Kapat

Vücut geliştirme sporu ile uğraşan arkadaşlar bir bakın lütfen acil yardımmm?

Arkadaşlar bu sporda 3. ayım. İlk ay yağ yakıyordum ve yaktımda. Sonraki iki ay kas kazanmak için sadece ağırlık çalıştım. İkinci ay 100 gr kas kaybettim. Üçüncü ay ise 500 gr kas kaybetmişim. Moralim alt üst oldu. Yeme içmeme dikkat etmeme rağmen ağır girmeme rağmen niye olmadı anlam veremedim. 2 haftadır da protein tozu alıyodum. Moralim çok bozuk. Boy 1.75 kg72. Kas yüzdem 51.1 çıktı 😔 Lütfen yardım edin.

Güncellemeler:
Güncellll
Güncelll

0|0
1|6

En İyi Kız Görüşü

• hocan yok mu

0|0
    0|0

En İyi Erkek Görüşü

• Vucudunun, kardiyovasküler sisteminin ve sindirim sisteminin metabolik olarak atrenmana alışması vakit alır. Hızlı sonuç isteyen hiç birşey alamaz kardeşim. Yanlış yapılan antrenman tekniklerine bağlı olarak Over training olabilir. Altyapın sağlam değilse şayet hızlı yaptığın kas kütlesi ilerde afedersin senin ağzına s*çar. Bunu azar anlamında söylemiyorum bir arkadaşın kardeşin abin olarak söylüyorum.

0|0
    0|0
    • Çok teşekkür ederim yorumunuz için. Ama fitness a başlayan her insan doğal olarak hızlı kas alırır ortalama 700 gr civarı. Ama ben kaybediyorum ilk aylarımda moralim alt üst oldu ya

• Bireysel farklılıklar vardır, biri kilo alırken biri verebilir, biri yağ yakar, biri kas yakar vs. vs.
      Bu spor çok karmaşık bir spor değil, elbette binlerce etkeni var ama temelde iki ana etken var beslenme, doğru antrenman. Sorunun bu ikisinden birinde tabi farklı bir sağlık problemin yoksa. Antrenman süren çok uzun setlerin, tekrar sayın çok fazlaysa azalt, beslenmen düzenli ve yararlı değilse düzelt.

• Bilmiyorum sorun ney ama moralim çok bozuldu. Boşa zaman kaybı yaşadım

Senin görüşün var mı?

0/2000

Gönder
Sponsorlu

Kızlar Ne Diyor 0

Kızlardan En İyi Görüş seçilmiş, ancak hala görüşünü paylaşarak katkıda bulunabilirsin.

Sponsorlu

Erkekler Ne Diyor 5

• dostum yeterınce beslenmıyorsundur.. sen beslendıgını zannedıyorsun bulkıng beslenme programı proteın tozu ıle olacak ıs degıl cıddı bır beslenme ıster

0|0
    0|0
    • Sanırım beslenemiyorum ve çalıştıkça daha da küçülüyorum yeterli beslenme olmadığı için

• aynen öyle bulking beslenme programlarını araştır..

• antrenmana agir girme kaldirabilecegin agirlik yap sorun bu iste cok fazla kas yakiyosun e takviyede kullanmadigin icin yenileme hizi dusuk oluyo daha kas yenilemeden bidaha antrenman yapiyosun daha beter oluyo

0|0
    0|0
  • 100 500 gr kas kaybetmismis 😅😂😂

Nasilda kesin konusuyo kim dedi sana bunlari aynadaki gorintiye bakarim ben

0|0
    0|1
    • Makine ölçümü söyledi ya. Aynada gelişim var gibi ama tam anlamadım. Kollarım gelişti evet ama makine aynı sonucu vermedi

• Aynen yaş boy söylüyo ama yemek yediğimi söylemiyo sanırım aynad biraz fark var gibi ama tam emin değilim

• Ekmek ye biraz

• Kas kaybını neye göre belirliyorsun

0|0
    0|0
    • Makine ölçümüne göre çıplak ayak tartıya çıkıyorum

• Sıkma canını daha yenisin vücut anca toparlıycak kendini herkesin farklı bir vücut endeksi ve tepkimesi var

• İnşallah bakalım

• 100gram 500 gram vs sana kim soyledi kas kaybettigini

0|0
    0|0
Yükleniyor...