Squat yapicam yardimm 😄?

Arkadaşlar dün 10ar tane 3 set yaptım şu an bacaklarım çok ağrıyor bugün de devam edeyim mi sizce ne kadar yapmaliyim yardimci olur musunuz?

0|0

En İyi Erkek Görüşü

• sadece squat yapmakla hedefine ulaşamazsın.. bacaklar ve kalçalar birbirne bağlı kas grupları bunları herbırını farklı egzersizlerle çalışmalısın.. idmanlarında agırlık kullanmalısın ve 8-10tekrar max ağırlık sistemıyle çalışmalısın. squat etkılı temel bir egzersizdir ancak agırlıkla çalışacagın ıcın tehlıkelı teknıgını ıyı ogrenmelısın aksi taktirde ciddi sakatlıklar yaşabilirsin.. beslenme konusu ıdman kadr cok onemlı.. kg başına 1,8 - 2grm hayvansal proteıni alacaksın ve bunun yanına kompleks karbonhıdrat alacaksın sağlıklı yağlrdan bir mıktar tüketebilirsin balık yagı gibi zeytın yagı gibi kuruyemışlerdekı yaglar gibi.. egzersizlerini ve beslenmeni doğru yaparsan yag oranın dusucek kas oranın ve sıkılaşman artacak (çok fazla kaslanırım dıye korkma öyle bırsey yok).. uzun vadede eger dısıplınlı olursan sonuca ulaşırsın

2|0
    0|0
    • Aslında kilo problemim falan yok sadece çok az basenim var onu azalatip kalçamı şekillendirmek istiyorum ve evde yapıyorum, bir sonuç vermez mi sizce?

• Teşekkür ederim 😊

En İyi Kız Görüşü

• Bende yapiyorum devam et agriyi takma kaslarin yeni calismaya basladigi icin birakirsan daha cok agrir her gun devamm 👍👍👍

1|0
    0|0
    • Her gün yapmam gerektiğine emin misin birkac arkadasim zarar verebilir dedi de kararsiz kaldim :/

• Nur takip isteği attım takip eder misin bişey sorcam 😊

• Erkek misi sen

Erkekler Ne Diyor 14

• tabiki hayır. Squat haftada bir kere girmelisin. Unutmaki bacak en büyük kastır ve çok çalıştırmak sana faydadan çok zarar verecektir. Haftada 1 gün bacak ve squat yeterlidir.

1|0
    0|0
  • En az 48 saat yapma

1|0
    0|0
  • Etme yarın yap

1|0
    0|0
  • kendin evde mi yapıyosun gün aşırı yap 1 hafta sonunda ağırlık alıp yap 2 hafta sonra ağırlığı dahada arttır böyle böyle yap

1|0
    0|0
    • Evet evde yapıyorum, bugün değil yarın devam edeyim yani?

• evde ayrıca dips te yapılabilir iki sandalye arasında neyse bak işte kendine göre ama spora başlarken bırakmayacağına söz ver kendine genelde insanlar hemen sıkılır zor gelir bırakır ve bir bilgi daha vereyim sporda gelişim istiyorsan %30u çalışma %30u dinlenme ve %40ı beslenmedir yani beslenmenede dikkat etmelisin protein ağırlıklı kolay gelsin bodybuilding ailesine :=)

• 10ar tane 3 set yeterli mi peki? 😄

• ağrı varmış bugün de plank yap

1|0
    0|0
  • Ağrı olması iyi ama dinlendirmen lazım alıştığın zaman her gün yaparsın ama daha erken.3 set yerine 4 set iyi olabilir sayıda 8 iyidir yani.

1|0
    0|0
  • 1er gun arayla calis surekli yaparak kendini saktlarsin ne bu oburluk

1|0
    1|0
  • Squati hergun yapmalisin hergun de arttir jen selterin programini arastir 😙

1|0
    0|0
  • haftada 3-4kez

0|0
    0|0
  • ağrı yok Rocky acı yok rocky

0|0
    0|0
  • ya ne squadmıs bu da yeni moda oldu. bir ara yoga yapılandan gecilmiyordu simdi squad

0|0
    0|0
  • Yanlış formda yaparsan bel fıtığı olabilirsin

0|0
    0|0
  • devam et

0|0
    0|0
  • asdfsdafdsa

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 1