Sokak hayvanlarıyla ilgili bir projede olan var mı? Hayvansever ol ! Vicdanla dol!

HAYVANSEVER OL!

Bırak deli desinler sana

Bırak gülerek baksınlar

Onlar açken, sen tok yatma

Onlar can taşıyor sakın unutma !

Yaralıysa kucakla tereddüt etmeden

Kimseden çekinmeden

VİCDANLA DOL!

Düşünün yolda yürüyorsunuz dar, karanlık bir sokaktan geçiyorsunuz, karşınıza bir kaç tane gölge çıkıyor. Belki korkuyorsunuz ve kaçıyorsunuz. Ama onların sizin ailenizde yaşayan canlılardan çok bir farkı yok. Ya da onları çöpleri karıştırırken görüyorsunuz iğrenerek, acıyarak bakıyorsunuz. Peki düşündünüz mü hiç? Küçük mideleri açlıktan yapışmış, kemiklerini uzaktan bakınca sayılabilen ve yürümeye dermanları yokken kendi canlarından olan yavrularının karnını doyurabilmek için o vaziyette yemek aradıklarını. Sizin evinizde tüketmeyip, bozulmuş diyerek çöpe attığınız yemeklerin onlar için minnet olduğunu. Kartonlar, cam kırıkları ve yüzlerce kimyasal arasında o yemekleri çıkarabilmek için vermiş oldukları mücadeleyi. Ya da sokaklara terk edilmiş, hastalıktan kurtulmaya çabalayan ve bunun için ''mide bulandırıcı, korkunç'' dediğiniz O canlının bir umut sizden yardım beklediğini...

arkadaşlar sokaktaki hayvanlar bizden yardım beklerken biz onlara ne kadar yardım ediyoruz? yaz aylarındayız ve hava çok sıcak kedi ve köpeklerin ter bezleri yok. sıcak bize 5 se onlara 15. herkes kapısının önüne ya da uygun bir yere bir kap su koysun lütfen. onların bize ihtiyaçları var.. sokak hayvanlarıyla ilgili bir projede olan var mı?

0|0
4|9

En İyi Erkek Görüşü

• haysev üyesiyim barınaklarda sık sık bulunurum artık ne gerekiyorsa yardımcı olurum epeyde kedim köpeğim var ha evde ya da bahçede değil bunlar sokak ta aşıları yaptırıldı hepsinin düzenli olarak besliyorum ve inanın maddi bir ağırlığı yok mesela senelerdir benim evimde yemek artığı çöpe gitmez konuştuğum ve bana seve seve yardımcı olan süpermarketler var kemik deri sakatat ücretsiz veriyorlar yani konuşunca ve gerçekten isteyince oluyor son olarak arkadaşlar hayvan satın almayın sahiplenin barınaklar cins yavrular la şirin melezlerle dolu

1|0
    0|0
    • içimdekileri o kadar iyi anlatmışsın ki teşekkür ederim :) keşke bütün insanlarımız bu kadar duyarlı olsa.. o zaman ne aç hayvan ne de insan olurdu bu dünyada...

Erkekler Ne Diyor 8

• Aranızda komşusu aç iken, sokakta ki hayvanı besleyen var mı ? Cidden merakımdan soruyorum?

Keza aç komşunuz yok ise, Güzel bir duygu sokakta ki hayvanları beslemek. Sevaptırda..

Hem aç komşusuna karşılıksız yardım eden hem de sahipsiz hayvanları besleyen daha bir yücedir gözümde..

Lakin komşusu aç iken, sokağa kedi maması dökene uyuz oluyorum bilesiniz..

Bu arada yemek artıkları bizim evde de çöpe gitmez...

1|0
    0|1
    • mama alanlar hayvanlarla özel olarak ilgilenen insanlar. onların insanlara nasıl davrandığını bilmiyoruz. ben kendi adıma içimde çok fazla insan sevgisi var ve bu beraberinde diğer sevgileride getiriyo hayvan sevgisi gibi.. yemek artıklarını ve bir kap suyu koyabilirsin bu senden hiçbi şey götürmez. ama insanlara yardım edemediğin durumlar olabiliyo. durumun sıkışık olabiliyo. elinden sadece hayvanlara yardımcı olmak gelebiliyo.

• Ben buralarda çok görmekteyim bu tiplerden.. Benzer bir konuya daha farklı şekilde yaptıkları mı ve tavsiyelerimi ilettim lakin buna yazarken aklıma duyum aldığım kötü bir olay geldi ondan burada konu böyle saptı kusura bakmayın Diğer konu için buraya bakabilirsiniz.. link

• İçinde olduğum bir proje dernek veya kulüp yok ancak hayvan sever birisiyim. Yanılmıyorsam "Animal Planet" isimli kanalda "hayvan polislerini" konu alan bir belgesel var. Tamamen bağışlar ve halkın desteği ile bir hayvan hastanesi kurmuşlar hayvan polisi statüsünde hayvanlarına el koyma yetkisi verilmiş kişilerden, veterinerlerden oluşan bir ekip ve tam teşekküllü bir hayvan hastanesi barınağı kurulmuş görünce çok etkilendim ve bravo dedim. Denk gelirseniz mutlaka izleyin derim. Bakımsız aç susuz sağlıksız hayvanları devriye gezerek kontrol ediyorlar ya da ihbar üzerine gidip el koyuyorlar sonra iş mahkemeye kadar gidebiliyor. Keşke bizdede böyle bir sistem olsa, yasalarla devlet tarafından güvence altına alınsa hayvanlara eziyet etmek nitelikli suçlar kapsamına alınsa falan.

