Iki büyük düşünürden hangisinin görüşünü benimsiyorsunuz? yani dine ve tanrıya inanıyor musunuz?

Albert Einstein: Tanrı sözcüğü bana göre insanlığın güçsüzlüğünün bir ifadesi ve bir ürünü olmaktan öte bir şey değildir.Tevrat da saygın bir eser olmak ile birlikte çocuksu efsaneler toplamından başka bir şey değildir.Hiç bir yorum ne derece incelikli olursa olsunfikrimi değiştiremez.

Kemal Atatürk: Hangi şey ki,akla ve mantığa uygundur biliniz ki o dinimize de uygundur.Eğer bizim dinimiz akıl ve mantıkla uyuşan bir din olmasaydı en mükkemmel din olamazdı

Güncellemeler:
sevgili dostlar güncellediğim için özür diliyorum madem ikisinin de bilimden örnek olmasını istediniz buyrun:

ısaac newton: içinizden biri tanrının varlığını kanıtlamak istiyorsa baş parmağına baksın.

0|0
4|6

En İyi Erkek Görüşü

• Ben Atatürk'ü benimsemiş ve onu çok beğenen birisiyim ama din konusunda ister iyi isterse kötü desin, kendi bildiğimi yaparım, Albert Einstein çok zeki olabilir ama bu onun hata yapmayacağını ya da bilerek insanları farklı şeylere yönlendirmeyeceği anlamına gelmez, sonuçta her zeki insan iyi insan olmuyor. Yani ben düşündüm ve Allah vardır dedim, bu kadar iyi bir sistem var dünyada, hayvanların birbirini yiyerek sistemi koruması bile bir örnek, hey şey kalıbına uygun, bunların hiçbirisi kendi başına oluşmaz, zaten farkındaysan adam aile durumundan şikayetçi oluyor 2 gün geçmeden ateist olur :) millet nasıl işine geliyorsa öyle yapıyor. Tanrı yerine Allah demem ve Müslüman olmamda Kuran-ı Kerim'in verdiği güvenden geliyor.

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 4

• kemal değil canım, kamal. ayrıca bu lafları söylemiş olmasına rağmen neden atatürk gibi bir lider kurana zırva demiş bunu hala anlamıyorum demek isterdim fakat bunlar zaten belgelerle kanıtlandı.

0|1
    1|0
    • kurana zırva dedigini ispatlayabilirmisin ?

1927 yılında Atatürk’ün talimatıyla Kuran Tercüme ettirilmiştir. Mustafa Kemal Atatürk'ün hem kurana zırva demesi hemde mealini yapması mantıklı gelmiyor.

• ezanlar türkçe okutuluyordu bir aralar. buna cevabın nedir... link link bu ikisine ne denmeli peki ?

• Mustafa Kemal Atatürk

1|0
    0|1
  • "Allah, tanrının belasını versin." Necip F. Kısakürek

1|0
    0|0
  • Tanrıya veya dinlere inanmıyorum agnostik Ateistim.

0|0
    1|0

Erkekler Ne Diyor 5

• mustafa kemal atatürk ile aynı görüşteyiz bir de az önce internette araştırma yaptım bazı kaynaklarda einstein'in ateist olduğu, bazı kaynaklarda olmadığı yazıyor. hangisi doğru? ben eisntein'in bir filmini izlemiştim. orada bir öğretmene tanrı'nın varlığını kanıtlamaya çalışıyor ve bunu başarıyordu. sizce o film yalan unsuru mu?

0|0
    0|0
  • bence yanlış iki insanı örnek verdin Atatürk yerine yine bilimle uğraşan birini örnek verseydin ve o da Allahın varlığına inanmış olsaydı doğru iki örnek olabilirdi.(Bu arada Atatürk'ün Allaha inanıp inanmama konusunda farklı bilgiler var bunları detaylıca okuyup öyle yorumlar yapalım ki örnekte verdiğin sözün tersinde birçok söylemide vardır)

0|0
    1|0
  • Mustafa Kemal Atatürk

inanıyorum tabiki eskiden mutsuzdum, ama şimdi çok mutluyum inancım dahada arttı mutluyum ne diyim

0|1
    0|0
  • Einstein ateist değildi yanlış bilgi bu.

0|0
    0|0
    • Einstein Ateisttir.

• Hayır Einstein ölene kadar hep arkadaşlarına, çevresine, hocalarına Allah'a inandığını net ve dolaylı olarak ilan etmiştir. Son zamanlarda bu Einstein'ın mektubu diye bir mektup yayınladılar orda dine hakaret ettiğini sözlediler. Şimdi hangisine inanmamız gerekiyor?

• yalnız bir ateyiz lafı diyo ki sizin dininize göre bütün ilginç insanlar cehenneme gidecek, şimdi öyle düşününce de bu çok acımasızca olur

0|0
    0|0
Yükleniyor...