Bilgisayar neden kapanıp durur..

Bir Laptopum var..markası acer ferrari çok ısınıyor ve ısınışa kapanarak tepki veriyor..ilk aldığımda böyle yapmazdı..ne olmuş olabilir..önceleri adaptörü takılıyken giriş fisi ısınıyordu sonra fiş ısınmayı kesti laptop zaten hep ısınık ama eskiden o kdr kapanmazdı. son 2-3 aydır yani yazın gelmesiyle durmadan ilk yarım saat bişey yok sonra 5-10 dakkada bir kapanıyor..format atılması ısınıp kapanmasına engelmidir..virüs kapanmaya sebep olabilirmi..ne yapmam Lazım cevaplarınızı bekliyorum..

0|0
1|7

En İyi Erkek Görüşü

• soğutucu al fanı temizle

0|0
    0|0
    • fanın pis olması gibi bir durum etkilermi..fan derken soğutucuyu altınamı koyucam..ne anladık 1 milyar verip aldığım makinenin bir başka makineye (fana) bağlı olmak zorunda olduktan sonra..

Kızlar Ne Diyor 1

• Sıcaktan pilin ısınıyor sonra kapanıyor işte. Bundan sonra yatagın ustune falan koyma bilgisayarı masada olsun.

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 6

• laptop ısındığında içindeki malzemeleri plakete tutan lehimin erime olasılığı olduğundan bilgisayar kendini korumaya alıyor.soğutucuyla kullanmayı dene 25-30 tl arası bişey.

0|0
    0|0
  • bende ayni sorunu yasiyordum bilgisayari acip fanini temizledim ve guzel bir format attim... ozamandan beri hic bir sorun kalmadi... fan da kullanmiyorum... benim icin cok yuk geliyor... tavsiyem windows 7 veya 8 kurman...

0|0
    0|0
    • w7 ve w8 pcyi kasar kardeş en bast örneği xp'ye göre daha çok yorar pcyi formatlık işi yok ki dediğin gibi fan temizlesin sorun çözülmezse ek olarak soğutucu alsın

• fanının pislenmesindenmi kaynaklıdır..!formattan ben pek anlamam hangi formatı nerden bulup atıcam..makine baya iyi ama öyle ısınıyor ki bazen maus kullanmadığım zaman parmaklarım yanıyor..

• daha once bu sorununun olmadigini yazmissin aklima fan inin tikanmis olacagi geliyor... tabii bazi arkadaslarin yazdigi gibi yatagin uzerine degilde duz bir zemine koyman gerekiyor... format hususunda ise bilen arkadaslarin varsa cevrende yardim al derim... cunki biraz karmasik burada anlatmak icin... daha once recovery disc yazdirmismiydin bilgisayarin ilk geldiginde..? eger oyle ise bilgisayarina yerlestir yeniden baslat yonergeleri takip et daha kolay olur senin icin...

• aynı sorunu bende yaşıyorum.özellikle video izlerken.tavsiyem diz üstü bilgisayarlar için fan lar var.onlardan bir tane edinirsen sorunun ortadan kalkar.

0|0
    0|0
    • ben geçen çok kızdım :)) buzluğa attım bunu 10 dakka sonrasında 2 saat kapanmadı..o fanlar etkilimi..içinde sorun olabilirmi..ilk aldığımda neden yoktu..sonra ilk aldığımda şarzı 3 saatten fazla gidiyordu şimdi 1 saatte bitiyor..

• temizlenmesinde fayda var.sorundan çok fan kirden dolayı tam kapasite ile çalışmıyor olabilir.diz üstü bilgisayarlarının pilleri çok çabuk deforme oluyor.bilgisayarın açık olduğu sürece elektriğe bağlı olsun.pilin içindeki enerji sürekli yenilenmiş olur böylece.

• formatlık değil kardeş işlemci haddinden fazla ısınırsa zarar vermemek için kendini kapatır soğutucu al bence başka sorunlar ortaya çıkarmadan

0|0
    0|0
    • gerçekten sorunu çözermi ben arada derin dondurucuya atıyorum laptopu o zmn iki kat iyi dayanıyor :)) hatta buzdolabının içine yerleşip ordan kullanmayı bile düşünmedim değil..işallah o dediğini yapınca sorun çözülür..

• dediğin gibi ısındığı için kapanıyosa mutlaka çözülecektir sorunun işlemci çok ısınınca bilgisayarı tık diye kapatır :)

• bundan önce delim vardı o hiç böyle yapmazdı kolayına..

• Laptop soğutucu al.En kralı 20 lira.Sonra baz gaza aşkım bas gaza

0|0
    0|0
  • pilini çıkar, kucağında tutma masada dursun ve altına bir takoz koy masaya temas etmesin

0|0
    0|0
Yükleniyor...