Kadın erkek eşitliğine inanıyor musunuz ?

Ben şahsen kadın erkek eşitliğine inanmıyorum, daha doğrusu erkek ve kadın haklarda ne kadar eşit olsa bile kadının her daim erkeğin gücüne muhtaç olduğuna inanıyorum. Siz bu konuda ne düşünüyorsunuz ?

• Evet inanıyorum
    31% (26)43% (18)35% (44)Oy Ver
  • Hayır inanmıyorum
    69% (59)57% (24)65% (83)Oy Ver
Cinsiyetini belirt oyunu kullan KızımErkeğim

0|0
26|25

En İyi Kız Görüşü

• Erkeklerle eşit olmak isteyen kadınlar tutkularını kaybetmiş olanlardır...(Marilyn Monroe)

1|3
    0|0

Kızlar Ne Diyor 25

• erkekler fziksel olarak güçlüdür sadece.kadının iradesi de onu yener.eşitlenirler

2|0
    0|1
    • erkekler sadece fiziksel olarak değil her yönden daha güçlüdür bu inkar etmeyin :)

• yaa bırak yaa bir aşık oluyonuz pısıp kalıyonuz kedi gibi ne gücü

• kadınla erkek eşit.ama nasıl?

iki cinsiyetin de farklı yönlerde birbirine ihtiyacı var hiçbiri diğerinden üstün değil.

1|0
    0|1
  • İnanıyorum. Hak olarak eşitler tabii ki ama farklı cinsiyetlerin getirdiği farklılıklar var bu inkar edilemez zaten. Yine de kadının erkeğe ya da erkeğin kadına muhtaç olduğunu hiç düşünmedim. İkisi de tek başına kendi çaresine bakabilecek kadar güçlü.

2|1
    0|0
  • gördüğüm kadarıyla güç takıntısı olan zayıf erkekler çoğunlukta. fiziksel güç olarak üstünlükleri var evet ama bunun sonucunda kadın güçsüz, değersiz, erkek üstün olmaz elbette. ikisinin de üstün özellikleri vardır. ikisininde ne derse desin birbirine ihtiyacı var. burada şimdi uzun uzun anlatacak değilim

2|0
    0|1
  • Açıkçası ben kadın erkek eşitliğine inanmıyorum. Kadın erkek haklarının eşitliğine inanıyorum.

1|3
    0|0
  • guc olarak bakıyorsan fızıkı guc elbettekı kaıdnın erkege ıhtıyacı vardır ama genel olarak dusunursek eskılerden nınelerımız savaslarda neler cekmıs neler tasımıs erkeklerın tasımadıgı herseyı kadın tasıyabılıyor neden bılıyormusun azım var hırs var gonul guucu var kadın ıstedımı tası bıle sıkar cıkarır ıstedıgını kadın ıstedımı herseyı yapar ..:)sorun basıt bır soru cunku peygamberımız bıle demıstır kadınlarla esıtsınız dıye cunku hepımız ınsanız ayrımcılık yapmamak gerek erkek evıne bakmaya zorunludur farzdır ama kadın eve bakmasa da olur calısmasa da olur ..duruma gore değisen bırsey ama kadın her daım herseyı yapabılıyor bır bak etrafa kadınların gırmedgı ıs kaldımı ?bır bak nınenelere eskılere neler yasamıs neler yapmıslar ;)

0|0
    0|0
  • B: Hayır inanmıyorum

0|0
    0|0
  • isterdim eşit olmasını ama değil

2|1
    1|0
  • İnanmak isterdim ama eşit değil kadın hakkı diye bir şeye sahip değiliz maalesef ne hukukta ne günlük hayatta böyle eşitlik söz konusu değil ülkemizde..

0|0
    0|0
  • eşit değillerdir

erkek yaratılmış

daha iyisi olarak kadın yaratılmış

3|1
    0|1
  • Hak olarak eşit ama güç olarak olamaz tabi ki yaradılış farkı var.

2|1
    1|0
  • yerine gore herkesin gorevi vardır

1|1
    0|0
  • eşit degillerdir ama birbirlerini tamamlarlar.

0|3
    1|0
  • Hayır inanmıyorum

1|0
    1|0
  • Çok nadir erkek ve kadın ilişkileri eşit olabiliyor

1|1
    0|0
  • o zaten kadin erkek esitligi degil kadin erkek haklari esitligi...

0|1
    0|0
  • Hayır inanmıyorum

0|0
    0|0
  • guc kasla olmaz beyinle olur...ve sodugun soruya bakarsak...sende yeterince beyin yok

3|0
    1|2
  • Kadın ve erkek hak olarak eşittir onun dışında eşit olmaları fiziken mümkün değil.

1|1
    0|0
  • İnanmıyorm eşit değiller elbette. Fakat kadın değil, erkek kadına muhtaç :)

2|0
    0|2
  • Evet inanıyorum

0|0
    0|0
  • düşünürken inanıyorum

ama çevreme, türkiyeye dönüp baktığımda olmadığına inanamıyorum

0|0
    0|0
  • Evet inanıyorum

1|0
    0|1
  • B: Hayır inanmıyorum

0|0
    0|0
  • Hayır.Kadınlar daha üstün.

