılır belki :))

Yükleniyor...