Kadın'a tecavüzü ya da tacizi hak görmek ?

Gün geçmiyor ki bir kadın tecavüze ya da taciz'e uğramasın. Az önce okuduğum bir köşe yazısında da 'her kadının buna benzer 'taciz' hikayesi oluyor bir şekilde ' demiş yazar. Tacizci ve tecavüzcülere ülkemizde verilen cezalar ortada bknz: Bingöl'de yaşananlar. Peki ne yapacak bu kadınlar hakkımızı hukukla arayamıyoruz. Velev ki taciz tecavüz esnasında mini veya açık bir şey giymişsen üstüne bir de suçlu ve teşhirci oluyorsun. Kadın olmanın yarattığı zorluklar ve bunun karşısında elimizin kolumuzun bağlı olmasından nefret ediyorum. Buna nasıl cesaret edebiliyorlar aklım almıyor !

link

0|0
5|7

En İyi Erkek Görüşü

• Kadin taciz/tecavüz ediliyor , suc kadinda neden kapali giyinmiyor niye bir düsünce var bu ülkede.

Yazik.

Sorun Insanlarda, insanlari adam gibi yetisdirmiyorlar, kadinlan erkekin esit oldugunu anlatmiyorlar. Bu ülkedeki erkeklerin 63% kadina karsi siddet uygulamayi kabul ediyor ve iyi görüyor.

Kadin sadece erkeke Kul olarak yaratilmis inanilan bir Islami toplumda böyle seyler dogal.

Seks tabulasmis bir Islami toplumda böyle sapiklik lar normal.

Bu nedenle Islamda kadinlan erkek ayrimi var (örnek olarak ikisine ayri otobüsler)

Böyle kendi yaratiklari sapikligi önlemeye calisiyorlar , ama gercekdede sapikligi böyle sadece ilerletiyorlar.

Yapicak birsey yok. Kendinizi savunmayi ögrenin, Dövüssporunlan örnek olan.

Sonra sizi tecavüz etmek isteyenlerin agzini burnunu kirin.

2|0
    0|1
    • he ondan kaçepi. şimdi bana bol dekolteli ya da çıplak bir kadın gelse önüne bakmayacağını mı söylüyorsun ? bik bayan olsan ne isede erkeğin tahrik olma seviyesi çok fazladır.kızlara yaranıcam diye abartma.

• ahaha kendi yazdıklarıyla bir insan bu kadar çelişir.ne yazdığını oku bari :D

• seni takip ettiğimi ne zaman söyledim :D

Erkekler Ne Diyor 6

• yazıyı okudum.doğrudur oluyordur ama bunu genellememek grekkir.ben kendimi bildim bileli hiç bir kadına bilerek dokunmamışımdır.hatta millet yanlış anlamsın diye arkalrından geçerken azami dikkat gösteririm ,değmem.gözle karım bazen o da 3-4 saniye.kesinlikle öyle şeylerden uzğım ve çoğ erkekde uzaktır umarım.dediğiniz doğru kadın ne kadar seksi,güzel giyinirse giyinsin rahat rahat dolaşblmeli,hattta gözle bile kimse bakmamalı.kesinlikle taciz veya tcavüz hakdeğil.bunuyapanlar iradesiz,sapık erkekler

1|1
    0|0
    • Haklısın genellemek değildi aslında niyetim ama malesef sayıları çok fazla bu zavallıların..

• zaten öyle niyeti olmayanlar yanaşmıyor ki pek,öyle oratmlara bile girmiyor

• Türkiye gibi bir ülkede tecavüzün ve tacizin önüne geçmek şimdilik çok zor. bırakın kadınları, millet artık hayvanlara ve erkeklere saldırıyor

1|0
    0|0
  • Kadınların kendini savunma dersi alması ve yanında biber gazı taşıması bence daha iyi olur. Durum ortada bir alternatif bulmak gerek.

1|1
    0|0
  • nerde bir tecavüzcü varsa allah belasını versin

1|1
    0|0
  • Taciz eden hayvan özentisi > Karısına çocuğuna el kaldıran yavşak topluluğu > Bunları normal karşılayan geniş insan bedeni > O.Ç.

