Insan ne için yaşar? sizin yaşam amacınız nedir???

her kaybedişimizde değmezmiş lafını kullanırız... ona değmez, buna değmez.. peki ne için değer? ne için kendinden birşeyler kaybetmeye değer?

0|0
3|3

En İyi Erkek Görüşü

• Insan neyle yasar tolstoy tavsiye ederim:)

Insan sevgiyle dogar acizken annesinin sevgisiyle buyur babasinin sevgisiyle yetisir ve sevgi arar.

0|1
    0|0

Kızlar Ne Diyor 3

• Allah seni yarattıysa bunun amacı bellidir ona kulluk etmek ve sana verdiklerine şükredip kötülükleri hayatından uzaklaştırmaya çalışmak yani dostum kısaca hem burası hemde ahiret için çalışmak gibi bir şey insan yaşıyorken de sevgisini ve emeğini hak eden insanlara yani seni sen oldugun için seven insanlara verip mutlu olucaksın bu kadar basit

0|0
    0|0
    • ya o sevgi ve emeği hakedecek birileri yoksa?

• mutlaka vardır ama sen gözünü diğerlerine yoğunlaştırmışsındır şöyle bir düşün genel anlamda yanında olan eğlenebildiğin insanlar mesela

• farsça bir şarkının ahengi kadar karışık ve bilmediğim anlamı kadar anlamsızım... bilmeye çalıştıkça dahada anlamsızlaşıyor yalnızlaşıyorum yani kısacası kimse yok... sana desem ki gel sen ol... red edeceksin eminim ki sen de en az diğer insanlar kadar bu bilmeceyi çözmek istemeyecek bana ne diyeceksin... bana nelerin içinde düştükçe düşüyor derinleştikçe derinleşiyorum...

• ben matematik öğretmeni olup sonra da dinine,vatanına düşkün ahlaklı bir adamla evlenmek istiyorum.her iki dünyada da mutluluk istiyorum.

0|0
    0|0
    • vatanına düşkün derken?

• vatanına bağlı,ülkesini seven,diğer devletlerin özentisi olmayan,vatanı için çalışan ve doğru kararlar verebilen,mümkün olduğunca milliyetçi.

• hmm tercih meselesi Tutişko bir şey diyemeyeceğim :) insanların kendi cinsiyetinden eş seçebildiği bir dünya da seninde; senle aynı ideolojiyi taşıyan bir eş istemeni büyük bir olgunlukla karşılıyorum :)

• Hayat yaşamaya değer

gerek eksi gerekse artılarıyla .

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 2

• skype'ta eklediği kız kabul edecek mi diye ghfshfjkds

0|0
    0|0
    • ve böyle buyurdu komunist uakulauelyümukymymqpük

• Git namaz kıl kardeşim ciddiyim ozaman ilmin genişledikçe anlicaksın ne için yaşadığını zikret ibadet et irfanını yücelt ozaman dünyaya farklı bir göz ile bakmayı öğreticekler sana

0|0
    0|0
    • dünyaya farklı göz ile değil farklı gözlüklerle bakılır... din ise bir penceredir... onada gözlükle değil temiz bir çift gözle bakılır kardeşim :) gözlerimiz pek de temiz değil... :)

• peki :) ilahi amaç dışında dünyadaki amacın nedir dünyada ne için birşeyler kaybedrsin?

• Hayattaki yerimizin daha iyi olabilmesi için kaybederiz mesela yaşadığımız her acı bize birer tecrübe olarak geri dönecektir. Bişeyler almak için bişeyler vermek gerekir ama burada dikkat etmemiz gereken yer ise vereceğimiz şeylerin maddi olması alacağımız şeylerinde manevi olmasıdır.

Yükleniyor...