Dünya Kupası elemeleri'nin kıta kıta olması adil mi?

Dünya Kupası elemeleri kıta kıta değil de, dünya sıralamasına göre eleme grupları oluşturup yapılsa daha iyi olmaz mı?

Kıtalar arasında olduğu zaman güçsüz Asya ülkeleri Irak, Y.Zellanda vs. dünya kupasına katılabilirken, Avrupada Asya takımlarından çok daha güçlü ülkeler dünya kupasına katılamıyor..

Mesela 2010 Dünya Kupasına, İBRAHIMOVİC gibi bir yıldız katılamazken, Honduraslı-K.Koreli forvetler boy gösterme fırsatı buldu.

Sizce bu sistem iyi mi yoksa daha adil bir eleme sistemi olmalı mı?

• Böyle iyi bence bozmasınlar
    29% (16)37% (10)31% (26)Oy Ver
  • Haklısın kardeşim, daha adil bir eleme olmalı
    20% (11)15% (4)18% (15)Oy Ver
  • #DirenTahiti
    38% (21)41% (11)39% (32)Oy Ver
  • Dünya Kupası ne demek :S
    13% (8)7% (2)12% (10)Oy Ver
Cinsiyetini belirt oyunu kullan KızımErkeğim
Güncellemeler:
Biraz empati de yapın bence :/ Siz İbrahimovic olduğunuzu düşünün.Dünyanın en iyi pivot forvetisiniz ve Dünya Kupasına gidemiyorsunuz :(
ADİL mi diye soruyorum, "Adil bence, böyle olmasa küçük takımlar katılamazdı" diyorsunuz aasdfsdg :D
O zaman Dünya Kupasına katılan her takım, kupaya katılamayan ülkelerden 2 tane oyuncu alma hakkına sahip olsun;

Hem İBRA kupaya katılsın

Hem de Trinidad Tobago :D

0|0
9|13

En İyi Kız Görüşü

Kızlar Ne Diyor 8

Erkekler Ne Diyor 13

• böyle iyi bence

böyle olmasa trinand tabagoları nasıl izleriz asdfgh

eğer fifa sıralamasına göre olursa adına dünya kupası denilmesi saçma olurdu çünkü çoğu avrupa ve g.amerikadan olurdu

0|1
    0|0
    • futbol takım oyunu,letonya bile avrupa şampiyonasına katıldı

ibrahimoviçli isveçte başarılı olup katılabilir

• Böyle iyi bence bozmasınlar.

Güçsüz dediğin ülkeler bile kendi çapında zorlu maçlar oynayıp kupaya katılıyorlar. Her kıtadan takımların olması zenginliktir, renkliliktir. Şampiyonlar 2 kıtadan çıkıyor; Avrupa ya da Güney Amerika. Senin mantığını düşünürsek o zaman bu iki kıta takımları çarpışsın, diğer tüm dünya ülkeleri izlesin, adil olur mu?

0|0
    0|0
  • Güzel bir soru

Bence adil bir sistem

Zaten ibrahimoviç gibi yıldızlar her zaman popüler

Mevcut sistemde

3. dünya ülkelerinin kendini gösterme şansı oluyor

0|0
    0|0
  • doğru haklısın hiç adil değil tahiti atıyom mi,lli takımla aynı guruba düşse ne kadar güzel olur adamlar maç kazanırlar :D

0|1
    0|0
  • empati yapıyorum y.zelanda forvetiyim şuan abi ozamanda biz hiç gidemeyiz yazık değil mi bize :))

0|0
    0|0
  • Ozaman dünya kupasının ismi değişsin dünya avrupa kupası olsun cünkü avrupanin ülke takımları asya ve afrika takımlarından çok daha önde dünya kupasında yüzde seksen avrupa takımları olursa ben ne anladım bu dünya kupasından soru olsunda nasıl olursa olsun işte

0|0
    0|0
  • İbrahimoviçi kupaya alsınlar da biz de güncellemelerden kurtulsak. Ey Fifa duy bu arkadaşımızı. :)

0|0
    0|0
  • Şehir şehir olaydı ?

0|1
    0|0
  • küçük takımlar turnuvanın güzelliği bak 2009 kk kupasına abd finale çıktı brezılya onemsemedı 2-0 gerıye dustu :D

0|1
    0|0
  • belçikayı estonya yı yenemedikten sonra katılmayalım zaten. adil bence karışık olsa %90 avrupa ve güney amerika olur dünya kupası olmaz bu sefer.

0|0
    0|0
  • Böyle iyi bence bozmasınlar

0|0
    0|0
    • Niye ki :/ İbrahimovic dedik, Falcao dedik, hiç etkilenmedin mi :(

• İkisinide sevmiyorum :D Hem şuanki sistem gayet mantıklı bırak ibrahimovici falan yıllardır dünya kupasına katılamıyoruz kendimizi izleyemiyoruz ona bişeyler yapmalıyız :D

• #DirenTahiti eheh

0|0
    0|0
  • Adil

0|0
    0|0
Yükleniyor...