Spordan anlayan arkadaşlar?

Benim belim ince, basenlerim orta genişlikte ve dik. Fiziğim popo dikliği tam istediğim gibi ama hiç bozmadan vücudumu sıkılaştırıp taş gibi yapmak istiyorum. Spor zaten yapıyorum squat yapmaktan çekiniyorum açıkcası daha çok dikleşir diye.'Önerileriniz nelerdir?

Güncellemeler:
Bir tane adam akıllı cevap gelmedi ya

0|0
0|10

En İyi Erkek Görüşü

• idmanlarında agırlık kullanmalısın ve 8-10tekrar max ağırlık sistemıyle çalışmalısın. squat etkılı temel bir egzersizdir ancak agırlıkla çalışacagın ıcın tehlıkelı teknıgını ıyı ogrenmelısın aksi taktirde ciddi sakatlıklar yaşabilirsin.. beslenme konusu ıdman kadr cok onemlı.. kg başına 1,8 - 2grm hayvansal proteıni alacaksın ve bunun yanına kompleks karbonhıdrat alacaksın sağlıklı yağlrdan bir mıktar tüketebilirsin balık yagı gibi zeytın yagı gibi kuruyemışlerdekı yaglar gibi.. egzersizlerini ve beslenmeni doğru yaparsan yag oranın dusucek kas oranın ve sıkılaşman artacak (çok fazla kaslanırım dıye korkma öyle bırsey yok).. uzun vadede eger dısıplınlı olursan sonuca ulaşırsın

1|0
    0|0
    • Çook teşekkür ederim. Peki haftada kaç defa kaç dk yapmalıyım spor? İdeal olan ne?

• Çok teşekkür ederim😊

• rica ederim herzaman

Erkekler Ne Diyor 9

• Squat yapmaktan cekinme. ancak evde egzersiz yaparak olacak iş degil bir spor salonuna yazilip sistematik bir sekilde calisman kardio yapman agirlik kullanman istedigin fizige ulasmanda sana yardim eder. istersen yardim edebilirim

1|0
    0|0
    • Teşekkür ederimm :)

• Teşekkür ederim lunge yapıyorum düzenli olarak :) devam edicem o zaman

• aynen devam et set sayını 3 e çıkarabilirsin

• Bence yap hatta koşabilirsen koş. Yani spor her zaman seni enerjik yapar

1|0
    0|0
    • Teşekkür ederim. Hava şartlarından dolayı düzenli yapamıyorum yürüyüşü malesef

• Tamam, göster marifetini o zaman 😅

• 3gün sonra yazıcam hasta olup olmadığımı😄

• aslında var ama nası tarif edebilirim bilmiyorum

1|0
    0|0
    • Netden bulup linkini atabilir misin?

• Teşekkür ederim ama Deadlift yapamam ben belim zaten ince daha da incelir itici bir görüntü olur. Bu haraket bel inceltenkte ve bel çukuru yapmakta daha çok işe yarıyor. Ben sadece kalçamın ve üst baçağımın kalınlığını ve dikliğini değişmeden sıkılaşmasını istiyorum

• Deadlift değil bu hareket bacaklarını bükmediğin zaman kalça ile ilgili bir hareket oluyor

• yağ oranını düşürerek yapabilirsin 🖒

1|0
    0|0
    • Yağ oranımı nasıl düşürebilirim? Merak ettiğim bir konuydu iyi oldu hatırlattığın. Misal six pack'lerim var ama hafif yağ var diye istediğim görüntüde değil. o kadarcık yağ için de kilo vermek istemedim açıkcası. Spora devam edersem zamanla erir mi?

• mekik boş iş. yağ kasa dönüşmez olay şöyle olur ; sen kiloyu sabitleyip kas oranını arttırdığında otomatik olarak yağ oranın düşer 🖒

• bacak için squat ya da Leg press sırt için barbell rows ya da cable rows , omuzlar için omuz Press kollar için curl ve extension yapman gerek

• Yat sen bence

0|0
    0|0
  • Danışmanlık istiyosan özele gel

0|0
    0|0
  • squat yap ama

0|0
    0|0
  • Yediklerine dikkat edersen ve haftada 1 kez squat yaparsan korursun zaten

1|0
    0|0
    • Dikkat ediyorum yediklerimi/içdimlerime zaten. Hergün yapıyorum spor

• tamam da kas sonucta. agir bastikca illaki sisecek gelisecek

• Bence cokta uvrasma.. zaten hayatina bir erkek girince seni harika bir sekilde deforme edecek...😎

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 0

Kızlar görüş yazmamış.

Yükleniyor...