Ne Zaman Vazgeçtiniz?

hayat hep bir şeyleri istemek ve onu elde etme çabasıyla geçiyorken ne zaman istemekten vazgeçtiniz? Sizi pes ettiren ya da nihayete kavuşturan şeyler nelerdi, neler olabilir?

Her istek bir gün doğar ve aynı şekilde ölmeye mahkum olarak gider...

0|0
5|8

En İyi Erkek Görüşü

Erkekler Ne Diyor 7

• İnsan isteklerinden hiçbir zaman vazgeçmez aslında, sadece onları dizginler ya da yerine başka benzer istekler koyar. İsteklerin bittiği zaman ölüm zamanıdır. İstekler sonsuzdur ve hepsinden önce insan yaşamayı ister ve diğerler de bunun türevidir. Her istek bitmeye mahkumdur, doğru. Bir istek yerine gelince de biter ve asıl bitş bence budur. Araba almak istersin ve o arabaya kavuşunca o istek ölmüş olur. Kavuşamazsan ölmez ama, her zaman istersin, sadece ulaşamazsın. Ulaşamyacağını anlayınca öldğ sanırısn ama birisi sana "ne isterdin" diye sorunca verdiğin cevapta aslında o isteğin ölmediğini görürsün. Sadece ertelenmiştir bir süreliğine. Belki insanın açgözlülüğünden, belki de her kaybedişin aslında bir kazanç olduğunu bilmediğinden oluyor bu ama ben bu noktada seninle aynı düşünmüüyorum.Ulaşamayacağım için pes etmem, değer bildiğim için pes ederim. Çünkü kaybedişi kabullenebilirsek kazanacağımız başka şeyler olduğunu da görebiliriz.

1|0
    0|0
    • çok azimli ( asla hırs değil ) ve mücadeleci biriyim esasen.fakat bazı şeyler vardır ki vazgeçişlere müsade etmek gerek belki de diye düşünmüşümdür.

• yok genel bir düşünce olarak söyledim.olursa şayet sonuna kadar inat edebilrim, korkmuyorum o konuda savaşmaktan:)) Karadeniz damarı işte:)))

• Üstüne damar yok. :))

• memur olsam başka bir isteğim yok gerisini hallederim ben Allahın izniyle

1|0
    0|0
  • istediğim şeyi elde ettiğimde ne kadar ucuz biri olduğumu öğrenmiştim çünkü kuracak bir hayalim bile kalmamıştı, o yuzden sonlu şeyleri istememeyi öğrendim, ölümlü, kalıcı olmayan hiçbirşeyi kendine amaç edinmeyeceksin. öyle işte

1|0
    0|0
  • Sabirsizim cok cabuk umudumu kaybediyorum

1|0
    0|0
  • her seyden vaz gectim haat sadece yemek immek ve uyumak

1|0
    0|0
  • bügünlerde vazgeçtim çünkü istediğim hiçbişey olmuyo aşırı derecede şansızım

1|0
    0|0
  • ya işte bir keresinde ormanda kayboldum 4-5 saat geçmişti o zaman bıraktım yarışı ama çok üşüyordum :)

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 5

Yükleniyor...