Yüzme öğrenme hakkında ne önerirsiniz?

Arkadaşlar bugün yüzmeye başladım yüzmeyi bilmiyordum.Kazık kadar adam oldum kursa yazıldım.

Boyumu geçmeyen suda yüzmeye çalışıyorum ama çok panik yapıyorum sanırım.Nefesimi tutup suya dalınca da biraz bekliyorum sonra yine neden oluyor bilmiyorum ama kendimi suyun üstüne çekiyorum ve genzime kaçan suları temizliyorum.Zaten baya su yuttum.

Bir de ayaklarımı suya paralel yapamıyorum.Yani ayaklarım hep aşağı doğru oluyor.Bir de olimpik havuzda yüzmeyi denedim hocalar olacak inş dediler ama bilemiyorum ya .

Ne önerirsniz?

0|0
4|2

En İyi Kız Görüşü

• Yüzmeyi öğrenebilmen için öncelikle panik yapmayıp kendini teskin etmen gerek. Yapabilirim, birşey olursa hocalar var gibisinden. Rahat olman lazım yani öncelikle. Suyla ne kadar mücadele edersen o da seninle o kadar mücadele eder. Sen hiçbir şey yapmadan dursan bile su seni yüzeyde tutar :)

0|0
    0|0
    • Tamam dostum deneyeceğim işte özellikle kafamı suyun altına sokunca çok böyle bir şey oluyor :( .

Kızlar Ne Diyor 3

• daha yeni başlamışsın,dur biraz :D

0|0
    0|0
  • Panik yapmamalısın. Kafandan çıkar korkunu. Hocalar öğretirler gerekeni.

0|0
    0|0
  • ayakların yere bassın istiyorsun yoksa suya batacaksın sanıyorsun ama suyun kaldırma kuvveti var ve seni yukarıya iter korkamamalısın.

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 2

• paralel yüzemezsen balık olsan nefesini 10 yıl tutsan yine boş dava.

0|0
    0|0
  • Kesinlikle panik yapma cok sakin ol öğrenirsin sıkıntı yok :D

0|0
    0|0
    • İşte panik yapmayı kesebilsem hocam batacam gibi hissediyorum genzime de bir ton su kaçtı bugüğn bisssürü su yuttum şuan çok derin nefes alınca akciğerlerim ağrıyor :( .

• Zatan başında hocalar var panik yapma bogulmassın güven onlara dediklerini yap sakin ol yaparsın mrk etme :)

• Tamam peki teşekkürler.Bir de grup olarak eğitim alıyoruz benden küçükler yapıyor takır takır ben yapamayınca bir tuhaf oluyorum :S

Yükleniyor...