Hiç dininize inancınızı yitirdiğiniz oldu mu?

Evet yargılanmaya hazırım.Hiç bir şeyler yolunda gitmediği için ettiğiniz duaların karşılığını göremediğiniz için umutsuzluğunuza karşın inancınız da azalma oldumu?

0|0
7|10

En İyi Erkek Görüşü

• imtehan dünyasındayız...sakın öğle şeylere kapılma.. imanın zayıflar... sakın ha... bu dünyada vermedimi öbür dünyada mutlaka verir.. ALLAH C.C den ümit kesilmeZ... sakın ha.. hemen tevbe et...!

1|0
    0|0
    • bende istemiyorum ama bir yerden sonra bıkkınlık geliyor çaresizlik bunu getiriyor haklısın desteğin için teşekkürler

• sakın ümitsizliğe kapılma kardeşim...

Erkekler Ne Diyor 9

• kendime inancım azaldı

ve zayıflığımı, zayıf inancım dolayısı ile sorguladım ( haliyle dini inancımı sorguladım )

1|0
    0|0
  • neye nasıl inandığına baglı olarak yitirdiğin kendine itiraf edemediğin seyler olabilir.

0|0
    0|0
  • Geçen yıl elimi ayağımı çektim dinlerden. Sebebi yitirmek değil, gerçeği görmek.

1|0
    0|1
  • çocukken ailem müslüman diye müslüman olmayı kabul etmedim belki ailem yahudiler gibi yanılıyordu ya da diğer dinlere inananlar gibi bir süre Allah ı kendim bulmak istedim herşeyi araştırdım çünkü akla uygun olmayanı yaratıcım emretmezdi çok ilginç bilgiler edindim ama sonunda anladım ki hepsinin sebebi vardı. şuanda bir mezhebim yok ama illa birine biat etmem gerekirse hanefiliğe ederim çünkü daha kendi nefsimi kıramadım kırdıgım zaman dort meshebide uygılıcam

0|0
    0|0
  • Her an Rabbim benimle beraber ki...

1|0
    0|0
  • gönülden dua edenin kaybetmeyeceğini bildiğim için asla şüpheye düşmedim.

0|1
    0|0
  • böyle bir durum olmadıda bazı işleride kendin halletmen gerekiyor herşeyi allaha havale etmek olmaz :))

0|0
    0|0
  • asla! ahura mazda sapkınlara doğru yolu göstersin !

1|1
    1|0
  • manyakmısın 2 rekat namaz kılda kendine gel

0|1
    0|0
    • ne güzelde yargılıyorsun insanları sen öyle :)

• peki peki iyi geceler size

• nere ya birazdan sabah okuncak :D bak ya kılmadan gidio kazalarını kıl bari :D

Kızlar Ne Diyor 7

• hayır.

1|1
    0|0
  • İnancım olmadı zaten.

0|1
    1|1
  • İnanç pamuk ipliğine bağlı değildir.istediğim olmuyo diye beni yaradandan vaz geçecek değilim.

2|3
    0|0
  • Oldu

1|0
    1|2
  • (Size gelen bela, musibet, kabahatlerinizin, günahlarınızın cezasıdır. Bununla beraber Allahü teâlâ, bir çoğunu da affederek musibete maruz bırakmaz.) [Şura 30]

“Allahu Teala bir kulunu severse ona bela verir.” (Taberani)

Bu hadis-i şerifin manası açıktır. Allahu Zülcelâl bir kulunu sevmek isteyince onu dener.

Bu bir tür imtihandır ve günahlarının affolma şeklidir. Unutma Firavun yaşadığı sürece başına hiç bir terslik müsibet bela gelmemiştir dört dörtlük yaşamıştır. Şimdi bir hadis daha var onu bulamıyorum ama ordada diyor ki ben onlara dert vermem ismimi anmasınlar diye.

0|0
    0|1
  • Hayır, olmadı.

1|1
    0|0

• Olmadı.

1|1
    0|0
Yükleniyor...