Hayatınızı kendinize zehir etmeyin

insanlar neden kendi hayatlarını kendileri baskı cenderesine alırlar ,neden hayatlarına başkalrının karışmasına müsade ederler?

Güncellemeler:
özgüven eksikliği başkalrını memnun etme çabası bunu yaparken kendinden taviz verme herşey insanın kendi elinde bilmiyorum bu benim bakış açım hem cool olmak güzeldir:)

0|0
3|7

En İyi Kız Görüşü

• herkes aynı yerlerde yaşayıp aynı tür aileleri sahip olsaydı diye başlamak isitiyorum.fakat yaşam boyunca o kadar farklı çevre görüyoruz ki ve farklı zamanlarda.

bu hamur mayalamaya benziyor esasen.bütün malzemeler elinizde vardır.ama gerek hamura katılan suyun sıcaklığı gerek yumurtanın sıcaklığı gerek ortam sıcaklığı ve o anki reaksiyonun gösterdiği etki ..bütün fiziksel bileşenler; hamurun iyi mayalanıp mayalanmayacağını ortaya koyar.malzeme bazen ne kadar iyi olursa olsun ortam olayı pasifize edebilir.tam tersi de olur.

oldukça değişkenlik gösteren bir durum insan yaşamı içinde.

0|0
    0|0
    • Anlayışlı arkadaşım benim. :)) Teşekkür ederim övgün için canım. :))

• aslında ikinizin cevabıda çok hoşuma gitti fakat aynı anda seçemedim:)bakalım başka bu konuda yorum yapanlarlar olucakmı daha doğrusu bakış açıları ne yönde insanların merak ettim her fikir her düşünce insana bişey katar yorumlarınız için sağolun

• rica ederim kendi adıma.arkadaşımın yorumlarını da her zaman beğenirim.ama genel olarak ben en iyi cevapları aynı gün içinde pek seçmem ve sabittir.böyle daha etik oluyor diye düşünüyorum.

Erkekler Ne Diyor 7

• Bunu yapan insanlar kendilerini gerektiği gibi yetiştirememiş ve geliştirememiştir. Herhangi bir konu ile iligli bilgileri olmadığında hemen başkasının eteklerine yapışırlar ve onun kölesi olurlar ona yardım etmesi için. Doğal olarak hangi yöne çekeresen o yöne kuzu kuzu giderler. Bilgileri olmadığı gibi muhakeme yetenekleri de sıfırdır. Yaptıkları işin ucunun nereye ya da kime dokunacağı da onlar için önemli değildir. Kendi hayatlarını değil de, toplumun koyduğu, değerli bulduğu ve doğru olarak kabul ettiği normlar çerçevesinde, başkalarının onlar için uygun gördüğü hayatı yaşarlar ve sonra da "yaşadım" derler aslında yaptıkları tek şeyin varolmak olduğunun bilincine varamayarak. Kendi düşüncelerine göre doğru ve yanlışı olmayan insanlar herkesin doğru ve yanlışlarına inanarak onların olmayan, başka hayatlar yaşarlar ve bunun farkına bile varmazlar. Hayat bundan daha zehirli hale gelemez herhalde.

1|0
    0|0
    • En iyiyi değiştirmek gibi bir amacım yoktu. Soru hoşuma gittiği için cevap verdim. Umarım arkadaş gücenmez. Teşekkür ederim. :))

• tam yazıyordum bak yine aynı şey oldu:))

rica ederim ne demek.fazlasıysa hak eden birisin canımcım:))

• teşekkür ederim:)

• karasız kaldıkları anlarda olabilir

0|0
    0|0
  • soru guzel

ama bişeyi merak ettim

şimdi sen yasayanlardanmısın izleyenlerdenmisin

yani gercekten baskaları için yasamayan ve bunu dile getirmeyenlerdenmi yoksa özlem duyup bunu basaramadıgın için dile vuranlardanmısın ?

0|0
    0|0
  • okk herkes cool bu aralar

0|0
    0|0
  • sizin gibi düşüne insanlar olmalıki özgüven tavan yapsın insanlar hayatlarına yön versinler

0|0
    0|0
  • geçmişten gelen ailden gelen baskın toplum içdügüsü...

zincirleri kırmak hayat tepeden bakmak lazım

0|0
    0|0
  • sence neden

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 2

• Başkaları tarafından yönetilmek hoşlarına gidiyodur.

0|0
    0|0
    • evet buda var bazı insan başkası tarafından yönetilmeyi çok seviyor:)

• İradesi zayıf kalıyor bir yerde, yetmiyor artık..

0|0
    0|0
    • irade değil bence toplumsal baskı geçmişten gelen alışkanlık

Yükleniyor...