1|0
    0|0
    • izlemeye çalışıcam bende çok etkilendim. dediğin gibi keşke bizim ülkemizdede öyle bir uygulama olsa ama ne yazık ki şiddettten eziyetten zulmden öte bişey göremiyoruz. hayvanlara işkence yapanları cezalandıracaklarına ölüm yasası çıkarıyolardı. ülkemizde ciddi duyarlılık sorunu var. umarım bunun üstesinden gelebiliriz

• Umarım hepimizin katkısıyla bir adım daha ileri gidebiliriz. Ufak bir gelişme bile çok şey kazandırır.

• bır projem yok elbette. ancak ısyerımın onunde ıkı kedı bır kopek benı gorduklerınde yanıma gelırler bende severım onları yedıgımız tavuk balık turu seylerden herzaman payları vardır. sevgı herseydır

1|0
    0|0
  • yazdıkların çok güzel

ama yardımıma ihtiyaç duyan öncelikle bir insansa gözüm hayvan mayvan göremez

1|0
    0|0
    • insan her zaman hayvandan önce gelir tabii. ama hayvanlara yardım etmek insanlara yardım etmekten daha kolay emin ol :) evde yemediğin çöpe atacağın yemek artıklarını bir köşeye koysan biçok sokak hayvanı bundan yararlanabilir suyu da unutmayalım tabii :) her zaman insanlara yardım etme gücümüz olmayabilir ama hayvanlara var

• tekrar söylüyorum yazdıkların çok insanca ve doğru

ama aradaki ince çizgiyi aşıp sadece hayvanlara yönelerek " buda sevaptır" deyip

insanı ikinci plana atmamak lazım

• haklısın.. ama zaten bir insanın içinde hayvanseverlik varsa vicdanı var demektir bu da insan sevgisini getirir. bazı insanlar dediğin gibi sadece hayvanlarla ilgilenip yardıma ihtiyacı olan insanları görmüyo insandaki nankörlüğü genele yayıyo. bu düşünceye bende karşıyım iki canlı türünede yardım etmeye çalışırım ama önce insana :)

• Seni sonuna kadar destekliyorum hayvanlara yapilan şiddetlere dur demek istiyorum Artik hepsini öldürücem ulan bir canliya yapilirmi u

1|0
    0|0
  • "Camiye yardım camiye yardım

Dul kedilere bir sadaka.."

Dul Kedileri Başgözetme Projesindeyim.

0|0
    2|2
  • Kendi köpeğimin mamasından da bırakıyorum su da koyuyorum.Vicdanım kendi adıma rahat.

Ancak yeterli değil .

1|0
    0|0
    • hiçbi zaman yeterli olmayacak yaptıklarımız. ama yeterli değil diyede yapmayı bırakmak doğru olmaz. biz elimizden geldiğince yardım edelim belki bütün hayvanlara yardımcı olamayabiliriz ama en azından gördüklerimizin yanında oluruz :))

• afrika aç,uyuma

0|0
    0|1
    • rica ederim konuyu böyle şeylerle saptırmayın arkadaşım. aç olduğunu biliyoruz onunla ilgili projelerede katılırım ben. ama elimden en fazla o projelerde yer almak gelir. sokaktaki hayvanları beslemek inan ondan daha kolay ve elinden de bu kadarı gelir heralde

• merak ettim sen ne yaptın şimdiye dek

afrika için

• para yolladım

Kızlar Ne Diyor 4

• Evde baktıklarım hariç, 7 tane sokak kedim var..

Balkon güvercin kaynıyor, annem sinir oluyor, pisletiyorlar hep..

Kargam var üç tane, gülmeyin evcilleştiler cidden.

Arılara da çamaşır teline salatalık takıyorum sulu sulu çok seviyorlar..

1|1
    0|0
    • vayy bee hayvanseverlik dediğin işte böyle olmalı :)) bütün hayvanların bizlere ihtiyaçları var elimizden geldiğince hepsine yardım edelim. annene sabır diliyorum balkonu kirlenmese o da severdi eminim :)

• ben elımden geldıgınce beslıyorum su verıyorum.. evdede 2 kopegım var.. ıkıncısını sokaktan aldım uyutacaklardı kavga gurultu ws kurtardım ellerınden sımdı sağlıklı ve 1.5 yasında :) sokaktakılerede gunde bırkac kez su ve yemek ındırıyorum.. sımdılık elımden gelen bu.. ınsallah yuklu bı mıktar para gecerse elıme barınak tarzı bıryer planlıyorum

1|1
    0|0
    • ne güzel tebrik ederim seni bu kadar duyarlı olduğun için :) biz elimizden geleni yapalım tabiki hepsine yetişemeyiz ama elimizden geldiği kadarına yardımcı olsak bile bu en azından vicdanımız için yeter :)

• aynen oyle.. onlarda Can.. keske herkes farkına varabılse..

• Her hangi bir projede değilim ama biz annem ve ablamla birlikte onlara evde tüketmediğimiz yiyeceklerden veriyoruz.Sokağımızda da kedi ve köpek maması ve kapla da su koyuyorlar.O konuda rahatlar.

1|0
    0|0
    • sokağınızı takdir ettim doğrusu keşke bütün sokaklarda mahallelerde bu kadar duyarlı insanlar olsa :) malesef herkes duyarlı olmayabiliyor

• Maalesef öyle

• İnanılmaz güzel yazmışsın ben hayvanlara insanlardan dahaa cok acıyorum kaç insanla kavga ettim köpeklere vurdukları için o kadar üzülüyorum ki köpeklere kedilere mutlaka da su koyuyorum kapımın önüne her yaz

0|1
    0|0
Yükleniyor...