Sakat bir insanla evlilik düşünür müsünüz ?

Aslında bu soruyu şöyle sormak istiyorum ve içten ciddi samimi cevaplar bekliyorum.

Sevdiğiniz kişi sakat tabiri caizse yarım biriyle evlilik düşünür müsünüz ? Örneğin sevdiğiniz kişi Tek akciğerli ( Yani daha önce organını bağışlamış) biriyse, evlenir misiniz ? Bu soruyu arkdşm için soruyorm ve fikirlerinizi almak istiyorum. bundan 2 yıl önce akciğerini annesine bağışlamış kendisi.

söylediği söz şu '' ben gibi tek akciğerli biriyle kimse evlenmez'' '' evlense bile ailesi ilerde dalga geçer benimle '' tarzında cümleler kuruyor böyle bir kuruntusu var.

Erkeklere sorum Siz böyle biriyle evlenir misiniz ? Aileniz nasıl karşılar ?

0|0
6|16

En İyi Erkek Görüşü

• Yanlış bilmiyorsam , lung transplantasyonu iki akciğer ve bir de kalp hepsi beraber mümkün, bunun dışında tek böbrek gibi tek akciğer nakli olmuyor.

Oldu diyelim , tıp hergün gelişiyor zira ; tek akciğer ile şimdilik yeterli oksijen eğer sigra içmemişse alabilir ama 5-10 yıl sonra evin içinde bile yürürken nefesi yetmeyebilir ve dnlenmek zorunda bile kalabilir. Bunu , evlilik ve cinsel faaliyetlerinde nefesin grekliliği konusuna sen , kişiyi de bildiğinden geliştirerek düşünebilirsin. Bir erkekte cinsel performans , hormondan sonra nefes kapasitesi ve yorulmamasına yani kaslarda eforla biriken laktik asidi kan dolaşımı + akciğerde oksijenleme kapasitesine sıkı sııya bağlıdır. Tabi işe gidip gelmesi de ayrı tartışma konusu , ya da işe gidememe çalışamama konusunda bu da omuzlarına sorumluluk olarak , üstelik çocuklarla beraber binebilir.

Bunları göz önüne alıp çok da önemli değil , önemli olan karakteri dersen , bu senin kararın...

Sevmek , hayat gerçeklerini gözardı ettirmemeli ...

2|0
    0|1

Erkekler Ne Diyor 15

• Benim sahsi dusuncemi soracak olursan annesini o kadr seven bir insan ailesine bagliligini hat safada tutar gunumuzde boyle bir fedakarlik yapacak insan cok nadir artik ve egerki sevdikden sonra hic bir seyi gozu gormez boyle birinin ve bana kalirsa boyle birini bulsam hic birakmazdim ayrica aileminde bu durumu cok iyi sekilde karsilicagini dusunuyorum

2|0
    0|0
  • insan severse eli ayağı gözü kulağı olur sevdiğinin, artı yaşam alanını kısatlamaz akciğer sırtına laıp wc ye götürmek altını temizlemek gibi bir durum söz konusu değildir olsada sorun olmamalıdır. aşk eksiği tamamlar

1|0
    0|0
  • sakat demek yanlış biraz ve sağlık durumu iyi ise engeli yoksa ailede pek bir şey demez sevdikten sonra sevdiği kişi de böyle bir sebep öne sürmemeli bence.

1|0
    0|0
  • evlenmem. hatta biz ilişkimize başlarken gayet sağlıklı olsa, rahatsızlık sonradan gelişse de evlenmem ama eksik ya da kusur gördüğümden değil

1|0
    0|0
  • Kolu hafif sakat, hafif topal, bir eksik parmak gibi çok büyük olmayan sakatlıkları es geçerim. Ailem olumsuz karşılar ama evlenirim.

1|0
    0|0
  • evettt..kesinlikle..arada sevgi aşk varsa beden değil ruh önemlidir

1|0
    0|0
  • sevgi her seyin üstünden gelir

1|0
    0|0
  • tek akciğerli olmak sakatmı demek oluyor ilginç

1|0
    0|0
  • seve seve..

bi hastalğı olan biri çıkmıştı karşıma.. kimseyi onun gibi svmedim..

1|0
    0|0
  • Sorun olmaz ki bu o adamı sakat yapmaz zaten :S

1|0
    0|0
  • hahayt, evlenirim ki. bağrıma basarım hatta. bu bizi birbirimize daha sıkı bağlar ki...

1|0
    0|0
  • Sevgili Karamel, hoş geldin.

Sakat diyemeyiz esasen ciğeri tek diye..

Yeter ki akıldan sakat olmasın.

Dini ve ahlakı memnun ettiyse arkadaşını; evlensinler.

Diğer şeyler kusur değil.

0|0
    0|0
  • Seviyorsam kesinlikle evlenirim...Seven insan zaten karşısındaki eksiklerini görmez...

0|0
    0|0
  • tek akciğerli olmasının ne gibi bir sakıncası var. ne

0|0
    0|0
  • ciğersiz diye dalga mı geçicekmiş ileride?

ben evlenirim sevdiysem eğer.

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 6

• Organ bağışı yapmışsa daha da büyütürüm gözümde, evlenirim. Ama bu sakatlık vücudunu veya ruh sağlığını aksatan bir rahatsızlıksa düşünmezdim kırçiçeem artistliğin alemi yok.

Bir de kimin ne zaman ne olacağı belirsiz,sonradan rahatsızlanırsa iti olurum onun bakarım.

1|1
    0|0
  • Evlenirdim.Sonuçta ben de öyle olabilirdim her şey insan için bir insan için ölünüyor bile sakatlık neyki...

1|0
    0|0
  • ben evlenirim... cünkü allah korusun benim ailemden birinin basina gelse bende veririm...

1|0
    0|0
  • evet düşünebilirim hele de seversem

1|0
    0|0
  • Evlenirim.

Ve daha çok bağlanırım.

1|0
    0|0
  • Evlenirim neden olmasınki..

kim bu devirde yüzde yüz sağlamki?

1|0