Sizce Dünya'nın gelmiş geçmiş en önemli muciti-bilim adamı kimdir?

Bence elektro-adam Nicola Tesla'dır. Modern çağın tüm buluşlarında şüpheniz çok önemli bir yeri vardır. Elektromanyetizma, sayesinde asenkron motorları icat etmiştir. Kablosuz elektriği aktarma fikri de ondan çıkmıştır. Radyo dalgalarıyla yaptığı çalışmalar sonrası günümüz uydu-uzay sisteminin temelini de atan bu adamdır. (Wifi bile dolaylı yoldan bu adamın keşfidir.) Ayrıca ev elektriğimize kadar gelen alternatif (AC) akım bu adamın keşfidir. Belki benim bölümümden kaynaklı belki bu durum ama ben bu adama hayranım.

Da Vinci, Albert Einstein, Thomas Edison, Marconi, İbni Sina, John Forbes Nash, Stephan Hawking, Galileo, Newton ve daha niceleri.

Sizin hayran olduğunuz kim peki? Ve neden?

0|0
511

En İyi Erkek Görüşü

• İbni Sina.. Özellikle sağlık alanındaki eserleri Avrupa'da üniversitelerde ders kitabı olarak okutulmuştur. Zamanında mikroskop olmadığı halde hastalık yapıcı etken olarak mikropları tanımlamıştır.

Tesla, Da Vinci, Edison ve Galileo.. Bu dördü bana göre en önemli 4 bilim adamıdır. Kilisenin dünya tepsi gibi düzdür dediği ve kilisenin görüşüne karşı çıkmanın büyük cesaret istediği bir zamanda Galileo dünya yuvarlaktır demiştir.

0|0
    0|0
    • Tüm söylediklerine katılıyorum dostum. İbni Sina'nın büyüklüğü tartışılmaz elbet. Ancak Galileo hakkında söylediklerinde çok güzel. Sonuçta adam karşısına kiliseyi almış. Gerçi sonradan biraz çark etmişti sanırım ama yine de bu bile yürek ister.

• Aslında çark etmedi, çark ettirildi mecburen yoksa kellesi gidecekti. Adama sus dediler.

• Orası öyle kardeşim. Adam haklı, biz olsak onun kadar bile dayanamazdık kilise karşısında. Bir de o dönemler kilisenin en acımasız en güçlü olduğu dönemler. Kolay değil.

Senin görüşün var mı?

Kızlar Ne Diyor 5

• Nicola Tesla.

0|2
    0|0
    • evt hayatını izledim keşke çırağı olabilseydim herkes edison un ismini biliyo ama edison yapmasada yaptı oldu, bulmasada buldu oldu reklama çok düştü, edison buldu hiç mi hiç övünmedi, şöhrete, paraya düşkün değildi.

• Nicola Tesla-Albert Einstein.

0|2
    0|0
  • Americo Wesbuci.

0|1
    0|0
  • ismail türüt terlemeyi bulan adam

0|0
    0|1
  • Michelson Morley, H.Rudolf Hertz, Michael Faraday

0|1
    0|0
    • Faraday demeyeydin iyidi. Onun kanunları yok mu kanunları. Canımı çıkardı hala çıkarmakta :(

• Rahat rahat kasmadan okumak istiyorum. Fizik okurken eglenmek istiyorum dgdfhd

• :D :D. Sen yine bana güvenme de :) Geniş geniş 7. senende mezun ol :) Sonra sorumluluk bana kalmasın :P

Erkekler Ne Diyor 10

• bence gelmiş geçmiş en iyi bilim adamı nicola tesla dır,onun hayatını okursanız tuhaf kişiliğinede hayran kalırsınız onun diğer bilim adamlarından daha farklı bir bakış açısı vardı bana göre diğerleri bu dünyayı tanımlayıp yeni keşifler bulurken o kendi hayal dünyasını tanımlayıp bu dünyayı o hayal dünyasını gerçekleştirmek için kullanıyordu,ve bana göre daha uzun yaşasaydı büyük ihtimalle zaman makinesi ve ışınlayıcının temellerini atabilecek bir bilim adamıydı hatta bir kitapta tesla bobinini ikinci dünya savaşında bir amerikan donanma gemisine yerleştirip gemiyi rezonansa sokup titreterek görünmez kılmaya çalıştıkları anlatılır, böyle tuhaf şeyleri icad eden büyük buluşların öncüsü geniş bir hayal dünyası olan bir bilim adamıdır kendileri...

0|1
    0|0
  • nicola tesla

0|2
    0|0
  • Cai Lun - kağıdı icat etti.

0|1
    0|0
  • Nikola Tesla hayranıyım adamın ismini duyunca bile nutkum tutuluyo sanki elektrik veriyo sanki :) benim bu elektrige karsi sempatim vardı bu adami tanıdım apayrı yer aldı benim için :)

0|1
    0|0
  • 31'i bulan adam

0|0
    0|1
  • Bence ateşi bulan veya taşıyan kişidir hani yıldırım düşünce yanıp onu kullanan kişidir ardından kömürün yandıini fark eden kişidir düşünsene ateş olmadan ne metalleri işlemek ne de sağlıklı kalmak yanı ateş olmazsa tesla da olmazdi

0|0
    0|0

• edison olmasa gerisi tırt tı

0|0
    0|0
    • Yok be kardeşim, Tesla'nın fikirlerini Edison'u ezer geçerdi. Ama Edison, Tesla'nın önünü kapamıştır. Zaten aralarında daha sonradan büyük rekabet ortaya çıkmıştır.

• kardeş adam resmen dünyada çığır açmıştır.

önünü kesti filan diyede hayıflanma. aklı ile öyle ya da böyle bir adım öne geçmiş adam

• Asenkron motorlar, Faraday sayesinde bulunmustur. Bil istedim...

0|0
    0|0
    • Tabiki Faraday'ın katkıları olmuştur. O da manyetizmayla uğraşan bir bilim adamıdır. Ancak asenkron motorların mucidi Nicola Tesla'dır kardeşim.

• Arastir diye soyluyorum. Yukarida yazdim.

• İbni Sina tabiki.Avrupa tıpı kimden öğrendi.

0|1
    0|0
  • Tabiki Nicola Tesla.

Çok uğraştılar bu adamla yeteneği gereği özellikle dünyayı yöneten aileler

0|2
    0|0
    • Hele o ahmak Edison yok mu? Tesla'yı çalıştırıp, parasını bile ödememiştir. Üstelik fikirlerini (Alternatif Akım) küçümsemiştir. Sırf bu sebepten Edison'a gıcığım arkadaş. Tesla'nın tırnağı olamaz.

• Aynen Edison çok proje çaldı Tesla'dan. Yarışamaz onun zekasıyla.

• Kesinlikle katılıyorum sana. Edison'a burdan yine saygılarımı(!) iletiyorum. Adi herif!

Yükleniyor...