UEFA nın verdiği karara sevinenler bunları biliyor mu?

Ben beşiktaş adına konuşuyorum. Avrupa liginde oynamayacak olan bir takımın yapmak istediği transferleri yapamayacağı kesin. Dolayısıyla lige başlamadan havlu atılmış sayılacak. Bu şartlarda bu yıl digitürk aboneliği almayacağım. Formasını almaya değecek bir futbolcu olmayacağından forma almayacağım. İzlemeye değer bir maç olmayacağından maçlarada gitmeyeceğim. TV kanallarında Kasımpaşa gibi takımların avrupa kupalarındaki maçlarını izlemeye değer bulmayacağım. Peki bunun sonucunda, Türkiyenin %50 sinin futboldan soğuması halinde TFF nin gelirleri azalmayacak mı ? Yayıncı kuruluşların gelirleri düşmeyecek mi ? Rekabetin yok denecek kadar azalacağı bir ortamda, şampiyon olan takımın kazançları eskisi gibi olacak mı ? Futbol kimsenin zorunlu olarak bütçe ayırdığı bir sektör değil. Dolayısıyla kimse futbola harcama yapmadığı için ölmüyor. Ülkenin %50 si futbol harcamalarını kestiğinde, zaten ekonomisi geri olan bir ülkede sizin takımlarınızın avrupada ne yapabileceğini sanıyorsunuz ? Türk futbolu önümüzdeki 10 yıl süreçte bu darboğazdan kurtulamayacak. Başka ülkelerde, aynı dönemde yaşanmış şike olaylarında, kesinliği gizli kamera görüntüleriyle kanıtlanmış olmasına rağmen ceza verilmemesine karşın, Türkiyeye verilen bu cezalar, avrupa kupalarında son yıllarda yükselen bir çizgiye giren Türk futboluna yöneliktir. Bize dokunmayan yılan bin yaşasın diyenler bunun sonuçlarını görecek. Sizde katılıyor musunuz ?

Güncellemeler:
Ben açıkcası futboldan soğudum. Zaten istenilende buydu. Bu spor bölümüne yazdığım son soru. Yıl sonunda hangi takım kaç puanla ligi bitirmiş ona bile bakmam. Rekabetsiz futbol isteyenler kına yaksın. Bu arada güreş olimipiyatlardan kaldıılıyor, Türk haltercilere doping soruşturması var spordan soğudum diyelim.

0|0
5|11

En İyi Erkek Görüşü

• bu darbe Türk futboluna vuruldu ama hala bazı kendini bilmezler kına yakmaya çalışıyorlar

Kına satışlarında son 12 saatte %50 artış olmuş

En kötü gün bugünse bugün de BEŞİKTAŞ !

0|3
    1|4
    • M.United Romayı 2007 de 7 - 1 yenmişti. Bir zamanların roması bu skoru nasıl aldı ?

• platininin lyonunun 7-0 yendiği gibi işte

Kızlar Ne Diyor 5

• Bak kaç kere söyledim yine döylüyorum.. Fener sonuna kadar hak etti.. Fenerin cezasına çok sevindim ama Başiktaş için aynı şeyi söyleyemem.. İçim cız etti yalan değill..

Ayrıca sen ve diğerleri iyi gün taraftarı mısınız ?

0|3
    1|4
  • keşke 6 puanları silinseydi de bu noktalara gelinmesydi çünkü zaten gs puan farkını 10 ve 15 olarak açık ara şampiyon oldu GEÇMİŞ OLSUN

1|4
    1|1
    • Sevinirim ben arkadaşım..

Şikeyi yapıp milletin hakkını yesinler ondan sonra hiç bişi olmamış gibi devam mı etsinler.. Yok öyle bir dünya

• harbiden katılıyorum,dediklerin ders olsun bunlara.

0|0
    0|0
  • Bu Türk futboluna darbedir. Fakat suçlu cezayı hak eder.

0|0
    0|0
  • olan oldu önümüzdeki maçlara bakalım

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 10

• yazdıkların çok güzel ama bunları türk futbolunu düşünüyormuş gibi yazma. halbuki tek amacın ezik duygunla gs'a laf atmaktır. ama şunu bil bunu gs yapma bunu bjk ve fb attı. yani koruduğun takımlara laf at. başkanlarına laf at.

1|3
    0|3
    • birde türkçeyi düzgün kullansanız ne söylediğinizi anlayacağım ama anladığım tek şey art niyet.

• bazı konularda haklısın ama (Kasımpaşa gibi takımların avrupa kupalarındaki maçlarını izlemeye değer bulmayacağım) bune kardeşim illaki hersene fener bjk gs mi avrupada oynayacak bu takımların avrupada oynama gibi bir lüksü yokmu fener sonuna kadar haketti men edilmeyi ama bjk için aynı şeyi söyleyemem he bide taraftarların asıl şimdi harekete geçip takıma destek olması lazım bu 2 takımın bu hale gelmesinin sebebi 2 kişidir yıldırım demirören aziz yıldırım bu adamların hala o koltuklarda oturması ne kadar karaktersiz adi olduğunu ortaya koyuyor

0|0
    0|0
  • italya ligide son yıllarda bu yüzden kaliteyi kaybetti bence.

0|2
    0|1
  • Her takım cezasını çekecek

0|3
    0|2
  • Arkadaşım futbol bu duruma aziz yıldrım ve yıldırım demirören getirdi.

şike ve pislik temizleme işi uafaya kaldı

onların men edilmesi gerekli ki futbıol güzelleşsin

0|4
    0|0
  • Lyon 7 Gol Atınca Şike Yok , Belhanda Penaltı Kaçırınca Şike Yok , Şampiyonlar Ligi Final Öncesi Götze ' nin Bayern Münihe Transfer Olmasın ' da Sakınca Yok Ama Türkiye Kupası Finali Öncesi İbrahim Akının Beşiktaş İle Transfer Görüşmesi Şike Oluyorsa Birde İbrahim Akının Hem Gol Attığı Ve Asist Yaptığı Maçın Uzatmalara Gitmesi Şikeyse Bana Adaletten Bahsetmeyin

0|0
    0|0
  • Arkadaşim Bir Fenerbahçe Taraftari olarak yapilan lari tasvip etmiyorum ama Noktasina virgülüne katiliyorum... şunu herkes bilmelidir ki hiç bir kişi ya da kurum Sütten çikmiş Ak kaşik değildir...

0|0
    0|0
  • türkiye spordan soğudum arkadaş

0|0
    0|0
  • Aynen kardeş bir gs li olarak katılıyrm yazdklarna

0|3
    0|3
  • kokak fedarasyon şikeci aziz ve sonuç 2 yıl önce kanatan yarayı kapatmadılar halen devam ediyor

0|0
    0|0
Yükleniyor...