30 kg fazlam var diyetisyene gittim program verdi yarın başlıyorum ama sporsuz olmaz... Nasıl spor yapmalıyım?

30 kg fazlam var diyetisyene gittim program verdi yarın başlıyorum ama sporsuz olmaz bana yağ yakmada yardımcı olacak program önerilerizniz? nasıl spor yapmalıym

0|0

En İyi Erkek Görüşü

• Yağları vücudumuz enerjı olarak kullanmak adına depo eder, yaglarin depolandigi yer kisiye gore degisir.. kimi gobekte kimi basende kimi yanlarda ve bazende tum vucuda yayilabilir, o nedenle bölgesel yağ yakımı diye birşey yoktur inanmayın böyle şeylere... yağlarından kurtulmak için günlükk alacagın kalori miktarını hesapla mumkun oldugunca dusuk kalorili beslen ve bu aldıgın kalorının fazlasını enerjı olarak yak.. kilo vermenın altın kuralı kalori açığı yaratmaktır.. yani örnek bugun 1000 kalori aldıysan 1500 kalorilik spor yapmalısın 500 kalori açığın olmuş oluyor bu 500 kalori nereden gidiyor dersin.. elbette ki enerjı olarak harcanan yağlardan gidiyor ayrıca kaslarını korumak adına proteinli beslenmeyide unutmamak gerek.. umarım anlatabilmişimdir.

0|1
    0|0

En İyi Kız Görüşü

Erkekler Ne Diyor 8

• İmkanın varsa spor salonuna git ama yoksa evde kardiyo hareketleri dışarıda yürüyüş , koşu yapabilirsin.

0|0
    0|0
  • Bol bol koş ve yürü günde 5 km yürümek arada koşmak ideal =))) birde sahile yakın bir yerdeysen süper oluyor

0|0
    0|0
  • koşmalısın

0|0
    0|0
  • Kardiyo ağırlıklı spor yapmalısın ve aşamalı olarak hareket etmelisin eğer merak ettiğin şeyler ve sormak istediklerin varsa bana ulaşabilirsin

0|0
    0|0
    • mesela sabahları 1 kase yogurt ve 1 mandalina yedikten 15-20 dk. sonra başlıyorum..30 dk orta tempo yürüyüş yapıyorum eger yürüyüş yapamazsam 30 dk. Step aerobik yapıyorum.. Daha sonra dambılla kollar için youtubeden 6-7 dkkalık bir egzersiz buldum onu yapıyorum.. sonra 50 squat.
      Akşam yemekten 45 dk sonra, https://www.youtube.com/watch?v=7FPCZ-YksQk linkteki hareketleri yapıyorum her hareket arası 30 sn.. dinleniyorum ardında sabahki gibi dambılla ( yarım kiloluk ) Kol egzersizi yapıyorum ardından 10 şınav... Yeterli olur mu bunlar? Birde spordan sonra çok acıkıyorum :D o zaman ne yapmalıyım

• Kim neye göre hesapladı?

• bana göre diyetisyen hesapladı

• Kaliteli bir fitness merkezine git ve crunch derslerine katıl müzik eşliğinde maymun gibi hopla zıpla aynanın karşısında 1 ayda 6 7 kilo verirsin bölgesel yağlanman yoksa

0|0
    0|0
  • koşmalısın

0|0
    0|0
  • kaç kilosun

0|0
    0|0
  • Onun içinde bir spor hocasına görüşmen gerek

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 1