Hayatıma sporu katma kararı aldım. Nasıl kondisyon kazanırım?

20 yaşımdayım şuana kadar hiç spor yapmadım hep hareketsiz bilgisayar başındaydım. Ama yine de aşırı kilolu değilim. 1.75m 71kg ım. Hafif göbek var sadece görenler fitsin hiç bişeyin yok diyo kıyafetlerle görenler :D

Sonra bisiklet sporuna merak sardım. Bisiklet aldım evden çıkdım bir turlayım dedim. Tabi bizim ora da hep yokuş. Biraz turladım sonra yokuş çıktım idim yoruldum dinlenmedim sonra bir daha çıktım derken aşırı yoruldum çektim kenara nefes nefese kaldım. 5 dk dinlendim hala nefes nefeseydim. 40dklık bir sürüşten sonra eve geldim. şu an aradan 45 dk geçti hala öksürüyorum ağrıyo kaslarım :D

Sonra dedim ki benim kondisyon kazanmam lazım. Keyifle bisiklet sürebilmek için. Vücudumu da geliştireyim hafif kas da olsun çok hafif. En azından 2 dk koştuktan sonra nefes nefese kalmam veya 2 dk ağır bir şey taşıdıktan sonra kaslarım ağrıyıp ellerim titremez. Hem özgüvenim için de faydalı olur. Dedim ve bisiklet sporunu ve gündelik egzersizleri falan hayatımın bir parçası haline getirmeye karar verdim.

Sizce bu yaştan sonra çok mu geç? Vücudumu nasıl geliştirebilirim? Nasıl kondisyon kazanırım ve ne kadar sürede? Neler yapmam lazım tavsiyeleriniz?

0|0

Kızlar Ne Diyor 1

Erkekler Ne Diyor 1

Yükleniyor...