Tanrı'nın Doğum Günü-Burak Özdemir?

Kitapla ilgili okuyanların fikirlerini merak ediyorum.Kitabı okuduktan sonraki fikirlerinizle ,önceki fikirleriniz arasında bir fark oldu mu?Değişik bir tarzda yazılmış,Şu an kitabın yarısındayım.Bitirmeye korkmuyor değilim.Bir o kadarda okuyup bitirmek istiyorum.

Kafamı kurcalayan en önemli kısım ise reankarnasyonu ele aldığı kısımm..Mevlana'dan bir örnek vererek desteklemiş görüşünü.Oldukça düşündürücü.

Taş olarak ölmüştüm,bitki oldum

Bitki olarak öldüm ve hayvan oldum

Hayvan olarak öldüm ve insan oldum.

Öyleyse ölümden korkmak niye?

Hiçbir sefer kötüye dönüştüğüm ya da alçaldığım görüldü mü?

Bir gün insan olarak ölüp,ışıktan bir yaratık,rüyaların meleği olacağım.Fakat yolum devam edecek Allah'tan başka herşey kaybolacak.Hiçkimsenin görüp duymadığı birşey olacağım.Yıldızların üstünde bir yıldız olup,doğum ve ölüm üzerinde parlayacağım.

Mevlana.

0|0
0|5

En İyi Erkek Görüşü

• idelojik kitaplar okumam dini kendi küçük kafalarında yorumlamaya uğraşanları yazarları hiç okumam çünkü sözler insanların beyninin büyüleyebilir o yüzden tavsiyede etmem

0|1
    0|0
    • bu sadece ön yargıdan oluşmuş bir tespit değil din varlığı itibariyle eleştiriye açık ya da kapalı olmakla birlikte sadece küçük bir beynin sınırlarının algılayıp yorumlayabileceği bir kategori değildir o yüzden insan beyinlerinin algıladıgı kavram kargaşalarını kelimelere döküp kendi ideolojilerini empoze etmeye çalışmasına karşı olduğum için sergilediğim tutum bu yönde olmuştur ve olucaktır her zaman için

• Küçük bir beyin!Neyle yaşar insan peki?Bir insanın beyinsiz olduğunu düşünürsen ne anlamı kalır yaşamanın.Herhangi bir şey empoze etmeye çalışmıyor işte demek istediğim bu.Siz bir kitabın ya da düşüncenim kölesi olmaktan korkuyorsunuz anladığım.Karşıt olduğunuz şeyleride okumalısınız ki neye karşı olduğunuzu bilesiniz.Bugün Allah'a inanmayan ya da Tanrıyı reddeden bir sürü insan Kuran-ı Kerimi eline alıp binlerce kez okumuştur.

Erkekler Ne Diyor 4

• Okumadım ama merak ettirip aldırcaksın kitabı bana reklam anlaşması falan mı yaptın :))

Mevlana'dan alıntı yaptığı şiirle ilgili Mevlana'nın böyle bir şiiri var mıbilmiyorum ama varsa bile binlerce dize içerisinden büyük ihtimal başka bir anlam taşıyan şiiri reenkarnasyona örnek olarak göstermesi saçma zaten Mevlana öyle düşünüyor olsa bile o dedi diye inanmamızı falan mı bekliyor?

0|0
    0|0
    • Benim verdiğim örnek sadece biriydi.Bunun gibi bir çok örnek var kitapta.Şu an yarısındayım kitabın.Kitabın reklamında değilim.Öyle aksettirdiysem üzgünüm amacım sadece okuyanlarla istişare.Hepsi bu kadar:)

• bi okuyalım bakalım.

0|0
    0|0
  • Umarim olunce playboyun sahibi olarak dogarim tekrardan

0|0
    1|1
  • Mevlana reankarnasyonu hiç kabul etmemişti ki bu yazarın kendi yorumu açıkçası.

0|1
    0|0
    • Konu sadece Mevlana değil aynı zamanda kitabın içeriği.

Mevlana'nın kabul etmediğini nasıl ifade etmiş peki?Birilerine bunu kabul ettirmek değil derdim.Karşıt fikri sununca merak ettim.Mevlana'yı o kadar araştırdım ama böyle bir sözünü duymadım.

• Bitirdiğim zaman özetlerim kitabı size.Çok merak ettiyseniz netten yorumlara bakabilirsiniz.

• Bakıyorum şuan

Kızlar Ne Diyor 0

Kızlar görüş yazmamış.

Yükleniyor...