Kadınların yapamayacağı meslekler, erkeğin yapamayacağı meslekler

bireysel yeteneklerle bir kadın çoğu erkeğin işini, bir erkek çoğu kadının işini ondan daha iyi yapabilir

ama genelleme yapacak olursak erkeklerin ve kadınların yapmakta zorlanacağı ya da yapamayacağı meslekler nelerdir

cevap veren herkese teşekkür olarak +1:)

0|0
7|2

En İyi Kız Görüşü

• Yaşadığımız toplumun cinsiyet özelliklerine bakışı, meslek seçimini daha doğrusu meslek değerlerini ve kişinin yetkinlik beklentisini de etkiliyor.Örneğin, kadınlara özgü cinsiyet rolleriyle ilgili kalıplaşmış yargıları olan kadınlar, belli mesleklere yönelmeyi tercih ediyorlar.Daha çok androjen kişiler bu konuda daha esnek olabiliyor.Meslekler her iki cinsiyet için de uygundur, o yüzden bu konuda ayrım yapmayı doğru bulmuyorum.

0|1
    0|0

Kızlar Ne Diyor 6

• erkeklerin çocuk bakıcılığı yapmakta zorlanacagini düşünüyorum.bayanlar ise bir insaatta çalışamaz bence

0|1
    0|0
    • evet tahmmülü zor çocukların.

• anneler nasıl tahammul ediyor acaba :-D gerçekten bu tahammülün arkasind a ne yatıyor acaba 9 ay karnında taşımakla mi alakalıdır

• Doğumla gelen bir duygu hamileliktede bunu fazla fazla hissediyorsunuz. Düşünsene karnında hareket eden bir parçan var :)

• Erkek ağdacı mesela :D Veya kadın inşaatçı, mobilyacı, elektrikçi :D

0|1
    0|0
  • Kadından tır şoförü, erkekden temizlikçi olmaz.

0|1
    0|0
  • Kadınları yapamayacağı meslek yoktur, A dan Z ye her türlü mesleğe el atmışlardır, tıpkı bu inşşat ustası kadınlar gibi link ...

Erkeklerin yapmayacığı meslekte yoktur diyebilirim ama onlar gururuna yedirmediği bazı meslekleri kendi istekleri yapmazlar.

0|1
    1|0
    • Giresun kadınlarını ayrı tuttum:) yukarda demiştim istisnalar hariç diye. Yinede cevabınız icin teşekkürler

• kim ne derse desin kadının mühendislik yapması bile oldukça zor ! istediğin kadar dişli ol fabrika şantiye ortamında kadının söz sahibi olmasına tahammül edemeyen erkekler sınırları fazlasıyla zorluyor !

0|1
    0|0
    • mühendissiniz sanırım. evet bazı gerçekelrin aşılması uzun sürer bu ülkede. hele bir kadın üstse

• bıraktım zaten kusura bakma birden aklıma gelince sinir yaptım anlatıyorumda :))) maddi olarak ihtiyac duymadıgım sürece düşünmüyorum çünkü fiziksel şartların zorluguna dayanabilsenizde psikolojik baskı biryerden sonra kişinin kendisine zarar veriyor ve benden önemli değil diyorsunuz

• bana göre hayatının en güzel kararını vermişsin tebrikler:)) üzerinde hala etkileri olmasıda neler yaşadığını belli ediyo

• Ağırlık ve güç gerektiren meslekleri yaparken kadınların zorlanacagını düsünüyorum. Hammallık gibi.

0|1
    0|0

Erkekler Ne Diyor 2

• Mesela bir kadın ağır sanayide işçi olamaz. Bunun dışında tamirat inşaat gibi sektörlerdede çalışamaz. Askeriyede çalışıyorlar ama çok nadir aynı şekilde tıpta üroloji uzmanlığı sadece tek bir bayan Ürolog var türkiyede.

0|2
    0|0
  • erkek manikürcü düşünsene :D :D

0|1
    0|0
Yükleniyor...