Neredeyse 1 yıldır squat yapıyorum hala istediğim gibi olmadı?

1 senedir spor yapıyorum bacaklarım hala sıkı değil yumuşak kalçamda istediğim gibi olmuyor aletlerlede çalıştım plates felan sıkılaşmıyor neden acaba?

0|0

En İyi Erkek Görüşü

• sadece squat yapmakla hedefine ulaşamazsın.. bacaklar ve kalçalar birbirne bağlı kas grupları bunları herbırını farklı egzersizlerle çalışmalısın.. idmanlarında agırlık kullanmalısın ve 8-10tekrar max ağırlık sistemıyle çalışmalısın. squat etkılı temel bir egzersizdir ancak agırlıkla çalışacagın ıcın tehlıkelı teknıgını ıyı ogrenmelısın aksi taktirde ciddi sakatlıklar yaşabilirsin.. beslenme konusu ıdman kadr cok onemlı.. kg başına 1,8 - 2grm hayvansal proteıni alacaksın ve bunun yanına kompleks karbonhıdrat alacaksın sağlıklı yağlrdan bir mıktar tüketebilirsin balık yagı gibi zeytın yagı gibi kuruyemışlerdekı yaglar gibi.. egzersizlerini ve beslenmeni doğru yaparsan yag oranın dusucek kas oranın ve sıkılaşman artacak (çok fazla kaslanırım dıye korkma öyle bırsey yok).. uzun vadede eger dısıplınlı olursan sonuca ulaşırsın

0|0
    0|0
    • ağırlıkla çalıştım bacaklarimin on kismi da kalinlasti eski haline dönmesi için biraktim ben kalinlasmasini istemiyorum agirliksiz da olmaz? :D arada kaldım :D

• @Chacharon büyük olasılıkla beslenme konusunda hata yapıyor olmalısın :)

En İyi Kız Görüşü

• garipmiş gerçekten. ben squat başladıgımda 1 ayda bile hemen farkı belli ediyor :D acaba genetikten kaynaklanıyo olabilir mi? ya da etin mi cıvık?

0|0
    0|0
    • Annemın felan benımkınden sıkı resmen ya😂 cıvık aynen kollarım felan ya

• yaa oyüzden işte :/ genetikten kaynaklanıyo. Allahtan benim ki öyle degil :D

Erkekler Ne Diyor 14

• Yeme içmen de bir şey olmasın veya genetik? Genetikse zaten s*ttin sene ne yaparsan yap boş.

0|0
    0|0
  • agirlikli deadlift squat sart.

0|0
    0|0
  • çalıştığın agirliklari artir 3 4 set 8 12 tekrar araliginda calis. lunge gibo egzersizler de ekle bir tek squat yaparak olmaz

0|0
    0|0
  • çok çalış

0|0
    0|0
  • yedigin ictigine dikkat ; kuru g*t demedinler sonra benimki gibi 😄

0|0
    0|0
  • squat ı çok abartıyorsunuz bu salak instagram yüzünden ☺

0|0
    0|0
  • kurufasulye pilav yeyip spor yaparsan olacagı o

0|0
    0|0
  • ağırlık çalış

0|0
    0|0
  • kac set yapiyorsun aralarda ne kadar dinleniyorsun hic ayrinti vermemissin ki

0|0
    0|0
  • Sana arkadan ponpalınacak ki sn kalçan sıklaşssn

0|0
    0|0
  • Spontane mi çalışıyorsun yoksa ne yaptığını bilerek mi

0|0
    0|0
  • Maalesef durumun genetik, olduğun gibi yaşamaya alışmaktan başka çaren yok

0|0
    0|0
  • Kendine olduğu gibi kabul et

0|0
    0|0
  • küçük demek ki kalçan zorlama olmuyosa olmuyordur

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 2

• Protein takviyen eksik olabilir mi? Süt ve süt ürünleri, yumurta, et, kuru fasulye, nohut gibi gıdaları bolca tüketirsen daha sağlıklı sonuçlar alacağını düşünüyorum...

0|0
    0|0
  • Düzenli yaparsan olur

0|0
    0|0
Yükleniyor...