Belli miktarlarda kullanılacak uyuşturucu maddeler yasal olarak serbest bırakılmalı mı ?

Günümüz şartlarında yaşayan bir insanı ele alalım. İstediği herhangi bir şeye imkanı el verdiği sürece kısa sürede sahip olabilir. Bunlara yasadışı maddelerde dahil. Uyuşturucu yasak olmasına rağmen kullanmak isteyen parasını verdiği sürece istediği türden uyuşturucuyu kullanabiliyor. Uyuşturucunun yasal olmamasının en temel sebebi insan sağlığına zararlı oluşudur bunu herkes biliyor zaten bunda yalnış olan bir şey yok. Lakin bunun yanında sigara ve alkol gibi maddelerde sağlığa ciddi zararlar verebilir ama yasal. Bu yasal olan maddeleri de ölçüsüz bir şekilde kullanmak sağlığı tehlikeye atabilir. Bunun örneklerini defalarca gördük ve görüyoruzda. Ayrıca devlet bu maddelerin satışından fazlasıyla vergi alıyor. Ülkemizde yapılan uyuşturucu ticareti vergiye bağlansa uyuşturucu ticaretinden kazanılan kaçak parada devlete kazandırılsa fena olmaz mı? Gönül ister hiç biri kullanılmasın. Ama her görüşe ve fikire saygı göstermek gerek diye düşünüyorum. Nihayetinde arz talep meselesi. Sonuç olarak benim fikrim insan sağlığını tehlikeye atmayacak derecede uyuşturucu kullanımı serbestleştirilmelidir.

Vakit ayırıp yorumlarını paylaşan tüm KS Üyelerinin gözlerinden öperim saygılar...

0|0
11|10

En İyi Kız Görüşü

• o değilde uyuşturucu niye yasak lan kime ne ölürsem ölürüm sanane ameke

0|1
    0|1

Kızlar Ne Diyor 10

• yalnız burda bağımlılığın dozu önemli uyuşturucunun en küçük dozu bile kesin bağımlılık yaratır ve sonuç ölüm. ama sigara ve alkol bağımlılığından kurtulmak daha kolaydır. bir şeyi ne kadar normalleştirirsek bence talep o kadar artar. tabi neden uyuşturucu değil de sigara en çok tercih ediliyor, işin içinde kolay ulaşma, sermaye var. bunlardan anlamam ama devletten uyuşturucudan para kazanmayıversin be.

0|0
    0|0
  • yasak şeyler her zaman daha çekicidir. uyuşturucu pahalı ve yasak olduğu için insanlar gidip bilmediği kişilerden ucuza alıyo. bu daha çok zarar görmesini sağlıyo. her uyuşturucu madde(daha az zararlı kimyasallı) bağımlılık yapmaz. bağımlılık yapanlar ise en azından daha az zararlı olanından olmalı. bunların olması ancak devletin el atmasıyla olabilir. gerçi devlette milleti uyutmak istiyo ellerine fırsat işte.

0|0
    0|0
  • hayır

0|0
    1|2
  • Soruyu okumadım çok uzun ya başlığı okudum ve bildiğim kadarıyla amerikada belli bir miktar serbest türkiyedede olmalı

0|0
    0|1
  • Uyusturunun verdigi bagimlilik sigara ve alkolun yanindan gecemez sonucta o yuzden belli bir miktar serbest olsa insanlar daha fazlasini arayacak ve cabuk yayilacak. Ama isteyen insan her sekilde ulasabilir. O yuzden ben yasal olmamasindan taraftarim. Bu benim fikrim

0|0
    0|1
  • hiç bir uyuşturucu maddesinin yasal olmaması lazım. gereksiz.

0|0
    0|0
  • evet serbest olmalı

1|1
    0|1
  • benim yerime niye devlet karar vermiski buna ? referandum yapilsin bendeşu ankatildim sana :))

0|0
    0|1
  • Yasak olan şeyler daha fazla ilgi çekiyor.

0|0
    0|0
  • Ne gereği var ?

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 10

• Bizim olduğumuz yer uyuşturucunun ana vatani olarak bilinir cidden yalan değil her türlü vardır Ana vatanı burasi lakin geli gelelim sigara dahi içmeyen biriyim bırak sigarayı alkol dahi içmem hiçte icmedim.

0|0
    0|0
  • hayır gereği yok

0|0
    0|1
  • bence de devlet kontrolünde belli bir serbestliği olmalı. görüyoruz uyuşturucu yasal değil ama bir sürü insan tinere, baly'e para veriyor, eczaneden aldığı ilaçları kullanıyor veya el altından hapları ,çeşitli maddeleri zaten alıyor. en azından uyuşturucu kullanan insanların sağlığı daha az tehlikede olurdu.

0|0
    0|0
  • bu yasal olmasada, kullanan her türlü kullanıyor. bunların gizli yapilması gerekir. yoksa kullanmayan birisi bile merak edip kullanıma baslar ve bağimlisi olur. bu ölümede götürüyor

0|0
    0|0
  • Hayır Biz türk milletiyiz icat cıkarmayın.

0|0
    0|0
  • Azı da çoğu da zararlı..Azını alan kaçak yoldan çoğuna ulaşmak ister önüne geçilemez felakate dönüşür aylak aylak gezen gençler çoğalır.

0|0
    0|1
  • uyuşturucu serbest olsaydı, uyuşturucudan bu kadar para kazanılmazdı.. bir şeyi değerli yapan; onun sınırlı olmasıdır bro..

0|0
    0|0
  • Esrar yüzünden doğrudan ölen insan olmamasına rağmen esrar da yasak ama serbest olursa başkasına alıştıranlar da artacaktır. Belli miktar yasal yollarla satılması gerek.

0|0
    0|0
  • Aksine üretene kullanana ve satana cezalar ağırlaştırılmalı...

0|0
    0|1
  • kesinlikle haklısın yasal olmalı bir şekilde

ama onu alanlarda fişlenmeli herkesede verilmemeli

eger içiyorsan devlet kime ne kadar verdiğini bilmeli

öle her önune geln bende içeçem diyememeli

0|0
    0|1
Yükleniyor...