2|0
    0|1

Erkekler Ne Diyor 25

• Kadınla erkek hiç bir zaman eşit olamaz, en önemlisi kadınların maden ocakları gibi zor şartlar altında çalışılan yerlerde çalışması yasak. Buna benzer zor şartlar altında erkekler çalışıyor. ömründen 1,5 yılını vatan uğruna harcıyor. Etrafımızda gördüğümüz neredeyse çoğu bayan " BAYANLARDA CUMHURBAŞKANI OLMALI, MİLLETVEKİLİ SAYILARI EŞİT OLMALI, BÜROKRATLAR BAYAN OLMALI" der. Size soruyorum kaç bayandan " Bizde askere gidelim, bizde lağım çukurunda çalışalım, bizde belediyenin temizlik içinde çalışlaım, bizde maden ocaklarında çalışalım" dediğini duydunuz? NE EŞİTLİĞİNDEN BAHSEDİYORSUNUZ?

0|0
    0|0
  • eşit olalım da bizi mi siksinler

2|3
    2|1
  • Eşitlik ayrı, gücüne ihtiyaç duyma ayrı. Eşitlik olarak ben inanmam kadınlar daha üstün gibi bir süredir :) bazı kızlar bir erkeğin 1 senede yapamadığı şeyi bir görüşmede halledebilir :) artık kızlar erkeklere çanta filan taşıttırıyor, yakında sırtına al diyecek al sana eşitlik. Ama erkek fiziksel ve bazı konularda daha güçlü olduğu için yanında güçlü bir erkeğin olmasını isterler, orası ayrı.

0|0
    0|0
  • bi insanın fiziksel gücündende bahsediyorsunuz saçmadır konu buysa önemli olan cesarettir ve buda çok az bulunur ölümden gerçek anlamda korkmamakla bahsediyorum güçse gerçek güç budur boğazına bıçak dayandığında kim korkmuyorsa o daha güçlüdür

1|0
    0|0
  • erkeğin beyni büyüktür kıvrım sayısı azdır kadının beyni küçüktür fakat kıvrım sayısı fazladır ve bu iki beyin yapısı birbirine eşittir.burdanda anlaşıldığı gibi erkeğin gücü varsa kadının illaki başka bir yüceliği vardır...

1|0
    0|0
  • Facebook ta bir kizin selam yazip 100 begeni almasi bir erkegin uzun uzun selam yazip bir begeni alamadigi surece kadin erkek esitligine inanmam

2|1
    0|0
  • hukuk ve adalet anlamında eşitlik olmalı ama yok, zaten adalet ve hukuk yok.

varlık olarak eşit değiller daha çok birbirini tamamlayıcılar.

0|0
    0|0
  • Kadın ve erkeğin her alanda her yerde eşit olması gerektiğine inanıyorum. Ama ne yazık ki türkiyede bu böyle değil, Örnek: Erkek eşini aldatırsa çapkın olur, kadın aldatırsa o.r.sp.u olur, böyle bir anlayış var.

2|0
    0|0
    • Erkek kadına vurursa kadına şiddet kadın erkeğe vurursan kadından dayak yedi kamil oluyor...

• Kadın erkek eşitliğinden ziyade kadını ve erkeği ayrı ayrı düşünemiyorum ben.. Kadın erkek birbirlerinin tamamlayıcısıdır. Biri eksik diğeri fazla gözüyle bakmak yanlış :)

1|0
    0|0
  • Eşit olması lazım ama değil türkiye demiyelim buna dünyada değil cinsiyetlerin getirdiği avantajları kullanan (kız ve erkeklerde her ikiside) pis varlıklar hep var...

1|0
    0|0
  • inanıyorum

eşit olmalı zaten...

0|0
    0|0
  • Dün 90larda eleman feminik kıza

iyi cevap verdi izleyenler bilir :D

erkekler ve kadınlar eşit değildir.

0|1
    0|0
  • Yoook be hacı nerde kadınlar daha ustun elinde oynatıyorlar alayını...

2|0
    0|0
  • kadinin yeri ayri erkegin yeri ayri... fitrat olarak bile ayri yaratilmislardir... bunun karsisinda esitlikten nasil bahsedilebilir... hem esitlik 1 e karsi bir degildir... -1 olani 1 yapmak 1 olana ise puan vermemektir...

0|0
    0|0
  • erkek daha üstündür

kadın daha degerli

hepsi bu

2|0
    0|0
  • Şöyle anlatıyım sana Mesela bir Erkek var bir çok kızla çıkmış her biri birbirinden güzel insanlar şöyle der var koçum benm buda çapkın çocuk ama Kızda Olunca Kaşara bak O..uspu la bu diyorlar...

0|0
    0|0
  • hayır inanmıyorum fizik kurallarına aykırı bir durum

0|0
    0|0
  • kadın ve erkeğin eşit olduğu söylenirken yasalar önünde eşit haklara sahip olduğu düşünülerek söylenmiş zaten

0|0
    0|0
  • bazı durumlarda eşit olmuyoruz

1|0
    0|0
  • kontrolsüz güç güç degildir güç gözüksede kontrol kadınlarda :)

1|0
    0|0
  • İnanmıyorum rotayı ben çizerim kadın uyar. (Nokta)

0|0
    0|0
  • İnanmıyorum onlar dha fazla hakka sahipler

0|0
    0|0
  • Evet inanıyorum

0|0
    0|0
  • Kadını yücelten Erkektir.

0|0
    3|0
  • Ya erkekle kadın eşit olmalı mı ki? o zaman kavga gürültü çok olur