1|0
    0|0
  • link bingöl meselesine cevabımı burda vermiştim.

tecavüz eden kişilerin müebbet hapis cezası alması lazım.böyle bir suçta hafifletici neden olamaz

2|0
    0|0
    • Evet bende aksini düşünen zihniyetlerden tiksiniyorum..

• kadınlar bile hak etme kriterleri belirlemiş. daha ne diyelim.

Kızlar Ne Diyor 5

• bir insana seni bilmem ne yaparım şeklinde hitap etmek şikayet halinde tehdit suçu kapsamına giriyor ve cezası 10 yıldan başlıyor, bir kadına tecavüz etmenin cezası 3 yıldan başlıyor... işte bu yüzden kanunları yazmak erkeklere bırakılmamalı... siyasette daha çok kadın yer almalı...

2|2
    1|1
    • yazık olan ne ? erkeğin kolay tahrik olduğunu bile bile bol dekolteli kıyafet giyip önünden geçersen ne bekliyorsun ? herkes biraz bakmalı kendine.

• yok o değil, Stockholm sendromu bu... saldırganla, güçlü tarafla işbirliği kurarsam, onunla yakınlaşırsam bana zarar gelmez fikri. milletçe bu sendromu yaşıyoruz işte. güçlü olana, zorbaya biat etmek içimize işlemiş.

• katılıyorum.. kadınlar meclise ne kadar çok girerse bu konulardaki hassasiyetleri ile cezaların caydırıcı hale getirilmesini sağlayabilirler. ama maalesef bazı kadınlar bu konuda erkeklerden bile daha çok kadını suçlamaya meyilli olabiliyor...

• kadınları örtmek de bu zihniyetin ürünüdür ki türkiye de muhafazakar yaşayan birçok insan benzer görüşe sahiptir. çok uzakta aramamak lazım bu tarz düşünenleri.

1|3
    0|0
  • durup dururken tecavüze ve tacize uğramak ayrı şey teşhir ederek azmettirmek ayrı şey.

0|1
    3|3
    • bunu bir kadının söylemesi çok yazık...

• bir insanın evi soyulduğu zaman kapısı kilitli değilse hırsıza ceza indirimi istemek gibi bir mantık bu. suç sadece suçu işleyene aittir ve ceza suçluya verilir.

• hırsızlıkla bunun alakası yok.bu sitede erkeklerin profil fotolarına bakın . göğüs meraklısı hepsi. sizin zihniyet belli.böyle diye diye kız tavlarım havasındasınız . bir gidin ya.

• Kadın olmak suç Türkiye'de :\

1|0
    0|0
  • Bir kadının açık giyinmesi onun tecavüzü veya tacizi hak ettigini göstermez. Dekolteli giyinmis mini giymis olması onun tacizi hak ettigi anlamına gelmez. Böyle düsünenlerede acıyorum.

Dışarda bi' bacak gördü diye tahrik olup laf atan veya o kadına kötü gözle bakan erkeklerinde sapık oldugunu düsünüyorum. Yok o kadın açtıysa gözlerimizle yeriz laf atarız gibi saçmalamasınlar.

Kendilerini sokakta gezen kadınlara bakarak tatmin etmekten vazgecsinler. Cinsel yönden aç sapık insanlar oldugunu dusunuyorum. Herkes istedigini giymekte özgürdür. Kimsenin kimseyi rahatsız etmeye hakkı yoktur.

2|3
    0|0
    • Evet bende böyle düşünüyorum ama malesef kızlar bile madem açık giyinmil erkekler napsın diyebiliyorlar. Hemcinsler böyle düşününce sapık düşünceliler neler yapmaz.

• Kimsenin kimseyi rahatsız etmeye hakkı yok. Bi' kadın dekolte giyindi diye ona öküz gibi bakmak veya taciz etmek insanlık dışı. Bunuda erkeklik iç güdülerine bağlamakta acizlik. Karşındaki insan bundan rahatsız oluyorsa ve sen bunu bile bile yapıyorsan bu sapkınlık degilde baska nedir ki?

Yükleniyor...