Spor öncesi ve sonrası neler yapmalıyız?

Spor öncesi ve sonrası neler yapmalıyız ? Spor yaparken nelere dikkat etmeliyiz. B fit sporunu yapıyorum bu arada :D Yani zayıflamak için vucudu geliştirmek icin değil.

0|0
3|9

En İyi Erkek Görüşü

• zayıf kız seviyoruz zayıfla.

1|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 8

• esnemeyi unutma önce ve sonra. sıvı al.

1|0
    0|0
  • ısınma hareketlerini ihmal etme . ayrıca havalar sıcakken nefes açma egzersizleri yapabilirsin doğada çok faydası olacak . bilinçsiz ve eğitmensiz sporlar hayatınız boyunca başınızı ağrıtacak kazalara sebep olabilir . sporun her şekli güzeldir lakin bilinçli ve eğitimli olarak yapılması şart.

1|0
    0|0
    • Bilgi için teşekkür ederim :)

• spor öncesi hafif kahvaltı şart. 1 bardak süt ve

1 bardak suyu kısım kısım içmen gerek.

ve en önemlisi, yani aslında vucudumuzun

spora kendini hazır hissettiği saat

güneş in doğuşu veya doğuşundan 15 30 dk sonradır.

1|1
    0|1
    • Saat 7 gidiyorum ben akşam :(

• 1 saat öncesinden mideni doldurmayacak şekilde düzenli beslen suyu az miktarda spor vaktinde belirli aralıklarda kullan geceleri 1er bardak sıcak süt ve gün aralarında yoğurt... proteini gerektiği kadar al karbonhidrattan uzak dur.

1|0
    0|0
  • once ve sonra isinma hareketleri sart unutma

1|0
    0|0
    • Spor salonunda yapıyoruz zaten yiyecek icecek olarak süt diyorlar mesela spordan sonra yağ yakımını hızlandırıyormuş bir bilgin varmı

• Pekii :)

• ben spora başlamadan önce salonda güzel kızlar var mı diye dikkat ederim

1|0
    0|0
    • Bu kız spor salonu erkekler alınmıyor bile içeri , böyle daha güzel erkekler olsa çekiniriz -.-

• :D

• offf

ne gülüyorsun ya .lafın gelişi dedin yani öyle mi

sende hevesimi ikidir kursağımda bırakıyorsun yaaa :(

• varsa zayıflamayla ilgili ya da fitness la ilgili bir sorun beklerimşu anvarsa sorabilirsin

1|0
    0|0
  • sonrası takviye olarak glutamin alabilirsin

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 3

• ben sahilde 6 saat yürüyorum günlük öyle verebiliorum ancak kısa zamanda çok kilo :)

az kaloriili yiyecekler ya da porsyon küçültme örneğin çikolta yiyeceksin yarısını ye 300 kl yerine 150 kalori al

birde gece 8 den sonra bişey yeme ilaçlarını zamnında al ama düzenli olarak yaparsan ayda bir yuvarlak 5 kilo verirsin

0|0
    0|0
    • 6 saat mi maşallah :o ben hayatta o kadar yürüyemem arkadaşım yokken tek başıma bana sıkıcı geliyor. çok teşekkür ederim de 6 saat ne güzel keşke bended olsa :D

• ısınma hareketleriyle başlamalı,çalıştırmak istediğin bölgeye yoğunlaşmalısın.

0|0
    0|0
  • şey bişey sorabilir miyim fitnessla uğraşıyorsan ?

0|0
    0|1
    • Tabi bilirsem neden olmasın :S 2. günüm oldu daha :S hidrolik fitness gibi geçiyormuş ..

• Zayıflar gidiyor evet ben sordum birisine dedim zayıfsın niye geldin falan muhabbetle karışık dediki ' İlerde sarkmalar olucak o yüzden şimdiden önlem alıyımda sıkılaştırıyım' dedi

• peki besin takviyesi kullanıyor mu ve ya çok ağır spor mu yapıyor yaptığı hareketler neler ?

Yükleniyor...