Alevi paketi hakkında ne düşünüyorsunuz?

Belediyelerin cemevleri için ücretsiz arsa tahsis etmesi, Hacı Bektaş-ı Veli Vakfı'nın maddi olarak desteklenmesi, Nevşehir Üniversitesi'ne Hacı Bektaş-ı Veli, Tunceli Üniversitesi'ne de Pir Sultan Abdal ismi verilmesi, Hitit Üniversitesi bünyesinde bir Alevilik kürsüsü oluşturulması, Alevi dedelerinin maddi durumlarının iyileştirilmesi, Alevi dedelerine 'İnanç Önderi' sertifikası verilmesi, Aleviliğin ders kitaplarında daha detaylı işlenmesi gibi maddeleri içeren ''Alevi paketi'' hakkında ne düşünüyorsunuz?

1|0
1826

En İyi Erkek Görüşü

• Oy kampa yarışı derler bunun adına. Bugüne kadar neden buna ihtiyaç duymamış bu vatandaş ve tam seçime 7 ay kala bunu yapıyor? Alevi dedelere maaş. Kaç para verecek 100 lira mi 200 lira mi? Bu devletin kürt TÜRK laz çerkez alevi sünni gazisine kaç para maaş vermiş ki bugüne kadar şimdi alevi dedelere versin. Kimsesiz bir başına bir deri bir kemik ölen gaziler ne çabuk unutuldu? Mademkkıymetli idi gaziler dedeler neden sefalet içinde can verdiler? Göz boyamadin da b.kunu çıkardı bu it oğlu itler. Oy için karılarını peşkeş çekerlerse yarın bir gün şaşırmayın. Hoş yardımcısı bülent arınç kendi ağzı ile namussuz şerefsiz olduğunu söyledi bundan önce bunu da çok görmemek gerek.

2|1
    0|0

Senin görüşün var mı?

Erkekler Ne Diyor 25

• Seçim öncesi yapılan bir stratejidir. Fakat Aleviler makarnaya kömüre kanmaz 3-5 yiyeceğe onurunu satmazlar. Pir Sultan ABDAL ne demiş= "Bizim itlerimiz bile haram yemez"

nokta

6|2
    3|1
    • Benim patron alevi.yemedigi hakkim kalmadi.isyeri kacak, kurus vergi vermio devlete.insan degil it degil ne peki bu?

• o yüzdende ne desek boş

• Bıkarsan da tepene binerler evler işaretlenir bir gün gelir çarmıha bile gererler.

• Seçim yaklaşıyor, bir yerden başlamak lazım sermayeye. Seçimden önce bu tür akrobatik siyasi salvolara girerler, seçimden sonra ağzını açarsan ''ananıda alıp'' gidersin.

7|2
    0|1
  • Sadece alevilik değil, sünni, şii vb İslamın alt grubu olduğunu söyleyenler için tek bir şey düşünüyorum (Nurcusu, Süleymancısı, Nakşisi vb...):

"Dinlerini parça parça edip, grup grup olanlar var ya, senin onlarla hiçbir ilişkin yoktur. Onların işi Allah'a kalmıştır, sonra (Allah) onlara yaptıklarını haber verecektir"..ENAM-159

Bunun yanı sıra Laik bir devlet, taraf tutmamalı, eğer bir inanç grubuna yardımda bulunuyorsa bunu diğer tüm inançlara da adalet ölçüsünde uygulamalıdır.

2|1
    1|0
  • ermenisi rumu süryanisi ne bileyim işte bir sürü din dil özgürlüğü bu ülkede yaşanırken zaten bu alevi peketi falan filan bir utançtır kardeşim ben neysem oyum vereceksin özgürlüğümü beni farklı görmeyeceksin ki bende farklı davranmayacağım

alevi ye cem evi yeri vererek kürde kürt çe kanal açarak bak ben size özgürlük veriyorum ha demeyeceksin beni senden ayırma ki bende senden olduğumu unutmayayım

ne demişler siyah kendini en güzel beyazda gösterir

hepimiz biriz hepimizin allahı birse gerisi boş arkadaşlar

3|1
    1|1
    • -1 maus kaydı eksilerden birini artı saycan artık. :D

türkiyede ermeni yok süryani yok laz yok çerkez yok kürt yok sünni yok alevi yok rum yok musevi yok hıristiyan yok ...

• bu açıklamayı yapan bir adamın samimi olduğuna inanmıyorum https://www.youtube.com/watch?v=twHHk4-i_IM

3|3
    1|1
    • Son olanı söyledim onun öncesini bilemem. Alevi CHP ye veriyor onu biliyorum.

• İnanıp inanmayacağımı sana sormucam.. Diyarbakır Bismil tarafına git ondan sonra ahkam kesersin bana. Somut olarak gördüğüm şeyleri kaale alırım bu da seni alakadar etmez. Mükemmel değilsiniz.

