Birinin ölümüne niye ağlarız?

Asıl korkumuz olummu? Onları bidaha görememekmi? biri ölünce nie ağlıyoruz? Kaybettiğimizdenmi yoksa bir gün bizede geleceğini bildiğimizdenmi?

Sevdiklerinizi kaybetmekten ve bidaha görememek acı verir AMA asıl korktuğunuz Ölümün gerçek olmasıdır, asıl bu nedenle ağlarız, inanamamak bir insan daha dün varken bugün artık nasi Yok sorusudur bizi korkutan ..

Mesela bir örnek veriyim: aynı mahalede yaşadığınız kişinin ölümü belki ayda bir kez ya görürdünüz ya yok, daha dün önüne bir bardak çay koydun bugünse yok, böyle birnin ölümü Sevdiğin hergün gördüğün biri diyilki kaybetmek görememek duygusu doğsun, Peki özaman neden ağlıyoruz? Sarsılıyoruz ? ölüm korkusumu?

Güncellemeler:
Arkadaslar yazdigimi sonuna kadar okumadinis sanirim Lutfen okuyun soru yukardaki gibi diyil amacim sizi dusundurmek..!

0|0
5|9

En İyi Erkek Görüşü

• Aslında bizi üzen şey onun yokluğudur. Ama olaya şu açıdan bakmak gerekir ki kişinin ölümü bazen hayırlı olanıdır. Ölüm bir yok olmak değildir aslında çoğu zaman kurtuluştur. İman edenler için kabir çukuru cennet bahçelerinden bir bahçeye dönüşebilir.

Birde şu vardır ki. Emanet. Kaybettiklerimiz hepsi bizlere birer emanetti. Ve vakti dolunca emanet sahibi emanetini geri alır. Mesela biri size bir eşyasını emanet ettiği zaman sonra günü geldiğinde emanetini istediğinde üzülüyor muyuz. Hayır üzülmüyoruz. Buna da aynı şekilde bakmak gerekir.

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 8

• Bir daha ne zaman göreceğimizi veya görüp göremeyeceğimizi bilmediğimiz ve yaşadığımız sürece onun hasretini,özlemini,varlığını hissedemeyeceğimiz için ağlarız...

Artık hayat onsuz olacak,onla geçen zamanlar, gerçekten anıya dönüşecek...

0|0
    0|0
  • aslında ölüm bir vuslat olmasına rağmen insanoğlu her zaman ölüme ağlamayı yakıştırmıştır. belki de insanoğlu ölümün soğukluğu nedeniyle ağlamaktadır ya da kendisi için ağlamaktadır

0|0
    0|0
    • Cok guzel bende ayni dusuncedeyim AMA herkes yazdigimin tamamini okumuyor sanirim ..! Okusa dusundurucu soru olcak

• sanırım aynı düşüncede olmana sevindim , ama sanırım herkesin bakış açısı farklıda olabilir.

• aramızdan ayrıldığı icin onu birdaha görmeyeceğimiz icin

0|0
    0|0
  • ölüm demek ayrılık demek sevdiğinden ayrılırsın ve ağlarsın sevmediğim kimseyede ağlamam kusura bakmasın

0|0
    0|0
  • Nabalım gülelim mi

0|0
    0|0
  • ben ağlamıyorum üzülüyorum sadece yalnız insanlar böyle yapar

0|0
    0|0
  • Benim aglama nedenim bir parçamın beni eksik bırakcak olan birşeyin benden alınması :S

0|0
    0|0
  • korku ölüm değil deyer verdiğini birdaha görememek ağlatır insanı

0|0
    0|0
    • evet doğru sorunun sadece bir kısmını okudum yalan değil :D

Kızlar Ne Diyor 5

• Çok hızlı yaşıyoruz. Birşeyler elde edebilmek için birbirimizi kırıyoruz, kırılıyoruz. Kazanma hırsı, çığrından çıkmış teknoloji, insanların doymaması... Herşey çok hızlı. Ama ölüm durma noktası. Dün sabah 6 da kalkıp işine yetişmeye çalışan adam şuan yatıyor. Birdaha kalkmayacak; o iş onsuz da devam edecek. Herşey devam edecek. Çok sevdikleri de onsuz devam edecek. Ama o olmayacak. Ve yarın biz onun yerinde olacağız. Bunlar kolay kabullenesi duygular değil.

0|0
    0|0
  • ben sevdiğimi kaybettiğim için bir daha göremeyeceğim için ağlarım, tanıdığım biri ise geride kalanlarına veya ölen insana üzüldüğüm için ağlarım

0|0
    0|0
  • o da olabilr

0|0
    0|0
  • Giden geri gelmiyor, hepimiz biliyoruz.

0|0
    0|0
  • bidaha asla onunla hayati paylasamayacagimiz icin sanirim.

0|0
    0|0
Yükleniyor...