Göbeğimden Kan Geldi :/

1-2 yıldır göbeğimde bir sorun var arkadaşlar 1-2 kez doktora göründüm iltihap kapmıştır değil bir kremle gönderdiler. Göbek deliğimde ağrı oluyor genelde sarımsı bir sıvı akıyor . Doktorların verdiği antibiyotik kremlerden pek fayda görmedim. Ara ara çok hafif kanlandığını farkediyordum. Dün gene çok şiddetli ağrıdı o kremden sürdüm fakat ağrı geçmedi. Az önce gene ağrısı rahatsız etti tekrar süreyim dedim o kremden. Suyla hafifçe temizledim tam krem sürücektim baktım göbek deliğimden baya baya kan akıyor . Yarın tekrar doktora görüneceğim fakat daha önce böyle bir durum yaşayanınız veya bu konu hakkında bilginiz varsa paylaşırmısınız ?

0|0
2|6

En İyi Erkek Görüşü

• Uzm.Dr. Orhan Coşkun Cevabı:

Omfalit (göbek iltihabı) daha çok yeni doğan bebeklerde görülmesine rağmen erişkinlerde de görülebilir. Muhtemelen şikayetleriniz bununla ilgili. Göbek çukuru derin veya cilt ile kapalı olan kişilerde içerde biriken sıvılar ve kıllar zamanla iltihap oluşmasına neden olurlar. Oluşan bu iltihap nedeniyle göbeğinizde kızarıklık, kötü kokulu akıntıya neden olur ve bazen de apse gelişmesine neden olabilir. Göbek deliğinizi pamuklu kulak çöpleriyle alkolle günlük temizlemeniz, nem olmamasını sağlamanız, içindeki kıl ve elbise tüylerinin temizlenmesi yeterli olabilir. Ancak şikayetleriniz geçmez ve kızarıklık, şişlik artarsa bir doktora başvurmanız gerekir. Geçmiş olsun.

1|0
    0|0
    • Onu okumuştum zaten teşekkürler

Erkekler Ne Diyor 5

• Hangi doktora nereye gidiyorsun bilmiyorum ama düzgün bir yere gitmelisin. TR de yaşıyorsan Acıbadem'e git. Çok ciddi bir durum. 1-2 yıllık bir sürece bırakılmamalıydı.

Geçmiş olsun şimdiden..

1|0
    0|0
    • Ne bileyim dedim ha geçti ha geçecek .. Kan akınca şimdi biraz değişk oldm

• İhmal etmemek lazım ve konunun uzmanı bir hekimle görüşmelisin. Öyle uzman filan değil.

• nerde yasıyorsun bılmıyorum ama boyle bır sorunu ıkı yızldrı doktorlar cozemedıyse bence baska bır yerdekı bır hastaneyegel bıldıgım kadarıyla gobek delıgınden gelen kan ıyıdegıl azımlen aynı doktora gıtmezdım 2 yıldır gecmedıyse farklı yerlerde kı ya da sehırlerdekı doktorlara bas vururdum

1|0
    0|0
    • 2 side faklı doktorlardı -_-

• :P

• bi ara benimde gelmişti ama kendi kendiliğinden geçti o aralar çok zorlamamaya dikkat ettim

1|0
    0|0
    • ben zorlamıyorum bişi yapmıyorum göbeğime çok uzun zamandır muzdaribim bu rahatsızlıktan

• doktorunu değiştir

• mantıklı

• Kilolu musun?

0|0
    0|0
    • hayır oldukça normal ve fitim

• Genelde kilolu kişilerde sıcakların da etkisiyle iltihap ve kan olabiliyor. Sende bu durum söz konusu olmadığına göre iç hastalıklarla ilgili bir problem var sanırım. Buradaki hiçbir öneriyi dikkate almadan iyi bir doktora görün derim. Geçmiş olsun.

• öyle yapacağım zaten teşekkürler .

• üniversite hastanelerine git veya profesör doktor görsün.

1|0
    0|0
    • Yarın bir gideyimde baktım oda savsaklıyor fakülteye giderim .

• geçmiş olsun.

• saolasın

Kızlar Ne Diyor 2

• Okurken kötü oldum ya geçmiş olsun bence şimdi doktora git

1|0
    0|0
    • Babam dedi götüreyim seni ama gerek yok gene enfeksiyon kapmış diyip gönderecek dedim olsun gene gidelm dedi yarın gideriz dedim randevumu aldım .

• Başka doktora git bu sefer.

• öyle yapacağım

• geçmiş olsun ya çok kötüymüş bence başka bir doktora görün çünkü başından atıyolar bazen

0|0
    0|0
    • Haklısın görünüşten bişi anlaşılmıyor kırarıklık şişlik falan olmuyor ben çekiyorum acısını sadece. üstünkörü bakıp başlarından savuşturuyorlar.

Yükleniyor...