• Söyleyemem zaten onu da savunmuyorum. Alevileri severim evet haklılarda bazı konularda ama bazen de bozukluk yapıyor bunu söyledim sadece.

• ah şu seçimlerde olmasa hiç güzel şeyler olmayacak ülkemde.Peki,madımak davasının zaman aşımına uğramasının hemen ardından ''Hayırlı olsun''diyen başbakanı ne yapıcaz?

3|2
    1|0
  • Yüzlerce yıldır acı çekmiş , içim izinden bir parça olan bu insanlar için geç bile kalınmış , geçmişte yaşananların hesabı sorulmalı daha.

3|3
    1|1
  • Seçim yaklaşıyor diye düşünüyorum, etkili olacağına da inanıyorum. Şimdiye kadar oldu çünkü, şimdi de olmaması için bir sebep yok. Halk aynı halk, aleviler aynı alevi, başbakan aynı başbakan. Sürpriz yok :D

1|1
    3|1
    • Hiç kızmayın boşuna arkadaşlar, şimdiye kadar paşa paşa verdiniz oyunuzu. Yine vereceksiniz :D

• aynı şekilde düşüyorum dilerim bu seçimlerde beni utandırırlar. burdan halka sesleniyorum seçimler sıçım olmasın!

not: eksileyenler recebe vermiş.

girmoire madem akpli değilsin niye engelledin beni? diğerleri akpli olduu için engellmeişlerdide merak ettim benim gibi şeker adama neden engellenir başka diye :*

• sanırım sen bir yerde trolluk yapmıssındır muhafazakar gibi. ben de ciddiye alıp engellemişimdir. muhafazakar gördüğüm herkesi pırtlıyorum bebem :*

• ben bu basta olanin hic biseyine inanmiyorum...

bu adamin müslümanliklada hic bir alakasi yok..

secim yaklastikca adamin götü tutusuyor.. basta kalip paralari almasi lazim..

4|2
    1|0
  • bunlar zaten özgürlük ve hakları

lütfedilmiş gibi bir de paketle falan, demokrasimiz düzgün olsa böyle olmazdı

3|1
    1|0
  • Akp'nin yaptığı her şey oy için, adamlar ilk başta cebini düşündüğü için milletten vergiyle ve bir çok şekilde fazlasıyla para alıp sonra oylar artsın diye kafasına göre harcama yapıyor. Çok yüzsüz insanlar var.

3|1
    0|1
  • seçimlere az bir süre kalmışken oy potansiyelini arttırma girişimlerine birini daha eklemişler, bakalım daha neler yapılacak.

5|1
    1|0
  • Bizim memlekette alevı ve sunnıler beraber yaşar alevı paketının içi boş olacaktır hukumetı hıç samımı bulmuyorum bu oyle ıkı kurus maasla olacak ıs degıl. not ben sunnıyım.

3|2
    1|0
  • yemezler tayyip

4|2
    1|1
  • köprü ismiyle tepki çekti bununla da gönül alacak güya.

4|2
    1|1
  • tepki gösterildikten sonra o hakların verilmesi birşey ifade etmiyor.ilk döneminde yapsaydı helal olsun derdik

3|1
    1|2
    • tepki gösterilmeden önce yapılsaydıda seçim çalışması derdiniz emin ol. bu ülkede yapılan hiç bişey görünmez nedense takdir edilmez

• o zaman seçimden sonra yapsın mk.

• alevi kardeşlerimiz kanmayacaklardır

3|2
    2|0
  • oy avcılığı alevileri susturmak

2|3
    0|1
  • Bakalım birde alevileri görelim, onlarda kömüre makarnaya oy verecekler mi...

2|1
    4|2
    • kömüre makarnaya deyil millet oy verirse yapilan yollara ödenen borclara saglanan sosyal hizmetlere oy verir ;) biz satilik bir millet deyiliz

• Başbakan bunları yaparak hata yaptı. Yaptıda ne oldu? Bu millete iyilik yaranmaz? Aramızdan bazıları 70leri 80leri özledi galiba

1|1
    8|1
    • iste dinin islam yorumun bu..

zaten sizin dinle bir alakaniz yok..

müslümanlik böyle bisey herhalde..

• git müslümanlara söyle bunu

• Erkekler Devam
    5

Kızlar Ne Diyor 18

• bos. aleviler yemez bunu. bir taraftan acilim yapip diger taraftan halki kutuplastirmasi samimi degil.

2|4
    2|0
  • Alevilerin oyunu almak için yapıyorlar ama alevilerden bunlara oy çıkmaz. Onun dışında yüzbinlerce alevinin yaşadığı bir memlekette böyle düzenlemeler evet yapılabilir. Benim inancıma ters fakat kültürel olarak saygı duyuyorum.

