Suçluları anlamak,Pişmanlığı tatmak,Özgürlüğü anımsamak...

Hiç düşündünüz mü mahkumları ve psikolojilerini,Hiç kendinizi oraya yakıştırdınız mı? ya da özgürlüğün sizin için anlamını ne olduğunu hiç düşündünüz mü?

Hiç mahkum oldunuz mu dört duvara?

Kendinizi mahkum ettiniz mi?

Dört duvarsız Duvarlarla özgürlüğünüzü elinizden aldılar mı?

Yada bunu bizzat siz yaptınız mı?

0|0
5|9

En İyi Erkek Görüşü

• Her insan vicdanıyla ördüğü duvarın ardına suçu işleyebilecek yanlarını hapsetmiştir. Bu vicdanla örülü duvar kimisinde tel örgü misali iken kimisinde kale duvarı gibidir. Bu nedenle aksi durumu pek ahlaki olmasada her insan vicdanının elverdiği ölçüde özgürdür. Yine bu nedenle birçok insan dört duvar arasında mahkum olmanın ne demek olduğunu bilir. Bu sebepten ötürü birçoğu suç potansiyeli taşıyan yanlarının firarını engellemek için vicdan duvarlarını insaniyetle güçlendirirler.

İyi biri suçlu olmanın ne demek olduğunu kestirebiliyorken, suç işlemenin verdiği özgürlüğü tadan biri iyi kalamadığı/olmadığı için hiç pişman olmuşmudur acaba ?

0|1
    0|0
    • Mahkumluğu tadana kadar pek azı pişman olur.MAhkumluğu tadınca betondan bir vicdan sorgular gecelerini...

• Hepsi için söyleyemesemde dört duvar arasına düşmüş birinin pişmanlığı, dört duvarı hakedip etmediği üzerinedir. Acaba şuçtan etkilenen(ler)i hesap etmişmidir, başlarına gelen şuçu hakedip etmediklerini ?

Kızlar Ne Diyor 5

• Söz ettiğin şey haksız yere boşu boşuna yatanlar için düşünülebilir. Mesela gazeteciler var hapishanelerde suçları işlerini yapmak ama bir sürü hayvan herif küçücük çocuğa tecavüz eder hapis yatar -ki günümüzde bu böyle olmuyo tecavüze uğrarsan suçlu sen oluyorsun- böyle adamlar için ne üzülürüm ne de bir şey düşünürüm..

0|1
    0|0
    • Vicdani olmayanlara betonarme bir vicdandir hapishane.

• Bana birinin canına kıyan insanları savunma. Gereksiz bir konuşma bu.

• Savunmak.Neyse gereksizligi konusunda hemfikiriz

• mahkumlari düsündüm evt, ama kendimi oraya koyamadim, özgürlügün güzelliginden olsa gerek, ama dört duvara mahkum oldugum oldu, kendimi mahkum ettim bilgisayarimin basina kilitledim cogu zaman :) ya ama niye burd aolay beni mahkum etmek mi ya :(

0|1
    0|0
  • duvar olduk kendimize kendimiz ne yana dönsek kendimize çarparız-aziz nesin

0|1
    0|0
  • kusura bakmada 8 yasindaki cocuga tecavuz eden adamin pismanligini yalnizligini dusunemem

1|1
    0|0
  • evet mahkum ettim kendimi. ağır bir depresyon geçirdim. o an ruhum karanlık hücrelerde, bedenim dört duvar arasında odamdaydı her gün. özgürlüğü arıyordum. o suçlular için özgürlüğün ne anlama geldiğini çok ama çok iyi anlıyorum. inanın özgürlük hayatta en değerlimizdir sağlıkla birlikte. psikolojilerine gelince, insanları yaşadığı bazı şeyler kötü şeyler yapmaya iter. iyi insan bunu zayıf anında yapıp pişman olurken, kötü insan ne kadar haklı da olsa kendince, pişman olmaz. ben ancak onurlu bir şekilde girersem yakıştırabilirim kendime. aslında öfke dolu olmadığım ve henüz düşmanım olmadığı için yani karakterimden dolayı çokta fazla anlayamam onları.

0|1
    0|0
    • Düzeldiniz mi? peki

• ne konuda eminsin :)

• Tehlikeli şeyler yapacağı konusunda

Erkekler Ne Diyor 8

• Bir keresinde kocaman adam aileyi katarak bir küfür etti, sonra yanında yalakalık yapacak bir kaç çocuk geldi üzerime zaten kalabalıklardı, hem edilen küfre hemde adamların haksız olduğu halde üzerime gelmesine tahammül edemeyip, alışkanlık küçüklükten beri bazı aletlere karşı hobim var :) korkutmak için çıkarttım ama o sinirle ölçüyü tutturamadım, ertesi gün direk Sincan'a götürdüler :) çok kötü bir durum. Bu olayda yaklaşık 7 sene önce filan oldu. Hatta son ana kadar inanmadım, karakol gibi bir yere götürüp dövüp, sonrada bırakacaklar dedim, bir türlü inanmak istemiyordum. Çok değişik insanlar var orada.

0|1
    0|0
    • ne kadar süre kaldın

• Br kere dogduk yetmez mi:)

• "FiftyShadesD4RKer" bir cümlesinde orası kadar kötü bir yer yok demiş, onu merak ettim :)

• Death note etkisi :O

Yok kalmadım üstat hiç düşünmedimde düzen bozmaya meyilli değilim o yüzden öyle bir durumla karşı karşıya kalacagımı pek sanmıyorum...Kimse özgürlüğümü elimden almadı alamaz

Özgürlük benim için anlamı kelimelerle değil duygularla anlaşılacak birşey kelimeye dökmek zor hatta imkansız

0|1
    0|0
  • Şu an Sinop'tayım , ceza evimi gezince anlıyor insan özelliklede burada yazılan şiirleri okuyunca iyice iliklerine işliyor , bu kadar denize göğe maviliğe yakın olupta esir olmak çok kötü bir duygu.

0|1
    0|0
  • allah kimseyi düşürmesin berbat öl ondan daha iyi

0|1
    0|0
  • Peki eline ne geçti bunu yaparken

0|1
    0|0
  • ben şahsen cok korkuyorum . özgürlüğümn elimden alınmasına . dışarda zor yasıyoruz bide dört duvar Allah kimseye vermesin öyle bişey .. cok zordurr

0|0
    0|0
  • ' L ' <3 :D

0|0
    0|0
  • 4 Ay bir hiç uğruna bedava suçsuz yere Cezaevinde Yattım. Psokolojiye gelince bir kaç kelimeyle anlatmak zor .

0|1
    0|0
Yükleniyor...