Doğulu bir erkekle batılı bir kızın evlenmesi

erkek arkadaşımla bir buçuk yıldan uzun süredir konuşuyoruz. Ben iki defa aileme dile getirdim ancak onlar onay vermiyorlar. Illa evleneceğim dersen düğününü yaparız daha sonra sen sağ ben selamet diyorlar . Ne yapacağımı da bilmiyorum. Ayrılmak da istemiyorum seviyorum çünkü o beni benim onu sevdiğimden daha çok seviyor birde. Ne yapmam gerekiyor bana yardımcı olur musunuz? Ya da başınızdan böyle bir olay geçtiyse anlatabilir misiniz?

0|0
5|8

En İyi Erkek Görüşü

• Bölgesel önyargıları yıkmanın zamanı geldi ve geçiyor da...

2|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 7

• arkadaşım imkansız olmasa da mutlaka sorunlar yaşanır. evlenebilirsin. ama karşılaşacağın sorunlara katlanabilirmisin. keza bu eşin içinde geçerli kültürel farklılık çok etkiler yaşamı. onun yaşam anlayışı ve şekli onun ailevi yapısı seninki ile uyumlu olmayacak. bu evlilik. oyuncak değil. bir iki günlük beraberlik değil. birkaç gün en kötü insana da katlanırsın ama bir ömür bir çok soruna katlanmak kolay değil. yemesi içmesi gıda anlayışından tut kadına evliliğe bakış açısına kadar değişir. iyi düşün. caydırmak istiyorum sanam. dediğim gibi her ikiniz içinde sorun olacak. imkansız değil evlilik olur. tek sorun katlanabilirmisiniz. şu an göremediğiniz öyle çok şey var ki evlilikte. bir televizyon kumandası bile bazen çekilmez hal alıyor. gerisini sen düşün. 1-2 gün değil bir ömür unutma

2|0
    1|1
  • Muhtemelen sevdiğin kişi Kürt. Yoksa doğulu bir Türk olsa izin verirdi. Ailenin böyle karşılaması normal. Herkes çocuğunun yakın biryerden evlenmesini istiyor. Hem uzak hem de araya kültürel farklılıklar girince böyle sonuç oluyor. Ben 5 yıldır doğuda çalışıyorum. Her memlekette olduğu gibi iyisi de var kötüsü de. Ben siyasi düşünce farklılıklarından dolayı evlenmeyi düşünmem. ama kader bu ya birini çok seversem evlenirim. Seviyorsan gerçekten ve güveniyorsan evlen. ailen izin vermiş. Sen sağ ben selamet olmaz. Hiçbir aile çocuğunda kopmaz. Sonra bakarsın onlarda sever. ne demişler kemik kırılır yen içinde kalır

2|1
    0|0
    • bence de kopmamalı ya :( kürt değil sevgilim arap aslında. seviyorum tabiki onu onun sevgisi daha çok olduğu için de böyle ısrarcıyım

• kusura bakmasın anne ve babalr sizin kendi fikirleriniz benim mutluluğumdan daha önemli değil ve genelde doğudakiler buna karşı çıkmıyor her nedense batıdaki aileler aşırı karşı çıkıyor ve anlamış değilim

1|0
    0|0
  • benimde sevdiğim doğulu ve ben karadenizliyim ailem malisef razı olmuyor ama ben kimseyi dinlemiyorum gidebildiği kadar gitsin allah hayırlısı nasılsa öyle eylesin

0|0
    0|0
    • bende öyle düşünüyorum bir bakıma. sonuçta ben yıllardır hiç sözlerinden çıkmadım ve evlilik gibi bir kararda da saygı duymalarını bekliyorum. sonuçta benim hayatım

• aynen ama ailede önemli ya onlarında razı olmalarını istiyorum onun için ben kızıda onlara sevdircem nasıl biri içinin temiz olduğunu göstermem lazım onlara ama onlarda bir yönden haklı tabi iyiliğimizi istiyorlar hem üniversitede daha iyileride çıkıcak karşınızı diyorlar

• melez çocuğunuz olur ne güzel işte

0|0
    0|1
  • adam gibi adamsa dürüst ise devam ekle bir şey dicem sonra silersin tamam

0|0
    0|0
  • Bende doguluyum cogu bati lidan daha iyi turkce konusur daha iyi yerlerde yemek yerim daha cok ulke gezdim daha cok anlayisliyim daha cok kibarim daha cok param var onemli olan dogulu batili olmak degil insan olmaktir.

1|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 5

• Aynı olayı yaşadım. 6 yıllık diyarbakır bursa aşkı kül olup gitti.. Ailemi ikna etmekle geçen 6 yıl. Sonunda bizde yıprandık ve bitti. Benim yaşadıklarımı sizde yasicaksnz diye bişey yok. Ama çok farklılıklar var. Severken gözün kör oluyo. Yeterki o yanimda olsun herseyin ustesinden gelirim saniyosun ama dünya o kadar tozpembe degilll..

0|0
    0|0
  • of aynı durumdayız bende napcam bilmiyorum .s

1|1
    0|0
  • Ailen şimdi böyle konuşuyo ama ileride bu görüşleri değişicektir eminim. Seviyosanız vazgeçmeyin. Batılı bir erkekle evlenmekdense doğu kültürüne sahip bir erkek her zaman daha iyidir. Örf adet gelenekler vs.

0|1
    0|0
  • Özelden anlatabilirim eğer istersen

0|0
    0|0
  • Ailen hakli

0|0
    0|1
Yükleniyor...