2|0
    2|1
  • Ona oy atanlara ters gelir bu.Boşuna uğraşıyor Sivas'ın üstünü kapatanları unutmadı kimse.

3|1
    1|0
  • ''aa ne kadar iyiler ya allah razı olsun onlardan. bak nasıl da bizi düşünüyorlar'' denmesini falan mı bekliyorlar? olması gereken şeyi yaparak lütfetmişler. alevilerin haklarını 10.5 yıldır gözardı etmişler de şimdi mi önemsemişler? yazık.

3|1
    0|0
  • akpnin cirpinislari.

3|3
    1|2
    • keşke öyle olsa ama zannetmiyorum kahloo'cuğum. cuğum dedim çünkü ilk soruma yanıt veren iki kişiden birisin. sataşma diil yani severim seni :)

• oyle zannet ya da zannetme. ramazan yakladiyor. alevilere gene olmadik seyler yapilacak. senelerdir hesabi sorulmadi. simdi iki kurusa boyayamazlar gozlerini.

• seçim politikası fakat ellerinde patladı 3. köprü olayından sonra

3|0
    0|1
  • Alevilerden bu şekilde oy alamaz ama veren aptalarda yok değil.

3|1
    1|1
  • herşey bitti ya alevi paketi kaldı daha gezi olayları sürüyor be oturmuş birde alevi paketimi hazırlamış bu kargaşada

1|0
    1|0
    • hazırlamış

• görmezden gelerek çözdüklerini varsayıyorlar hepsi bu. (alevi paketinden haberim yok araştırmadan yorum yazamıcam)

• Paketi?

Peki...

1|0
    1|0
  • seçim mi var kardişim ne bu demokratik girişimler

2|1
    1|0
    • Adamım hg :)) Geç kaldın ama tartışmayı kestim ben artık boşa konuşmayayım nefesime yazık :)

• ne demek trollük görevimiz. :D

de muhafazakarlık yapmıyorumki objektif oluyorum meselenin bide öbür tarafını gösteriyorum bzen ondan.

• :=) ben hassas bir kızım tamam mı

• Bir şey değişmez.. Alevi yine Alevi Kılıçdaroğluna verir... Milletin mantalitesi bu zaten.

1|3
    6|2
    • kılıçdaroğlundan önce kime veriyordu bu mantığa göre

• cok haklisin mathesis

@scare aleviler kilicdaroglu ndan once de chp ye oy atiyordu ne sacmaliosun sen

• nerenle okuduysan birde gözlerinle yeniden oku.

• Amaçları belli zaten balım.. '' Oy toplamak ''

Aleviler kanacak mı görcez..

2|1
    2|0
  • İlk defa senden duydum pek alakam yok aslında bu koularla

1|0
    0|0
  • yapsa niye yaptı yapmasa niye yapmıyor derler.garip millet harbiden.

1|3
    7|10
    • Sen linkleri bir seyret bakalım Alevilere yapmadığını bırakmayan biri ne oldu da 7 ay kala yalakalık mahiyetinde olanaklar sağlamaya başladı. Eğri oturup doğruyu konuşalım.

• Valla ayırmakla kalmayıp parçalayıp bölmüşsün bile. Senden duyduklarım aslında beni şaşırtmamalı. Çünkü henüz görmedim Akp li birinin bana mantıklı koşup güzel örnekler verdiğini. Çünkü öyle bir şey yok.Yapılmasına laf edilmesin demişsin napalım? Sağolun deyip yalakalrı gibi gidip ayaklarını mı öpelim? Bu bakışın tarafı marafı yok. Taksimdekiler sadece Alevi değildi. Sunnisi de vardı hatta kapalısı da, Travestisi de sanatçısı da. Orada ırk olarak değil halk olarak birleşildi unutmayın...

• Aynen katılıyorum

• Amaçları belli zaten balım.. '' Oy toplamak ''

Aleviler kanacak mı görcez..

1|0
    0|0
  • cok sacma olmus bu olay, niye alevileri destekliyorlar, biri buna dur desin

2|0
    5|2
  • Her yone mi bu paket? Sadece alevilerden alevilere mi?

0|0
    3|2
  • Samimi bulmuyorum. 3 köprüye kalkıpta alevi katleden bir padişahın ismini veripte sonrada bu tür şeyler yapmasını oy toplama çalışması olarak görüyorum. Zaten son yaptıkları ile büyük bir oy kaybı yaşayan ve tepki çeken akp bununlada üstünü kapamaya çalışıyor.

11 yıllık iktidarlık zamanlarında aleviler için hiç bir girisimde bulunmayıpta simdi bunu yaparak alevilerin oyunu toplamaya calısıyor ama aleviler buna kanmayacaktır.

3|3
    2|0
Yükleniyor...