Arkadaşlar golf ile ilgili bir kaç soru ?

golf izlemeyi sever misiniz

golfu zenginler mi oynar

golfu genelde 50-65 yaş arasında ki erkekler mi daha çok oynuyor

ülkemizde golf ne alemde

0|0
8|18

En İyi Kız Görüşü

Erkekler Ne Diyor 18

• Golf oynamadım ama sıkıcı bulunmasını tuhaf buldum. İzlemesi çok keyifli değil ama oynaması zevkli olsa gerek. Ayrıca golf ve iş dünyası arasında ilginç bir yorum okumuştum. Bir kişinin golf oynamasından iş hayatı hakkında fikir sahibi olunabilir gibi birşeydi (risk almak, planlı olmak, konsantresi yüksek olmak vs).

Oynaması öyle astronomik rakamlar değildir, tabi belirli bir gelir seviyesi gerekiyor. Fakat paradan da önemli olan; golf oynama ehliyetinizin olmasıdır. Ben paramı verdim diyip Kemer Country’de oynayamazsınız. Oldukça sıkı çalışmalı, sınavlar vermeli ve o ehliyeti almalısınız. Çünkü aslında tehlikelidir (topu saçma sapan atarak birini yaralayabilirsiniz) ve topu deliğe maksimum belirlenen adette sokmanız lazım çünkü sahalar ring gibi kullanılıyor, siz yavaş kalırsanız arkadan gelenin hakkını yemiş olursunuz. Bu yüzden izin verilmez. Bu ehliyeti alana kadar “kumda oyna” diyebileceğizm antrenman sahalarında golf oynanır diye biliyorum.

Bu şart aslında golfü zengin sporu yapıyor. Çünkü bu süreç için çalışmak esnek çalışma saatleri vakit vs gerektiriyor, bu da para kaygısı olmayan ve hayatını planlayan biri olmanız anlamına gelir. Tabi yurtdışında öyle olduğunu sanmıyorum, bazı ülkelerde adım başı golf tesisi olduğu için daha halka yönelik olabiliyor. Koskoca İstanbul’da sanırım 2 tane var.

0|0
    0|0
  • sevmiyorum pek zevkli değil

0|0
    0|0
  • 50 - 65 yaş arası değilim ama ben oynarım. Sakin ve zevkli aslında. Tabi benim oynama amacım iş icabı. Çok etkileyici Lobi yapılabiliyor ve Şirket yöneticileriyle samimiyet kurulabiliniyor.

0|0
    0|0
  • Golften hoşlanmam ülkemizde ki duruma gelince eğer iyi derecede olsaydı golf sporunun ismini daha çok duyardık.

0|0
    0|0
  • yoo zenginler felan oynamıyor :S ne alaka filmlerde o arkadşalarla gideriz hep zenginde değiliz! şahsen oynuyroum yani!

0|0
    0|0
    • eğlenceli buluyorsun yani

• süpersin sen ya şimdi voleybolda oynadığın takım var mı?

• yok ara sıra yazlımızda oynuyroum playda onun dışında koptum komple! 2 yıl amatör 2 yıl prof oynadım 4 yıl sadece o kadar=) ekle bakim sen beni voleybolcu=)

• yok sevmem

0|0
    0|0
  • hacı bir gecede zengin oldun galiba böyle sorular sorduguna göre :D

0|0
    0|0
    • yok ya ne alakası var arkadaşlarla golf hakkında konuştuk genelde zenginler oynar yaşlılar oynar diye aramızda muhabbet oldu bende sizlerin düşüncesini almak istedim

• hadi hadi loto bana cıktı demiyoda :D o degilde golf biz türklerde o kadar yaygın degil bence bizdeki yaşlılar zaten bir yerlerini kaldıramıyorlar kaldıki golf oynasınlar zengin erkeklerde zaten karı kız peşinde olmaktan oynayamıyor :D bizde gitmiyo yani bu işler :D

• Golf dünyada da Türkiyede de zorlama bir spordur anlamsızdır, bir insan ben golf oynuyorum derse ardıma bakmadan kaçarım :))

0|0
    0|0
  • sevgili arkadaşım golf genelde yaşlı insanların saatler öldürdüğü bir spor olup gençler tarafından pek takip edilmemektedir ülkemizde yavaş yavaş popülerleşmeye başlamıştır

0|0
    0|0
    • işte bende senin gibi düşünüyorum

• çok güzel ama tehlikeli paraşüt

• evet biraz öyle o yüzdeen sadece hayal olarak kalmasıda muhtemel

• ben spor olarak bile görmüyorum zengin hobisi ha bir de dünyanın en iyisi olan tiger woodsa saniyede ortalama 150 $ kazandırıyo diyolla

0|0
    0|0
  • Zengin sporu diye bilinir

izlemeyi sevmem çok sıkıcı

Ülkemizde de golf oynanır sadece Playstationda :D

0|0
    0|0
  • golf bir nevi burjuva oyunu , oldun erkek oyunu

ingilizden kalam bir alışkanlık

bayan için tenis öneririm

0|0
    0|0
    • bir arkadaşımla golf neden ülkemizde yaygın değil diye konuşuyorduk

• saha çok az ve kullanım alanı kıstlı böyle olunca üyelikpahalı sace güçlü olan gidiyor

• Golf iyidir, oynamadan bilemezsin zevk alamazsin

0|0
    0|0
  • başka bir spor dalı bul golf biraz pahalı ve yaşlı işi gibi geliyor bana

0|0
    0|0
  • Zenginler daha çok oynar.S

0|0
    0|0
  • Golf'ü zenginler oynuyor :/

0|0
    0|0
  • çok zenginim hergün golf oynuyorum yaşım 58

0|0
    0|0
  • sor bakalım

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 7

• Sevmem

0|0
    0|0
  • Golf cok sıkıcı genellikle varlıklı kesimin oynadığı genclere pek hitap etmeden oynanan sakin bir oyundur. Daha cok Antalya da oynanir diye biliyorum Türkiye de. Bu benim tanimim sevmem golfü dostum :D

0|0
    0|0
  • zengin sporu <333

0|0
    0|0
  • Bizde zenginiz ama golf sevmiyoz aile'cek. :D

0|0
    0|0
    • bende hiç sevmem canım benim herkes benim gibi düşünüyor sevindim bir kaç arkadaşla iddiaya geçtik sanırım kazandım gibi pizzayı

• Oo pizza yicen bedavaya demek,afiyet olsun:)

• sağol canım :)

• cok sıkıcı ya bir kere tesadüf izledim tvde uyuya kalmışım

0|0
    0|0
  • pek ilgilenmem

0|0
    0|0
  • Golfü severim

0|0
    0|0
Yükleniyor...